Poduszki silnika i wygłuszenie motoru

Postprzez rexwolf » 20 mar 2008, 23:16

co zatem zrobic???
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2006, 14:55
Posty: 134
Skąd: warszawa
Auto: 323F 2.0 DITD z IV 1999r.

Postprzez k.el » 21 mar 2008, 00:02

smagur napisał(a):winą za tzw buczenie na wolnych obrotach obarczam poduszkę przy ścianie grodziowej

oraz ta przy chłodnicy ponieważ obie te poduszki "trzymają" silnik w płaszczyźnie strzałkowej, tzn. "pilnują" by silnik nie odchylał się za mocno w stronę chłodnicy lub grodzi. Jeżeli któraś z tych poduch jest zerwana czy nawet osłabiona w wyniku naderwania to tuleja wewnętrzna obija się o zewnętrzną co w efekcie objawia się drganiami i dudnieniem.
Pozostaje pytanie: dlaczego poduchy z TEDGUMU nie spełniają swojej roli w 100%? Powodem może być:
1. twardość mieszanki,
2. to, że są pełne – chyba najistotniejszy czynnik,
3. niewłaściwe osadzenie ich w gniazdach (chodzi mi o kąt ramion tulei wewnętrznej).
rexwolf
chyba pozostają ory, ale nie popełnij mojego błędu i zadzwoń do ASO po świętach
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2007, 06:09
Posty: 75
Auto: było DiTD '00 jest HDi '07

Postprzez smagur » 21 mar 2008, 14:40

k.el napisał(a):Jeżeli któraś z tych poduch jest zerwana czy nawet osłabiona w wyniku naderwania to tuleja wewnętrzna obija się o zewnętrzną

No i tu mogę dyskutować. Pisałem już wcześniej że jeździłem z wyregulowaną poduszką przy chłodnicy i wymienionymi lewą i prawą (tedgum) natomiast ta przy ścianie grodziowej (której nie zdążyłem wymienić) była całkowicie zerwana i było naprawdę idealnie... Możliwe że to wina całkowitego jej wypełnienia

Cóż będziemy 29-go debatować co zrobić z tym fantem :)
Motocykle są wszędzie.... no i mazdy :D
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2006, 12:53
Posty: 148
Skąd: JÓZEFOSŁAW, W-WA, JELENIA GÓRA
Auto: 6-ka 2.0 Diesel 140 KM 2008 rok

Postprzez smagur » 21 mar 2008, 17:40

Oto ceny oryginalnych poduszek silnika DiTD do mazdy 323F
poduszka tylna 489zł
poduszka skrzyni biegów 407zł
poduszka przednia 504zł
Poduszka prawa 790zł

Szok! :( <glupek2>
Motocykle są wszędzie.... no i mazdy :D
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2006, 12:53
Posty: 148
Skąd: JÓZEFOSŁAW, W-WA, JELENIA GÓRA
Auto: 6-ka 2.0 Diesel 140 KM 2008 rok

Postprzez Riki » 21 mar 2008, 17:43

smagur napisał(a):oryginalnych


i wręcz niezniszczalnych :P
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez k.el » 21 mar 2008, 18:19

smagur napisał(a):była całkowicie zerwana i było naprawdę idealnie...

hm u mnie po wymianie na grodzi i przy rozrządzie też bywało super, ale po kilkuset km koszmar powracał więc jak pisałem wcześniej próbowałem na różne sposoby i doszedłem do ww wniosków – być może błędnych

smagur napisał(a):będziemy 29-go debatować co zrobić z tym fantem

Przedniej do GF/GW tedgum jeszcze nie robi więc zamówiłem ory (240 zł) ma być po świętach więc 29 będę walczył dalej, a naderwaną obiecałem odesłać do Rudy Śląskiej. Zresztą w obecnym stanie Madzi nie uśmiecha mi się wycieczka do Wawy (370km) pewnie pod Ciechanowem głowę by mi rozerwało.

