Wypada zapłon na benzynie

Postprzez Trynithy » 14 lut 2023, 18:11

Witam, własnie kupiłem swój wymarzony samochód jakim jest Mazda 323f 2002 z silnikiem 1.6
Z samochodem mam taki problem, że od razu po odpaleniu wyskakuje check, po chwili auto przestaje chodzić na cylinder. Po przełączeniu na gaz chodzi idealnie do momentu osiągnięcia pionu temperatury. Kiedy się rozgrzeje zaczynają falować obroty biegu jałowego, kiedy przełączę znowu na benzynę obroty się stabilizują. Poza tym samochód bardzo fajnie jeździ. Tester Delphi pokazał jedynie wypadanie zapłonu na 3 cylindrze, wcześniej też check był stały a teraz mruga w czasie jazdy ale kolejny raz nie diagnozowałem jeszcze błędu. Po rozgrzaniu i wykasowaniu przejechałem 30 km bez żadnego problemu, a następnego dnia rano po odpaleniu problem wrócił.
Trochę dziwne są objawy, zawsze lpg jest bardziej czułe na usterki, a tutaj kuleje na benzynie jakby wtrysk był uszkodzony? Falowanie LPG po rozgrzaniu to też ciekawy temat bo na zimnym nic takiego się nie dzieje.
Macie pomysły gdzie zacząć szukać?
Początkujący
 
Od: 6 mar 2022, 19:38
Posty: 4 (1/0)

Postprzez Trynithy » 17 lut 2023, 17:21

Wymieniłem wtryskiwacz, znalazłem lewe powietrze i wyregulowałem gaz ponieważ mapy były dość sporo rozjechane, auto 40 km jedzie ok i nagle wyrzuca check, chociaż nic więcej się nie dzieje.
Obecne kody błędów to P0171 uboga mieszanka bank 1 oraz P1170

Czy luzy zaworowe moga mieć wpływ na te błędy?
Początkujący
 
Od: 6 mar 2022, 19:38
Posty: 4 (1/0)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323