Brak reakcji na gaz, obrotomierz spadający do 0

Postprzez Ma_Rm_13 » 9 lip 2022, 14:10

Witam,
Potrzebuje wsparcia, rady odnośnie mojej Mazdy

Dane: Mazda 3 I gen, 2007, 2.0 Diesel – MZR-CD (RF7J)

W ostatnim czasie po przejechaniu około 50km zdarza jej się odcięcie. Wygląda to tak, że jedzie normalnie, w pewnym momencie szarpnie, nie reaguje na pedał gazu, obrotomierz(tylko obrotomierz – prędkościomierz, temperatura etc. zostają w prawidłowym miejscu) potrafi spaść do wartości 0 (mimo, że auto nie gaśnie, jedzie dalej pędem). Czasami pojawia się check engine, wraz z kontrolka kontroli trakcji – czasami nawet sama kontrolka kontroli trakcji, ale nie zawsze, czasami po prostu nic się nie zapala

Jak się zatrzymam, obroty zaczynają falować i po chwili dopiero auto gaśnie. Zaraz po zgaszeniu normalnie odpala, ale znów z lekkim falowaniem i gaśnięciem po chwili. A przy dodaniu gazu zaraz po odpaleniu dobije do 2-3k obrotów i znów odcina reakcje na gaz do spadku do obrotów jałowych.
Po odczekaniu 10-15 minut odpala normalnie i znów można przejechać 10-20km.
Wymieniony był czujnik położenia wału, działało 2/3 miesiące, po czym problem powrócił.

Błędy które wykazał Forscan:
U2023 – Odebrana informacja o usterce z zewnętrznego węzła
U2064 – Lampka ostrzegawcza zadana przez inny moduł sterujący
U2023 – Usterka sieci komunikacji pojazdu
B2454 – Przerwa w obwodzie wentylatora dmuchawy dodatkowej nagrzewnicy.
B1261 – Zwarcie z masą czujnika intensywności promieni słonecznych(klimatyzacji).

Jeśli to zły dział, to prosiłbym o przeniesienie, lub połączenie z podobnym problemem, bo osobiście nie potrafiłem nic znaleźć, a borykam się z tym problemem już jakiś czas, więc trochę czasu tu spędziłem na poszukiwaniach.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 lip 2022, 14:03
Posty: 4
Skąd: Opolskie
Auto: Mazda 3 BK
07'
2.0 MZR-CD 143KM
RF7J

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323