Wysokie spalanie i P1170 na Pb

Postprzez emwugsm » 9 lip 2018, 22:16

cześć,
Mam problem, a mianowicie w 323F BJ z 1.6 ZM spalanie Pb 95 wychodzi ok 10-11L/100km przy czym na wyświetlaczu średniego spalania w zegarach jest ~6L, dynamika jest tragiczna. Pracownik nie mógł mnie dogonić Mazdą, a ja jechałem Fiestą 1.8D (lub jak kto woli 121 19.8D.

Rozrząd po wymianie ustawiony prawidłowo, świece nowe DENSO irydowe, układ dolotowy bez śladów oleju, świeżo wymienione filtry (włącznie z nieszczęsnym filtrem paliwa w baku). Problemem jest też zamulenie w granicach ok 2500rpm, silnik wyraźnie sie dusi i nie wkręca na obroty (szczególnie pod obciążeniem przy ruszaniu).

Po podłączeniu do WDS'a wykazało mi P1170 i zbyt bogatą mieszankę, ale podglądając parametry sond pracują one w raczej prawidłowym zakresie (wartości zmieniają się w zakresie 0,2-0,8V). Dolot raczej wygląda na szczelny, auto reaguje na wyjęcie MAF'a.

Objaw ten występuje TYLKO i wyłącznie na benzynie, podczas pracy na LPG spalanie jest w granicach 8-10L/100km, AFR i EGT mierzone sondą są dobre, nie ma szarpania, jedynie przy dynamicznym wciśnięciu gazu przełącza na Pb i jest ten problem na benzynie. Na LPG jest zrobione raptem 7kkm, założona przy przebiegu ~93000 km obecnie jest ok 100000km.

Spalanie mnie zdziwiło jak skończył mi się gaz w trasie i po 200km "zeszło" pół baku. Teraz czekając na nowe płytki do regulacji zaworów jeździłem wyłącznie na Pb i 12L/100km... cóż... trochę mnie zmierziło.


Raczej nie jest to kwestia cewek, po pracuje równo.
Raczej nie jest to kwestia TPS, bo na gazie pracuje równo.
Raczej nie jest to kwestia EBJ, bo na gazie pracuje równo.
Raczej nie jest to kwestia MAF, bo reaguje na wypięcie (wali od razu błąd przepływki).

Zastanawiam się czy to może być kwestia nieszczelności dolotu, kwestia wtryskiwaczy, padającej pompy paliwa?

Jakieś sugestie?

Jak na ironię WDS przy 323 nie ma w testach własnych testu układu paliwowego przy pomocy 418-FS244.
Pozdrawiam Maciej
Początkujący
 
Od: 27 cze 2018, 20:50
Posty: 4
Auto: Mazda 323F BJ ZM 2002
Jaguar X-Type 2.? D

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323