Rozrząd- wyłącznie oryginał mazda!!!

Postprzez Paluina » 17 cze 2010, 23:19

Witam mam małe pytanko
Przeglądałam różne wątki o rozrządach i już się gubię troszeczkę, czy możecie mi doradzić i sprowadzić na dobrą drogę w razie czego, bo nie wiem czy zestaw który znalazłam na allegro jest odpowiedni:
http://www.allegro.pl/item1072270918_ro ... 0ditd.html
Chciałam kupić wszystko na miejscu więc byłam dzisiaj w sklepie u mnie w Ostrowie żeby dowiedzieć się jaki koszt mniej wiecej wyjdzie za te części ale Pan sprzedawca dziwnie na mnie popatrzył jak powiedziałm mu że interesują mnie oryginalne części i powiedział, że on sprzedał tyle rozrządów (zamienników) i wszystko gra zaproponował mi pompę wody jakiejś firmy "OYO"
napinacz "SKF"
napinacz "SKF"
pasek rozrządu "CONTI"
no i jedyna oryginalną część napinacz hydrauliczny
dało sume około 1300 zł w porównaniu z tą ofertą z allegro co jest lepsze? (pomijając cenę oczywiście) Bo z tego co zdążyłam wyczytać na forum wydaje mi się że allegro? Dobrze myślę? Jeszcze jedno boje się, że jak zamówię te części na allegro to coś będzie nie tak i potem problemy będą. Czy ktoś z Was kupował tkie części na allegro i wszystko się zgadzało?
Proszę o pomoc i jeśli w złym miejscu zadaje to pytanie to przepraszam ale dopiero poznaję to forum i jeszcze się gubię <zawstydzony>
Z góry dziękuję za pomoc :)
pozdrawiam Paluina
Początkujący
 
Od: 23 maja 2010, 19:07
Posty: 5
Skąd: Ostrów Wlkp
Auto: Mazda 626 GW 2.0 DiTD '99

Postprzez YgooR » 18 cze 2010, 02:52

Witaj Paluina, troszkę dużo za nieoryginalne części powiedział Ci Pan w sklepie :)
Rozrząd z alledrogo który podałaś ma nieoryginalną (nie Mazdy) pompę wody, założenie go z tą pompą może narazić Ciebie na duże wydatki po zerwaniu paska.
Tu masz sprawdzonych sprzedawców: http://www.allegro.pl/item1061774408_ro ... zelki.html
Możesz też zapytać w http://www.carspeed.pl albo naszego kolegi o nicku Riki, ja brałem części właśnie od niego.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2009, 23:15
Posty: 827 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: 323F BJ 2.0 DiTD '99

Postprzez Misiek43 » 18 cze 2010, 12:56

Paluina napisał(a):Witam mam małe pytanko
Przeglądałam różne wątki o rozrządach i już się gubię troszeczkę, czy możecie mi doradzić i sprowadzić na dobrą drogę w razie czego, bo nie wiem czy zestaw który znalazłam na allegro jest odpowiedni:
http://www.allegro.pl/item1072270918_ro ... 0ditd.html
Chciałam kupić wszystko na miejscu więc byłam dzisiaj w sklepie u mnie w Ostrowie żeby dowiedzieć się jaki koszt mniej wiecej wyjdzie za te części ale Pan sprzedawca dziwnie na mnie popatrzył jak powiedziałm mu że interesują mnie oryginalne części i powiedział, że on sprzedał tyle rozrządów (zamienników) i wszystko gra zaproponował mi pompę wody jakiejś firmy "OYO"
napinacz "SKF"
napinacz "SKF"
pasek rozrządu "CONTI"
no i jedyna oryginalną część napinacz hydrauliczny
dało sume około 1300 zł w porównaniu z tą ofertą z allegro co jest lepsze? (pomijając cenę oczywiście) Bo z tego co zdążyłam wyczytać na forum wydaje mi się że allegro? Dobrze myślę? Jeszcze jedno boje się, że jak zamówię te części na allegro to coś będzie nie tak i potem problemy będą. Czy ktoś z Was kupował tkie części na allegro i wszystko się zgadzało?
Proszę o pomoc i jeśli w złym miejscu zadaje to pytanie to przepraszam ale dopiero poznaję to forum i jeszcze się gubię <zawstydzony>
Z góry dziękuję za pomoc :)
pozdrawiam Paluina



Zdecydowanie odradzam zamienniki zaproponowane w sklepie zwłaszacza za te pieniądze (masakra !!!). Ten z Allegro tez nie bardzo ze wzgledu na pompe. Z czystym sumieniem popieram kolege góry i polecam Fox-Rzeszow i przytoczony wczesniej zestaw z tej aukcji w której sam z resztą kupiłem (M...A (1513) ;-0) :

Kod: Zaznacz cały
http://www.allegro.pl/item1061774408_rozrzad_mazda_diesel_323_626_premacy_uszczelki.html


Wszystk przychodzi na 2 dzień + mały gratis ;-0 Części oryginalne a na dodatek taniej niz w sklepie za zaienniki... Czego chciec więcej ;p
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2010, 10:19
Posty: 31
Skąd: Garwolin
Auto: 323F BJ 2.0 DITD (2003)