Tak na marginesie to do 626 poduchy wychodzą nieco taniej i do tego jest ich 5.
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2007, 06:09
Posty: 75
Auto: było DiTD '00 jest HDi '07

Postprzez marek cygan » 21 mar 2008, 23:22

smagur napisał(a):Cóż będziemy 29-go debatować co zrobić z tym fantem

Marcin! po wymianie ściany grodziowej zapomnieliśmy wyregulować na nowo tej przy chłodnicy
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 11:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez smagur » 22 mar 2008, 00:12

marek cygan napisał(a):Marcin! po wymianie ściany grodziowej zapomnieliśmy wyregulować na nowo tej przy chłodnicy

też o tym myślałem i to jest światełko w tunelu :)
Motocykle są wszędzie.... no i mazdy :D
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2006, 12:53
Posty: 148
Skąd: JÓZEFOSŁAW, W-WA, JELENIA GÓRA
Auto: 6-ka 2.0 Diesel 140 KM 2008 rok

Postprzez rexwolf » 24 mar 2008, 21:28

jak sie znajdzie więcej chętnych to się poważnie zastanowię czy samemu nie robić takich poduszek powiedzmy średnio po 100 za każdą i z gwarancją co najmniej 12 msc. :)
Powtarzam Tedgum jest niedopracowany, to tylko chwilowe polepszenie. Ostatnio tak mi tłucze przednie zawieszenie, że myślałem, że to wahacz się obrywa. Podejrzałem samochód od spodu i okazuje się że tedgum zrobił za "krótkie" gumy do mocowania drążka stabilizatora. Przez pół roku nie było tego słychać a teraz koniec świata. Podróbki.......zaczyna mnie to drażnić...
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2006, 14:55
Posty: 134
Skąd: warszawa
Auto: 323F 2.0 DITD z IV 1999r.

Postprzez k.el » 1 kwi 2008, 23:19

w ubiegłym tygodniu miałem odebrać z ASO poduchę przy chłodnicy i nie odebrałem bo w Europie jej nie ma czyli trzeba sprowadzić z Japonii czas oczekiwania ok. 1 miesiąca – dramat słuch bym stracił!!! do tego czasu , więc sprzedałem mućkę – kupiec świadomy co brał!!! – a jestem rozdarty bo szkoda mi fajnego auta – mimo, że leciwe daje wiele pozytywnych wrażeń w czasie jazdy, a za razem jakoś mi lżej – delikatna pompa i nieprzewidywalny rozrząd, poduszki, "zacierające" się tylne zaciski hamulcowe, delikatne tylne zawieszenie ect.. to na prawdę nie sposób o tym zapomnieć.
skoro Mazda montuje motory PSA to chyba coś znaczy, więc następne auto będzie "Made in France"
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2007, 06:09
Posty: 75
Auto: było DiTD '00 jest HDi '07

Postprzez dobrskim » 2 kwi 2008, 21:06

smagur napisał(a):Oto ceny oryginalnych poduszek silnika DiTD do mazdy 323F
poduszka tylna 489zł
poduszka skrzyni biegów 407zł
poduszka przednia 504zł
Poduszka prawa 790zł

Szok! :( <glupek2>


Witam!
Sporo poczytałem o wymianie poduszek w 323F 2,0 DiTD.
Początkowe zadowolenie z wyrobów z Tedgumu zmieniło się w wątpliwości.
Smagur podaje ceny oryginałów. Faktycznie szok.
A może by tak pogrzebać u Chińczyków?
Bardzo proszę o podanie oryginalnych numerów części Mazdy, Może na tej podstawie coś da się znaleźć w cenach mniej szokujących. Ponadto chińskie zamienniki mogą mieć wyższą jakość od Tedgumu.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 21 sty 2008, 10:55
Posty: 4
Skąd: Łódź

Postprzez Łukasz » 4 kwi 2008, 13:04

Dziś wszedłem do kanału i z ciekawości obejrzałem poduszki.Wniosek taki,że sam nie wiem czy są dobre czy nie.Moją uwagę zwróciła przednia poduszka ta przy chłodnicy (na sankach).I tu pytanie czy widoczna na fotkach poduszka ma właściwe położenie?? Czy według Was jest ona w porządku???
Obrazek
Obrazek
Powiem,że w aucie odczuwalne są lekkie wibracje szczególnie jak się usiądzie na tylnych fotelach jest charakterystyczne "buczenie" ,normalnie niskie tony jak by był jakiś dobry subwoofer.Czuć wibracje.Szczególnie z tyłu auta(widocznie się jakoś niesie od przodu).Oczywiście dzieje się to tylko na wolnych obrotach silnika.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 21:52
Posty: 734
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 6 GH MZR-CD Wagon

