M3 BK stukanie, twarda praca na zimnym

Postprzez eRDe » 12 paź 2013, 20:22

Witam,

Od kilku dni mam nieprzyjemność słyszeć niepokojący stukot przez 2, może 3minuty lub 300m jazdy, zaraz po uruchomieniu (zimny silnik). Nic poza tym się nie dzieje, nie dymi, nie zużywa więcej paliwa, równo pracuje. Po tych kilku minutach nie mam w ogóle uwag do pracy.
Przyznaję, że miał robiony rozrząd 2 tygodnie temu, wymienione filtry i olej. Zaraz po odebraniu samochodu wszystko było OK. Nie mogę się czepiać mechaników. Jedyna rzecz, która jest niestandardowa na tę chwilę to zatankowałem dla eksperymentu shell v-power. Przychodzą mi do głowy tylko uszczelki pod wtryskiwaczami.
Jest jeszcze jedna opcja. Czekać aż coś faktycznie zacznie się dziać.

Mam jeszcze 2 dodatkowe pytania:
1) Czy komputer pokazuje ile zostało do przeglądu/wymiany oleju/obsługi?
2) Jak sprawdzić jaki mam silnik, Y6 czy RF-7J? Jak bym wiedział to bym pisał we właściwym dziale.

Dzięki za pomoc.
Początkujący
 
Od: 9 wrz 2013, 13:21
Posty: 10
Skąd: Nowe Miasto/Warszawa
Auto: Mazda 3
Rok: 2005
Silnik: BK 1.6 Y6
Przebieg: 182k

Postprzez Bartoliniusz » 12 paź 2013, 23:40

Masz silnik Y6. Po drugie stuki czy jakkolwiek by to nazwac sa wynikiem zimnego silnika i oleju. Jak sie rozgrzeje i jest smarowanie odpowiednie naturalnie przestaje. Nie martw sie. TTTM ;)
Przedstawiciel regionalny VOTUM SA
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2012, 23:21
Posty: 744 (0/6)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 3 BK
1.6 Y6

Postprzez eRDe » 13 paź 2013, 17:18

Bardzo mi na rękę Twoja odpowiedź. Dzięki za uspokojenie. Kasa przyda się na zawieszenie.

Dzięki raz jeszcze,
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 9 wrz 2013, 13:21
Posty: 10
Skąd: Nowe Miasto/Warszawa
Auto: Mazda 3
Rok: 2005
Silnik: BK 1.6 Y6
Przebieg: 182k

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323