Postprzez Riki » 18 cze 2010, 14:35

Odpowiednie czyli oryginalne ;) rozrządy mamy od ręki – zapraszam :)
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Paluina » 18 cze 2010, 15:28

Dziękuję bardzo za wszystkie porady i linka do odpowiedniej aukcji :)
Dla swojego spokoju byłam dzisiaj w innym sklepie dla porównania i niestety jest jeszcze gorzej. Miły Pan sprzedawca na wstępie w ogóle odradził mi wymianę pompy wody "bo po co wymieniać" a jak zapytałam o części NTN, że takie mnie interesują to powiedział, że on tym nie handluje bo to są części trzeciej kategorii. Upierał się że pasek to tylko "Gates", rolki "LUKA" a pompa jak już tak bardzo chcę to GP.
I co Wy na to?
Ehh czasami myślę że powinnam się przekształcić zawodowo na mechanika żeby nie zawriować ;P

@ Riki czy mógłbyś podać mi koszt całego zestawu gdybym zamówiła u Ciebie łącznie z wysyłką kurierem?

Pozdrawiam Paluina
Początkujący
 
Od: 23 maja 2010, 19:07
Posty: 5
Skąd: Ostrów Wlkp
Auto: Mazda 626 GW 2.0 DiTD '99

Postprzez YgooR » 18 cze 2010, 15:37

Paluina napisał(a):I co Wy na to?

Sprzedawca w sklepie chce sprzedać to co ma w magazynie lub w hurtowni i jeszcze na tym zarobić.
Jak sama widzisz koszt ory rozrządu jest niższy od tego który wcześniej podałaś, sprzedawcy nie opłaca się sprzedać ory części bo jak doliczy swoją dolę to będzie to nieopłacalne.
Na to się nic nie poradzi jak to mówią "każdy orze jak może", trzeba się pilnować ale nie zawsze to się udaje.
Jak nie wiesz od kogo kupić bierz części od Rikiego, ja go polecam bo sam kupowałem od niego rozrząd, on wszystko Ci wytłumaczy.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2009, 23:15
Posty: 827 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: 323F BJ 2.0 DiTD '99

Postprzez say » 18 cze 2010, 20:46

YgooR napisał(a):Jak nie wiesz od kogo kupić bierz części od Rikiego, ja go polecam bo sam kupowałem od niego rozrząd, on wszystko Ci wytłumaczy.
To samo dotyczy Smirnoff'a czyli www.carspeed.pl.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez SeBoLeX » 19 cze 2010, 13:01

Witam użytkowników Madzi.

Naczytałem się już trochę o tym rozrządach, pompach itp. no i postanowiłem je wymienić przy najbliższej wypłacie. Kupiłem swoją 626 2.0 DiTD 2000r. półtora miesiąca temu, tak więc już czas najwyższy na wymianę tych podstawowych części.
Czy moglibyście polecić jakiegoś uczciwego i w miarę niedrogiego mechanika we Wrocławiu, który wymieniłby rozrząd wraz pompą wody?
Zakładam, że ten komplet jest całkowicie oryginalny...? Kupował już ktoś taki komplet od tego allegrowicza?
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 maja 2010, 14:53
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 (GF) 2.0 DiTD 2000 r.

Postprzez topik » 19 cze 2010, 16:35

Witam. Tak jest to orginalny zestaw. Nie dawno na rynku pokazały się nowe paski rozrządu, mają one niebieskie napisy. Pozdrawiam
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 15:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez vgw » 20 lip 2010, 20:21

ja wymienilem pasek po 121 tys. ...wygladal jak nowy :D ... zadnych symptomow ze chcialby sie zerwac !
– pasek oryginalny byl z fabryki :)
Początkujący
 
Od: 8 cze 2009, 17:38
Posty: 21
Skąd: Walbrzych
Auto: Mazda 6

Postprzez Badyl » 20 lip 2010, 21:05

W mojej siedzi pasek Bando, wymieniam właśnie cały rozrząd na ori.

ps. sprzedam nerkę, pilnie
Obrazek
Obrazek Mazda Premacy 2003 | CP DiTD RF4F | Badylowóz v4.0
| 323f BA 1,5->323f BA 2,0 GT->323f BA 2,5 KL-ZE->Premacy DiTD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2007, 15:28
Posty: 1650
Skąd: Lublin
Auto: Mazda Premacy CP 2.0DiTD RF4F 2003

Postprzez mackie76 » 20 lip 2010, 21:18

Badyl napisał(a):W mojej siedzi pasek Bando

cóż to za zwierz ?

