Seria awarii, mazda 3 2.0

Postprzez mokrymw » 18 sty 2021, 17:27

Witam, wczoraj zakopałem się w śniegu i chyba zbyt mocno próbowałem z niego wyjechać, bo dość mocno spaliłem sprzęgło, tak że dzisiaj rano wchodząc do auta w całym czuć spalenizne. Jak już zaparkowałem to zgasiłem auto i zapaliłem na nowo i już nie chciało odpalić. Sprzęgło zaczęło miękko chodzić, auto działa na zapłonie, ale podczas próby zapalenia słychać tylko pstrykanie (dźwięk mniej więcej jak przy naciskaniu włącznika światła), wcześniej delikatnie się prouszało przy próbie zapalania, a teraz już nic się nie dzieje. Po próbie zapalenia i przełączeniu na zapłon słychać dziwne brzęczenie. Podczas próbie zapalenia światła zaczynają migać i ekran się włącza i wyłącza. Do tego świeci się kontrolka oleju (olej na dobrym poziomie). Podpiąłem juz akumulator, ale obstawiam, że to nie on jest winny wszystkim awarią. Co to może być?
Auto to mazda 3, bk, 2003r, 2.0 benzyna 150KM
Początkujący
 
Od: 28 lis 2018, 19:22
Posty: 3
Auto: Mazda 3, 2003, 2.0 150km, sedan

Postprzez skyblue » 18 lut 2021, 16:45

1. Przy odpaleniu jest stuk załączajacej się spreżarki klimatyzacji.
2. Za kierownica masz czujnik temperatury – sprawdź : https://majsterkowicz-tomek.blogspot.co ... lator.html
3. Wymienić żarówkę w schowku lub zapalniczce albo najlepiej obie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2018, 21:10
Posty: 46 (3/2)
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF 150 HP – SKY WINNING BLUE

Volvo V60 D4 2.0 – 163HP

IG@m3skyblue

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323