Błąd P0100 Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza

Postprzez bocian79 » 30 sie 2010, 22:24

Witam wszystkich!
Od kilku dni jestem posiadaczem mazdy3, 1.6 cdti z 2005 r.
Otóż trochę zalatywało przy włączonej klimie wiec postanowiłem przeczyścić kanały wentylacyjne i w tym celu zakupiłem jakiś środek w piance z długą rurką, wpakowałem w kanały napryskałem tego badziewia i po całej procedurze czyszczenia uruchomiłem auto, po pierwszym uruchomieniu zaraz po czyszczeniu wentylacji zapaliła się kontrolka check engine. Pojawił się błąd P0100,"Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza – usterka" . Problem zdiagnozowałem sam, przy pomocy komputerka i programu OBD2Spy, ale nie mogę go skasować. Czy ktoś wie czy może w tych kanałach wentylacyjnych są jakieś czujniki, bo mi wydaje się że ten czujnik, którego usterka pojawiła się po diagnozie to jest gdzieś na kolektorze dolotowym, nie znam sie na tych sprawach więc proszę o pomoc.
z góry dzięki
Michał
bocian79
 

Postprzez uszatyy » 30 sie 2010, 22:58

czujnik przeplywu powietrza jest miedzy filtrem powietrza a turbo i odma (schowany w przewodzie gumowym) – raczej nie widze zwiazku z czyszczeniem czegos innego
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2009, 17:52
Posty: 269
Skąd: Opole
Auto: Mazda 3 1,6 MZ-CD 2005 lift

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323