Badyl napisał(a):ps. sprzedam nerkę, pilnie

:| ??
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2008, 16:30
Posty: 98
Skąd: Zakopane
Auto: Premacy 2.0 DiTD `02

Postprzez topik » 20 lip 2010, 21:21

Witam. Kiedyś Mazda do swoich mobeli wkładała paski rozrządu i klinowe firmy Bando. Pozdrawiam
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 15:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez Badyl » 21 lip 2010, 17:15

Mackie79 – zdajesz sobie sprawę ile kosztuje ori rozrząd – zapożyczyłem się i nie wiem z czego oddam, chyba z tej nerki :|

Topik – z tego co powiedział mi Smirnoff, pasek tej firmy w tym silniku to megarzadkość, natomiast fabrycznie Bando montowane były w 323f GT. Firma raczej dobra, skoro uznana przez Mazdę, ale na moim stało "Made in Korea" i jego stan też wskazywałby większy przebieg niż to wynika z książki serwisowej (40tys).
Obrazek
Obrazek Mazda Premacy 2003 | CP DiTD RF4F | Badylowóz v4.0
| 323f BA 1,5->323f BA 2,0 GT->323f BA 2,5 KL-ZE->Premacy DiTD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2007, 15:28
Posty: 1650
Skąd: Lublin
Auto: Mazda Premacy CP 2.0DiTD RF4F 2003

Postprzez Riki » 21 lip 2010, 23:03

Jeśli chodzi o paski rozrządu w serii RF2A-> (nie mówię o RX-CX i starszych 2.0 dieslach) to jak do tej pory były dwa rodzaje ale nigdy nie występował pasek Bando. Paski klinowe – owszem :)

Badyl zgodzę się, tanie to to nie jest.... ale robisz raz na 90tysi i spokój :) później już bez pompy wody...
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez pablitzo » 29 lip 2010, 11:47

Mam prośbę, niech mi ktoś poradzi co robić, byłem u mechanika bo mi ciężko odpala na ciepłym silniku, postawił na czujni temperatury a jak nie pomoże wymiana czujki siedzi to pompa . Ale wsłuchał się w odgłosy silnika i powiedział że rozrząd do wymiany, powiedziałem ,że mam teraz przejechane 214kkm a wymiana była przy 180kkm, czyli przejechane dopiero 34kkm na nim, spytał czy wymieniane były (może niefachowo je opisze)koła od wałka rozrządu i od wału korbowego, trochę mnie zaskoczył bo nie słyszałem ani jakoś na forum nie doczytałem aby ktoś je wymieniał!! Sprawa wygląda tak że auto zostało sprowadzone z Holandii ze 160kkm 2 lata temu i po przejechanych 20 kkm poprzedni właściciel wymienił rozrząd w serwisie mazdy , a wiem bo mam fakturkę , części były oryginalne ale brak jest wymiany pompy wodnej, zakładając ze wymienia się ją co 180kkm to siedzi u mnie jeszcze fabryczna pompa z przejechanym przebiegiem 214kkm( zakładając że jest to prawdziwy stan licznika) !!! Czy mechanik mógł to usłyszeć ze coś mi szwankuje i co mam teraz zrobić? Jak teraz wymieniać pompę to chyba i cały rozrząd , bo na dodatek żeby było ciekawie to cieknie mi olej z uszczelniaczy na wale k. i wałku roz. !!!
Początkujący
 
Od: 19 lis 2008, 22:53
Posty: 22
Skąd: Hajnówka
Auto: Mazda 626 2.0 DiTD 1999 r. GW

Postprzez malkolm » 29 lip 2010, 11:59

mi pompa padła po 10 tysiącach od wymiany rozrządy, można ją wymienić nie zmieniając reszty, tylko trzeba wiedzieć jak ścisnąć hydronapinacz, u mnie było słychać że coś jarmoli w rozrządzie, myśleliśmy że to rolka a tu masz nie mały wydatek był
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2008, 14:30
Posty: 1900 (0/1)
Skąd: Jastrzębiec niedaleko Leżajska (niedziele Kłyżów)
Auto: 626DiTD GF 1998, astra2

Postprzez pablitzo » 29 lip 2010, 12:07

Czytałem że łatwo zepsuć hydronapinacz, mechanik ma dobra opinię ale nie wiem czy ryzykować a tu ciężko o dobrego fachowca niestety.
Początkujący
 
Od: 19 lis 2008, 22:53
Posty: 22
Skąd: Hajnówka
Auto: Mazda 626 2.0 DiTD 1999 r. GW

Postprzez malkolm » 29 lip 2010, 15:58

pablitzo napisał(a):Czytałem że łatwo zepsuć hydronapinacz, mechanik ma dobra opinię ale nie wiem czy ryzykować a tu ciężko o dobrego fachowca niestety.

to niech wystawi ci fakturę i da gwarancje na robociznę, u mnie sam mechanik coś takiego zaproponował, mówił że przy rozrządach zawsze tak robi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2008, 14:30
Posty: 1900 (0/1)
Skąd: Jastrzębiec niedaleko Leżajska (niedziele Kłyżów)
Auto: 626DiTD GF 1998, astra2

Postprzez pablitzo » 29 lip 2010, 21:31

W sumie dobra myśl, a w sprawie tych kół na wale i wałku to wo gule je się wymienia w mazdach, czy zużywają się w takim stopniu aby kwalifikowały się do wymiany??
Początkujący
 
Od: 19 lis 2008, 22:53
Posty: 22
Skąd: Hajnówka
Auto: Mazda 626 2.0 DiTD 1999 r. GW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323