Gaśnie przy zimnym silniku

Postprzez Gość » 28 mar 2006, 21:19

Witam i o poradę pytam,
323 bj silnik b3 1324 ccm 1999, gaz brc, od jakiegoś czasu gaśnie silnik przy zatrzymywaniu się, po kilku minutach jest już dobrze, jak jest rozgrzany też dobrze. Trochę stresu miałem przy dojeżdzaniu do oblodzonych skrzyżowań. Myślałem że to wina gazu ale byłem na przeglądzie i jest ok. Poza tym zachowuje się tak też na benzynie i to chyba nawet bardziej. mechanik od gazu mówił że to silniczek wolnych obrotów ale wcześniej mówił że to świece i trochę mam wrażenie że do końca nie wie na pewno. Inni mechanicy których pytałem też mieli dość mgliste pomysły w tej kwestii. Aha – jeszcze gdy przetrzymam go żeby nie zgasł wciskając gaz to przez chwilę wyraźnie traci moc po czym dochodzi do siebie. objawy te są wyraźnie temperaturozależne. Nie wiem czy istotny tu może być fakt że specjaliści z norauto nie znaleźli w tym aucie filtra paliwa gdy swego czasu chciałem go wymienić. sam należe do tego typu co daje sobie wcisnąć wiele dlatego asekuracyjnie chciałbym tu się nieco doinformować.
z góry dziękuję za wszystkie opinie i wskazówki
Gość
 

Postprzez magicadm » 28 mar 2006, 22:12

Może masz roblem z EGR?
Diagnostyka nic nie wykazuje?
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez GofNet » 28 mar 2006, 22:51

Przepływomierz, sonda LAMBDA, ssanie?
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez mad_man » 29 mar 2006, 10:19

tez to mialem, pomogla wymiana filtra powietrza + wmiana filtra gazu :] ps obecnie mam tak ze autko jak bylo ekstremalnie zimno schodzilodo okolo 400rpm, wiem niby silnik juz powinien wtedy stanac, ale o dziwo, pracowal nadal... czasami zdarza sie jej ze zgasnie jak jest zimna i ja troszku przcisne ale to jets normalne jesli chodzi o gaz...

niemniej sprawdz sobie filtr powietrza (w moim przypadku wymiana – koszt 25,–) noi filtr gazu, tutaj jest jakies 50,– bo musisz do gaziarzy jechac, no chyba ze na wlasna reke zrobisz, ja sie nie podjalem ..:>
http://planme.pl – jezeli szukasz harmonogramu...:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2005, 15:48
Posty: 428 (1/3)
Skąd: Oświęcim
Auto: '91 323F BG 16V 1.6 (gaz)
'95 626 GE 1.8 (rip)
'96 323F BA 1.5Z (sold)
'09 Laguna 2.0T F4R

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323