Postprzez k.el » 4 kwi 2008, 13:21

wg mnie jakby siadła i to sporo – chyba, że jest to wynikiem kąta zdjęcia
prawidłowo sworzeń wewnętrzny nie powinien opierać się na tulei zewnętrznej. jak będziesz znowu w kanale :D to ją wykręć przecież to tylko 3 śruby i jeśli nie jest zerwana to przy montażu wyreguluj – opis jest gdzieś w tym wątku.
Może się zdarzyć, że ta poduszka jest dobra, a napina się do tego stopnia, że sworzeń opiera się na tulei ponieważ uszkodzona jest poduszka grodziowa lub na skrzyni.
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2007, 06:09
Posty: 75
Auto: było DiTD '00 jest HDi '07

Postprzez Łukasz » 4 kwi 2008, 13:28

To nie kąt zdjęcia.Ona tak siedzi.Skoro powiadasz,że łatwo ją zdemontować to zaraz lece do garażu.Już się pytałem w Tedgumie.Chcą za wkład 91zł a za całą 140zł jak by co.

Wbiłem się do kanału i reszta poduszek jest OK tzn.we wszystkich sworzeń środkowy jest we właściwym miejscu (po środku).Wynika,że ta jedna jest już zużyta.Może ktoś jeszcze podpowie.... <glupek2>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 21:52
Posty: 734
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 6 GH MZR-CD Wagon

Postprzez topik » 4 kwi 2008, 17:08

Łukasz napisał(a):Może ktoś jeszcze podpowie....


Witam!A nie jest zerwana?U mnie jak sprawdzałem z boku było widać, że jest zerwana.Było widać bez wyciągania poduszki.
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 15:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez Łukasz » 4 kwi 2008, 18:28

Pozdejmuję plastiki od dołu i wtedy zobaczę od bocznej strony dokładnie.Ale wydaje mi się,że tak bo ona już dobrze "usiadła" :P
topik na jakiej firmy zmieniłeś u siebie tą poduchę?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 21:52
Posty: 734
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 6 GH MZR-CD Wagon

Postprzez lukaszp » 5 kwi 2008, 13:24

Łukasz ona jest źle wyregulowana ( jest za nisko). POpuść śrube srodkową i ustaw sworzeń na środku tulei.
Kiedyś będzie MAZDA 6 – oczywiście diesel
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 21:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez Łukasz » 8 kwi 2008, 11:46

Tak właśnie zrobiłem,ale po odkręceniu tej śruby poduszka lata jak liście na wietrze.Czyli moim zdaniem jest zerwana.Trochę nią poruszałem i wibracje w aucie zmalały :) :) , ale generalnie jest zerwana.Tedgum już do mnie wysłał nową,bo jak zobaczyłem cenę nowej w orginale to pomyślałem,że chyba ludziom się troszkę w główkach poprzewracało po zbyt łagodnej zimie hahaha Zobaczymy jak te z Tedgumu się sprawdzą.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 21:52
Posty: 734
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 6 GH MZR-CD Wagon

Postprzez topik » 8 kwi 2008, 16:17

Łukasz napisał(a):topik na jakiej firmy zmieniłeś u siebie tą poduchę?


Witam!Tedgum.
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 15:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez staniszk » 13 kwi 2008, 00:04

Witam.

Po długiej lekturze waszego forum zdecydowałem sie zajrzeć pod maskę i okazało sie że także potrzebuję wymienić co najmniej jedna poduszkę – tę przy rozrządzie. Dzięki waszemu poradnikowi udało mi się to samodzielnie wykonać i teraz cieszę się z ciszy w samochodzie. Wcześniej buczało jak ...

Pozdrawiam autorów tego tutoriala
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 mar 2008, 14:59
Posty: 8 (0/1)
Skąd: Aleksandria k. Cz-wy
Auto: mazda 3 2018 HB
było 323F, DITD 2.0, '01

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323