Mazda 323 BJ 1,3 16V – problem z doborem zaworów

Postprzez Remolek » 5 sie 2010, 14:18

Witam!

Autko jak w temacie. Zachciało mi się gmerać w silniku i okazało się, że jeden z zaworów wydechowych jest wypalony. I tu pojawił się mały problem jak się okazało w tych silnikach występowały zawory wydechowe o dwóch długościach; krótszy 105,2 mm i dłuższy 109,5 mm. Ja oczywiście trafiłem na problem. Ponieważ po dwudniowych poszukiwaniach okazało się, że nigdzie nie ma tych krótszych zaworów. Przepraszam pomyliłem się oczywiście jest w ASO cena 1 szt to 180 zł <płacze>
I teraz co mam robić:
– czy szukać kompletnejgłowicy i czy ta z krótszymi zaworami jest wymienna na tą z dłuższymi,
– może gdzieś dorabiają zawaory na wymiar,
– czy jakaś inna mazdeczka ma takie krótkie zawaory.

Poradźcie coś proszę bo ręce opadają.
Remolek
 

Postprzez magister82 » 5 sie 2010, 14:54

Hm w ktoryms temacie byl temat ze wienil zawory wydechowe w 1.6 zlecając jakieś firmie dorobienie ale to musisz poszukać i sie z nim skontaktować. Niebieska madzia z gazem
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2010, 10:54
Posty: 71
Skąd: Ostrów Wlkp
Auto: 323F 98 1.5

Postprzez goleszek23 » 14 sie 2010, 16:33

ja zawory dorabiałem z dłuższych o toyoty supry zaznaczam moja mazda to 1,6 bj 98kM nie było problemu z skruceniem i wytoczeniem zamka nie jest tak utwardzony jak grzybek dobry tokarz poradzi sobie bez problemu naprawa głowicy 150zł zwymianą dwóch prowadnic plus zawory po38zł z planowaniem 2 sztuki.pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 17 sie 2009, 13:44
Posty: 4

Postprzez Remolek » 23 sie 2010, 23:02

Skończyło się na dorobieniu zaworów w firmie paradowscy.pl, zobaczymy po złozeniu jak bedą służyły.
Remolek
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323