Błąd ABS Mx-3 1.6 107 '95

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Rampi » 15 sty 2022, 15:49

Witam.
Od zakupu samochodu pojawiał się u mnie problem z ABS. Raz kontorlka świeciła raz nie. Czasami wystarczało wyłączyć zapłon i włączyć a czasami to nic nie dawało. W końcu po dwóch razach kiedy stojąc na światłach włączała mi się pompa abs, bucząc przez 10/20s i kończąc włączeniem się kontrolki , zdecydowałem się pojechać do serwisu.

Tydzień trzymali auto, doszli do wniosku, że uszkodzony jest prawy tylny czujnik ale że nie ma oryginałów albo są z ASO za 1400zł zdecydowali się podłączyć czujnik z 323. Starego już wiecej nie zobaczyłem na oczy prawopodobnie przy wyciąganiu został zniszczony.

Efekt mimo czujnika z 323 (podobna rezystancja, na mierniku widać że zczytuje dane (napięcie pokazywał ale wiem, że to jeszcze nic nie znaczy dokładnie)) błąd ABS nadal występuje z tym, że CIĄGLE.
Mechanik powiedział żebym ogarnął czujnik i wtedy przyjechał.

Udało mi się wyrwać stary prawodopodobnie oryginalny czujnik podłączyłem i problem nadal występuje.

Zabrałem się zatem za diagnozę błędów jakie pokazuje złącze diagnostyczne (żałuję że nie zrobiłem tego przed oddaniem do serwisu, ale po prostu nie wiedziałem o tym). No więc zworka na TBS-GND, oraz dioda z rezystorem na FBS-B+. I tu wręcz się zaśmiałem. Kody błędu 11, 12, 13, 14, 15, 61. Czyli wszystkie czujniki wraz z czunikiem prędkości koła(15) oraz sterownikiem abs(61).

Nasuwa mi się podstawowe pytanie i pomysły. Czy uwalony sterownik może powodować problemy z czujnikami. Skoro wszystkie jakimś cudem nie działają a działały przed serwisem.

Liczę, że ktoś pomoże jakąś radą tudzież pomysłem :P
Początkujący
 
Od: 22 lis 2021, 19:05
Posty: 4 (2/0)
Auto: Mazda MX-3 1995 1.6 107KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323