Mazda 3 diesel 1.6 109km – szarpanie podczas jazdy

Postprzez Darron93 » 31 paź 2019, 10:32

Witam, posiadam Mazdę 1.6 diesel 109km z 2006r i niestety po niecalych dwoch latach uzytkowania pojawily sie problemy.
Pół roku temu nagle pojawiło się pierwsze szarpanie podczas jazdy, takie nagłe, jakby auto dławiło, jakby nie dostawało dostatecznej ilości paliwa. Początkowo szarpnięcie występowało raz na kilkaset kilometrów, po czym auto bez problemu się prowadziło. Problem z kazdym miesiacem zaczal sie nasilac, doszlo szarpanie na biegu jalowym na niskich obrotach. Auto nigdy nie gasło. Podczas jazdy szarpie tylko przy dodawaniu gazu
Zacząłem działać, najpierw serwis filtrów (w tym paliwowego), oleju – przejechałem 600km bez problemu, szarpanie powróciło.
Następnie czyszczenie EGR – pomogło tylko na kilka dni.
Jeden serwis wykazał że problemem jest łańcuch napinacza i chcial wykonywac mega droga naprawe przy czym nie byl pewien czy pomoze – zrezygnowalem.
Przyszła kolej na maszynowe sprawdzenie wtrysków, okazało się że wszystkie wtryski zdrowe, zostały rzekomo wyczyszczone i uszczelnione, mam jednak wrażenie że jeden z nich w dalszym ciagu jest delikatnie mokry w górnej części.
Wyczyściłem przepływomierz, rurę dolotową oraz odmę, było wszędzie sporo oleju – pomogło lecz na kilka dni. Na odpietej przeplywce auto zamulalo ale pracowalo rowno przez tydzien, wymienilem wiec na nowa, lecz po 2 tygodniach problem powrocil, tyle ze wystepuje duzo rzadziej.
Myslalem jeszcze o turbo bo startuje w pelni od ok. 2500obr, plus ma delikatny luz na wirniku od strony zimnej i gdy sie nie wcisnie gazu do dechy na biegu jalowym to nie idzie powyzej 3200obr – ale jeden mechanik sprawdził i twierdzi ze jest w porzadku...
Na deser wspomnę że samochód był podpinany do komputera u różnych mechaników i nie ma żadnych błędów... nawet jak odepnę EGR lub przepływomierz to żadna kontrolka się nie zaświeca.
Szkoda trochę auta bo poza tym szarpaniem jest naprawdę w porzadku.
Spotkał się ktoś z taką sytuacją ? Ma ktoś może jakiś pomysł? Zna ktoś może w okolicach Krakowa dobry warsztat który podjąłby się weryfikacji i naprawy?
Będę z góry wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 30 paź 2019, 23:26
Posty: 1
Auto: Mazda 3 1.6 CD 109km

Postprzez Krystek07 » 6 lis 2019, 13:08

Filtr paliwa kiedy ostatnio zmieniany? Od tego bym zaczął. Warto sprawdzić też świece żarowe. Egr na pewno sprawny? Czujnik ciśnienia paliwa lub regulator na pompie tak że do sprawdzenia. Tak na początek
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2014, 01:43
Posty: 390 (20/5)
Skąd: podkarpacie
Auto: M3 BK 07' Y6 Aero+ bez FAP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323