drgania silnika na wolnych obrotach

Postprzez Piotrek_154 » 11 lip 2018, 19:08

U mnie było najpierw czuć wibracje, później pojawiło się widoczne falowanie obrotów. Diagnoza to wypalone gniazda zaworowe. Przebieg 245kkm z czego ok 45kkm na nowym LPG. Do wyboru remont głowicy za ok 2000pln lub wymiana silnika na inny z mniejszym przebiegiem. Padało na wymianę silnika znalazłem słupek w dobrej cenie z przebiegiem 170kkm. Czekam na wymianę – auto u mechanika.
Best ET: Czaplinek '15 17,813, Ryki '15 17,808
Moderator EC/NM
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 12 lip 2014, 15:21
Posty: 865 (39/14)
Skąd: Łódź
Auto: 3 BK '05r HB 1.6 Z6-VE
MX-3 KL-DE

Postprzez crithit » 13 lip 2018, 14:24

Witam serdecznie, przedstawię sytuację jaka miała parę dni temu w moim autku. Mianowicie po dosyć dynamicznej jedzie na dłuższych dystansach, zauważyłem i poczułem olbrzymie wibracje silnika które przenosimy się na kabinę i krótko mówiąc auto zachowywało się Javy dostało padaczki :D. Po po przeczytaniu kilo wątków na forum postanowiłem sprawdzić cewki i świece, które okazały się być ok, zabrałem się za uklad odlotu powietrza, uszczelki pod kolektorem już były w opłakanym stanie, także postanowiłem je wymienić wyszyscilem przy okazji wszystko co się dało (przepustnice, przepływomierz zmieniłem filtr powietrza). Niestety wibracje jak były tak pozostały. No powiedziałem trudno zobaczymy co będzie dalej i po przejechaniu ok 50 km łożysko od sprzęgła zaczęło strasznie szumiec, także postanowiłem tazem z tatą dostać się do sprzęgła i ocenić jego stan, (tarcza sprzęgła była jaka była ale dała by radę jeszcze trochę przejechać łożysko szumialo bardzo, jednakże najbardziej oberwał docisk sprzęgła).
Na załączniku widoczna jest peknieta jedna z trzech blasze, po wymianie całego zestawu, i złożeniu autka do kupy, wszystkie wibracje i drżenia ustąpiły.
Wymiana sprzęgła w domowych warunkach w 2 osoby zajęła ok 2 popołudnia.
Załączniki
IMG_20180713_141134.jpg
Początkujący
 
Od: 4 mar 2015, 17:57
Posty: 10 (1/0)
Auto: Mazda 3 BK 1.6 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323