Falujące obroty i gaśnięcie silnika na biegu jałowym

Postprzez miuzziker » 28 mar 2019, 21:53

Witam.
Mam taki problem ze swoją Mazdą 3 1,6 benzyna + gaz 2005r. Mazda mi odpala bez problemu, lecz po przejechaniu kilkudziesięciu metrów przy dojeżdżaniu do skrzyżowania wciskam sprzęgło i nagle silnik gaśnie. Jeżeli chcę odpalić od razu to bardzo ciężko jest go w tej chwili odpalić. Trzeba przekręcić kluczyk poczekać około 10 s i wtedy odpala lepiej. Później można już jechać dalej i nic się takiego nie dzieje. Czasami na postoju obroty falują i może się tak zdarzyć, że spowoduje to zgaśnięcie silnika. Co może być tego przyczyną?
Odma jest OK. wyczyściłem przepustnicę i silnik krokowy i dalej jest to samo. Pedał gazu luźniej chodzi i jakby samochód był żywszy, ale nadal gaśnie. Co to może być?
Podpiołem kabel ELM327i wyświetliło mi błąd P0301 tj. wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze. Co to może być. Wymieniłem wszystkie świece i zmieniłem cewkę 1 i 2. Nic to nie pomogło. Co teraz mam zrobić? Podmienić wtryskiwacze czy sprawdzić luzy na zaworach? Może coś jeszcze sprawdzić?
Początkujący
 
Od: 28 mar 2019, 21:05
Posty: 9
Auto: Mazda 3, 1,6 105KM, 2005r.

Postprzez marzzz » 28 kwi 2019, 22:26

Wypalone zawory , miałem w 100% takie same objawy.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 lip 2011, 19:15
Posty: 24 (0/1)
Skąd: Luboń
Auto: 3 BK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323