Wysokie spalanie i metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu. Mazda 323fBJ 2001r

Postprzez Szymon456 » 12 gru 2018, 20:43

Witam. Posiadam mazde 323fBJ 1.6 98km(benzyna) 2001r.Jakiś czas temu wywaliło mi pomarańczowa kontrolke silnika. Pojechałem do mechanika i na komputerze wyszedł "kończący się katalizator" /"sonda lambda". Mechanik usunął błąd i powiedział, że jak jeszcze raz wyskoczy to mam podjechać znowu. Dzisiaj wywaliło znowu więc jutro zamierzam do niego pojechać, ale najpierw prosiłbym o wasze opinie.

Wracając do nazwy tematu. Auto pali moim zdaniem za dużo. Nie mam lekkiej nogi ale 13 litrow w jeździe tylko i wyłącznie po mieście to dużo(tym bardziej, że wcześniej nie paliła aż tyle). W jeździe mieszanej trasa/miasto jest w miarę ok tak samo w samej trasie. W dodatku dzisiaj przy jeździe bez radia usłyszałem takie metaliczne dźwięki(wydaje mi się, że dochodzą z przodu[silnik?])
(Dźwięk mniej więcej przypomina jakby kropelki wody spadały na pusta metalowa puszkę)

Nie chciałbym zostać oszukanym przez mechanika i narazić się na zbędne koszta dlatego proszę o pomoc.

Jeśli założyłem temat w złym dziale to proszę moderatorów o przeniesienie.
Początkujący
 
Od: 12 gru 2018, 20:17
Posty: 1

Postprzez Andrzej414 » 15 gru 2018, 15:24

!3l w mieście i nie masz lekkiej nogi? To zupełnie normalne spalanie. Zimą w tego typu maździe liczymy złotówkę za kilometr. Co do kontrolki MIL, która się Tobie zapala mam podejrzenie koniec katalizatora. Należy pod sondę analizującą wkręcić emulator, bo raczej nie sądzę byś zmieniał kata. W tym aucie kat trzeba wyprasować z obudowy a to koszt od 500-700zł. Emulator – 10zł.

Dopisano So, 15 grudnia 2018, 14:26:

Zabieg można oczywiście przeprowadzić samemu. Przód auta na lewarku do góry i potrzebny klucz płaski. Wykręcasz sondę, wkręcasz emulator, a w niego sondę i po sprawie. Jeśli błąd sam nie zniknie to jechać skasować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2011, 11:44
Posty: 1205 (3/48)
Skąd: Pierwsza Stolica Polski
Auto: Mazda 323C BA 1.5 '96 – była
Mazda 2 DE 1.5 '09
Mazda 3 BK 1.6 '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323