Gaśnie przy pierwszym odpaleniu na zimnym silniku

Postprzez Feat » 19 kwi 2009, 23:11

Witajcie,

od wczoraj mam taki problem z moją Mazdą, przy odpaleniu na zimnym silniku (gdy auto postoi całą noc), samochód zapala po czym od razu gaśnie. Dzieje się tak tylko przy pierwszym odpaleniu, gdy zgaśnie i odpalam drugi raz jest już wszystko ok. Potem może postać kilka godzin i dalej zapala bez problemu. Trochę mnie to dziwi, całą zimę przy największych mrozach zapalał bez najmniejszego problemu a teraz coś szwankuje. Czy ktoś miał podobne problemy i zna przyczynę takiej usterki? Pewnie w tygodniu podjadę do serwisu sprawdzić o co chodzi, ale fajnie gdybyście trochę mnie nakierowali co to może być.

Z góry dzięki, pozdrowienia :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2008, 16:07
Posty: 104
Skąd: Wrocław / Wałbrzych
Auto: 3 MPS

Postprzez tombaz » 20 kwi 2009, 23:38

Feat napisał(a):Witajcie,

od wczoraj mam taki problem z moją Mazdą, przy odpaleniu na zimnym silniku (gdy auto postoi całą noc), samochód zapala po czym od razu gaśnie. Dzieje się tak tylko przy pierwszym odpaleniu, gdy zgaśnie i odpalam drugi raz jest już wszystko ok. Potem może postać kilka godzin i dalej zapala bez problemu. Trochę mnie to dziwi, całą zimę przy największych mrozach zapalał bez najmniejszego problemu a teraz coś szwankuje. Czy ktoś miał podobne problemy i zna przyczynę takiej usterki? Pewnie w tygodniu podjadę do serwisu sprawdzić o co chodzi, ale fajnie gdybyście trochę mnie nakierowali co to może być.

Z góry dzięki, pozdrowienia :)

A jak odpalsz? Wkładasz kluczyk i kręcisz rozrusznikiem? Spróbuj poczekać, aż zgasną wszystkie kontrolki. Pompa paliwowa musi podać paliwo pod ciśnieniem. Inna sprawa, dlaczego układ paliwowy nie trzyma ciśnienia (jeśli to jest przyczyna).
pzdr
tombaz
Początkujący
 
Od: 16 mar 2009, 11:07
Posty: 9
Auto: Mazda 3 Z6 GY

Postprzez Feat » 21 kwi 2009, 00:22

Próbowałem już tak, nic to nie pomaga, dzisiaj rano jak odpalałem auto kiedy czułem ze zaraz mi zgaśnie wcisnąłem lekko gaz i samochód nie zgasł. Inna sprawa jest taka, że zimny silnik ma całkiem inny dźwięk niż rozgrzany.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2008, 16:07
Posty: 104
Skąd: Wrocław / Wałbrzych
Auto: 3 MPS

Postprzez czarna00 » 14 maja 2018, 19:35

jaka to mazda ? ja miałam podobne objawy okazło się był pekniety kolektor
Początkujący
 
Od: 5 kwi 2018, 11:10
Posty: 2
Auto: mazda 2 1,25 2003 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323