Potrzebny schemat układu chłodzenia – wymiana silnika, spieniony płyn.

Postprzez kazisssgwsh » 2 lip 2017, 16:15

Witam jestem tu nowa, bardzo proszę o schemat układu chłodzenia do mojej MADZI 3 143 KM RF7J, po wymianie silnika mam chyba złe ciśnienie w układzie bo wylewa mi płyn i ciężko się nagrzewa, myślę że któryś z węży może ma małą nieszczelność, pomijając że mechanik chyba mi zalał kiepski płyn bo robi się piana na powrocie. Czy jak się spuszcza płyn stary to należy wcześniej przeczyścić np wodą demineralizowaną i dopiero zalać odpowiednim np. typowym do Mazdy ( mam Petrygo)?
Początkujący
 
Od: 2 lip 2017, 16:03
Posty: 5
Auto: Mazda 3 2.0 143 KM rok 2008 RF7J

Postprzez kazisssgwsh » 3 lip 2017, 14:37

Oki dzięki ale innych objawów nie ma tylko płyn i nie łapie temperatury myslę że to czujnik albo termostat ale nie bardzo wiem gdzie się znajduję.
Początkujący
 
Od: 2 lip 2017, 16:03
Posty: 5
Auto: Mazda 3 2.0 143 KM rok 2008 RF7J

Postprzez kazisssgwsh » 3 lip 2017, 18:09

Dzięki za info na wstępie , wymieniałam silnik bo sprowadziłam z Niemiec z zatartym motorem w fajnej wersji wyposażenia i z małym przebiegiem ( zatarty przez nieczyszczoną odmę). Jutro przyjedzie znajomy mechanik bo ja juz nie chce jechać do żadnego bo to cwaniaczki którzy kroją, ale dzisiaj nawet znajomy chce zarobić hahah takie czasy tak na moją wiedzę to czujnik padł temp. Pompa wody ( nie nowa ale mechanik jak przekładał mówił ze jest oki pasek dałam nowy. Na chwile obecną są dwa problemy :
ma moc fajnie sie zbiera ale kopci trochę na wyzszych obrotach ale to na 90 % wtrysk myślę i temperatura się nie podnosi ( wywala płyn).

Dopisano 3 lip 2017, 17:15:

Odnośnie temperatury to podnosi sie minimalnie po przejechaniu 35 km o dwie kreseczki ale nie wiem czy dobrze zrobiłam że po przekładce przepalałam filt ( nieudana próba ) w końcu go wywaliłam i wgrali mi mapę . Podczas wypalania gość go grzał i wtedy wywalało płyn i spaliny poszły z maski, nastepnie stwierdził że nie da rady , zastanawiam sie czy podczas przepalania nie rozszczelnił się gdzieś ????
Początkujący
 
Od: 2 lip 2017, 16:03
Posty: 5
Auto: Mazda 3 2.0 143 KM rok 2008 RF7J

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323