Auto nie trzyma obrotów, gaśnie

Postprzez Karol81 » 9 lut 2021, 19:02

Witam Forumowiczów,

Od jakiegoś czasu mam problem z autem, mianowicie uruchamia się tylko z wciśniętym pedałem gazu, po puszczeniu pedału natychmiast gaśnie, nie trzyma obrotów biegu jałowego, dzieje się tak i na benzynie, i na gazie, i wtedy gdy silnik jest zimny, i wtedy gdy rozgrzany do temperatury roboczej. Auto ma moc, normalnie przyspiesza, normalnie przełącza się z benzyny na gaz. Usterka nie ustąpiła po przejechaniu 25 km z pracy do domu (wciskając sprzęgło, musiałem jednocześnie cały czas naciskać gaz i hamować ręcznym przy dojeżdżaniu do każdego skrzyżowania, nie polecam).

Po tygodniu postoju usterka samoczynnie ustąpiła, jednak tylko... na tydzień, po czym znów to samo. Czyszczenie przepustnicy i silnika krokowego nic nie dało. Wydaje się, że i temperatura otoczenia nie ma tu wpływu bo samochód zachowywał się normalnie przy -12 stopniach a przy 0 już nie, innym razem wszystko było ok przy -5 a przy -12 znów nie. Diagnostyka komputerowa nie wykazała żadnych błędów.

Czy macie jakieś pomysły na to co mógłbym sprawdzić w dalszej kolejności? Czy ktoś spotkał się z podobną usterką?
Początkujący
 
Od: 9 lut 2021, 18:48
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BK 1,6 b+g, 2004

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323