Mazda 3 1.6 Benzyna – Przegrzany silnik

Postprzez JareczkaMazdeczka » 12 cze 2018, 14:01

Witam,

Zacznę od auta. Mazda 3 1,6benzyna/gaz 105KM. Ogólnie kupiłem w sobotę, a wczorej jadac utknęłem w korku i w tym korku wydażyła się dziwna sprawa.
Gdy ruszałem z 1 biegu, raptem zaczynała mrugać kontrolka oleju ( nie palić się ale tylko mrugać), gdy wrzucałem na 2 bieg, kontrolka przestawała mrugać. Raptem spojrzałem się na temp. silnika i okazało się, że sie na maxa przegrzał. Zatrzymałem się, ostudziłem silnik około 50 min, dolałem płynu chłodzącego, odpaliłem i pojechałem dalej. Na próbę, zrobiłem ponad 10 km, aby zobaczyć, czy się ponownie nagrzeje, ale przejechałem z 10 km, a temperatura była średnia, w sensie już się nie nagrzewał. Przygazowałem i też się nie nagrzewał. Dzisiaj odwarzyłem się pojechać do pracy autem (9 KM) i też wszystko wpożądku.

Fakt, że od samego początku, gdy włączam klimatyzację, ona słychać że odpala, ale podaje tylko gorące powietrze, myślałem że po prostu padła cewka od klimatyzacji, ale teraz boję się że może być to powiązane z przegrzaniem silnika.


Może macie jakieś pomysły co mogło się stać?
Początkujący
 
Od: 12 cze 2018, 13:27
Posty: 1
Auto: Mazda 3, 1,6 benzyna/gaz, 2005

Postprzez yama » 13 cze 2018, 17:11

kolego wymieniałeś olej ???
migajaca kontrolka w maździe to masz za niskie ciśnienie oleju czytaj pompa nie ma co zassać przez smoka
Ubywa ci płyn chłodniczy zastanów się co kupiłeś i oddaj do mechanika żeby to ogarnał
za 9 km to ci się olej nie rozgrzał dobrze – a pewnie jechałeś mega ostroznie
po serwisie płynów
sprawdź termostat zewrzyj przekaźnik od wentyla chłodzenie stan chłodnicy jak i pompy
cisnienie oleju
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2007, 19:14
Posty: 570 (1/7)
Skąd: Rzeszow
Auto: mazda 3 1.6 BK/Eclipse 4g63(T awd)

Postprzez jacekhaag » 30 lip 2018, 23:23

miałem to samo,
na postoju spróbuj stać i niech obroty Ci spadną około do ok. 800
jak dodasz gazu to gasnie kontrolka.
to czujnik ciśnienia oleju koszt 15 zł.
a i wymień olej.
Początkujący
 
Od: 30 lip 2018, 19:05
Posty: 4
Auto: mazda 3 BK, 1.6 VTi, Executive, 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323