Pomoc w wyborze w naprawie silnika

Postprzez Mazda3BK2.0B+LPG » 13 sie 2021, 18:53

Dzień dobry mam problem, mam uszkodzoną uszczelkę przez którą uciekał olej. Na zegarach nie pokazywały się żadne kontrolki dot. braku oleju, więc nieświadomie jeździłem bez oleju. Ostatnio zaczęła stukać panewka, pojechałem do mechanika i wlaliśmy 4l oleju i wszystko wyładowało z tyłu silnika, mówię mu i co teraz? Powiedział, żebym szukał nowego silnika. Co się bardziej opłaca? Naprawiać silnik czy kupić nowy? Są jakieś strony/miejsca gdzie znajdę silnik? Przejrzałem olx/otomoto/Allegro i nic nie ma. Mechanicy wszyscy pozamykani wiec nie wiem z jakimi kosztami wiąże się naprawa/zakup. Silnik to 2.0 150hp benzyna + gaz z skrzynia 6biegowa
Początkujący
 
Od: 13 sie 2021, 18:40
Posty: 4
Auto: Mazda 3 BK 2.0 polift benzyna + gaz, skrzynia 6biegowa w wersji M.in z szyberdachem tempomatem podrzegwanymi skórzanymi fotelami

Postprzez chmielu_KL » 13 sie 2021, 19:03

Kapitalny remont silnika LF na porządnych częściach, a nie najtańszych zamiennikach to 5-6k wraz z rozrządem. Kontrolka się zapali jak tego oleju już nie będzie, więc coś tam jeszcze było.
Silnik możesz znaleźć na grupach na FB których nie brakuje.

Osobiście robiłbym remont, wiesz co masz i masz spokojną głowę na bardzo długo, pod warunkiem że masz zdorwa sztukę i dobrze utrzymaną, jeżeli masz chrupka to lepiej wymienić silnik dojeździć i na złom.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez Mazda3BK2.0B+LPG » 13 sie 2021, 19:36

Nie mogę wymienić tylko panewek i tej uszczelki? Uszczelka to jakos 150zl tylko
Początkujący
 
Od: 13 sie 2021, 18:40
Posty: 4
Auto: Mazda 3 BK 2.0 polift benzyna + gaz, skrzynia 6biegowa w wersji M.in z szyberdachem tempomatem podrzegwanymi skórzanymi fotelami

Postprzez chmielu_KL » 15 sie 2021, 14:56

Jak chcesz robić na odwal się to przecież możesz, ale potem się nie zdziw jak znowu padnie panewka czy będzie brało olej.
Otwórz silnik i sprawdź co jest do roboty, ale mają go otwartego warto by było oddać na pomiary i zrobić go porządnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323