Szarpie do ok. 3000rpm

Postprzez kgy » 2 wrz 2018, 23:44

Witam,

Taki problem się pojawił – podczas przyspieszania (nieważne czy łagodne czy na maksa) szarpie – czasem pojedyncze szarpnięcie, czasem 'czkawka', jakby wypadał jeden zapłon. Powyżej ok. 3000rpm lub przy jeździe stałą prędkością śmiga jak dziki. Ogólnie auto nadal żwawe na wysokich obrotach, spalanie w normie. Klima wyłączona. Brak błędów (nie ma check engine – komputerem nie sprawdzałem). Świece wymienione jakieś 4 lata temu na porządne, ogólnie serwisowane wg. podręcznika.

Jedyne co wyguglałem to ew. przepływomierz powietrza – czy to może być to? Jeśli tak to jaki kupić? Jeden tylko sklep ma ich 3 takie same – różnych producentów ok. 150zł (jak uniknąć taniej chińszczyzny?), allegro już w ogóle masę (od 30zł za nowe – to pewnie to badziewie) poprzez używane, fordowskie itd.

Ew. co innego?

dzięki!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 lip 2010, 19:32
Posty: 26 (0/1)
Skąd: Eindhoven, NL
Auto: Mazda 3 1.6 2006

Postprzez jacekhaag » 3 wrz 2018, 12:29

przepływomierz możesz łatwo wyczyścić specjalnym do tego środkiem, to bardzo prosta procedura.
jeśli niedawno odłączałeś aku to może komp się zresetował należy wtedy przez 20 min auto zostawić odpalone ,żeby się zaprogramowało.
Początkujący
 
Od: 30 lip 2018, 19:05
Posty: 4
Auto: mazda 3 BK, 1.6 VTi, Executive, 2007

Postprzez kgy » 7 wrz 2018, 22:11

Preparatu nie udało mi się dostać (wykupili...), wyczyściłem póki co ściereczką z alkoholem izopropylowym tą platynową "gruszkę" – z jednej strony była czarna. Szarpie jakby mniej i nie tak mocno, ale jeszcze nie jest OK. Myślę jednak że trop dobry i chcę po prostu kupić nowy przepływomierz – to auto mamy a ja jestem daleko i nie ma czasu na próby. Możecie coś polecić? Na intercars.com.pl coś znaleźć to cud, ceny 500-900zł. Allegro – syf.
Kod na obudowie to 197400-2010 ZL01
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 lip 2010, 19:32
Posty: 26 (0/1)
Skąd: Eindhoven, NL
Auto: Mazda 3 1.6 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323

cron