Uszczelka Przedniej szyby MX3

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez enej » 11 kwi 2010, 21:07

Witajcie mam problem i zastanawiamsie czy jest mozliwosc wyciagniecia uszczelki z przedniej szyby i ponowne je zamontowanie bez zadnych szkód.Jak ona jest montowana (zatrzaski) czy cos takiego. Jak wiecie to pomuscie Dzieki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2009, 06:52
Posty: 57
Skąd: Pieniężno
Auto: Mazda MX3

Postprzez EUNOS » 12 kwi 2010, 00:48

Dołączam się do pytania kolegi, ja chciałem jakoś tą przednią szybę uszczelnić bo po deszczu naciekło mi trochę wody na dywanik. A uszczelka trochę odstaje na górnych rogach. Myślicie że silikon załatwi sprawę czy jest jakiś inny sposób?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2010, 23:38
Posty: 255 (1/4)
Skąd: Warszawa
Auto: EC KL-DE 96' SilverStone
GL 2.0 AT SkyEnergy SonicSilver

Postprzez Siwus » 12 kwi 2010, 01:19

szyby są wklejane ;) nie spotkałem sie jeszcze z takimi na zatrzaski ;)
co do uszczelki, jest to uszczelka gumowa, więc można spróbować na ciepło to rozkleić, ale nie jestem pewien czy kołnierz tej uszczelki nie zachodzi za ( pod) szybę.
karollo_6 napisał(a):Dołączam się do pytania kolegi, ja chciałem jakoś tą przednią szybę uszczelnić bo po deszczu naciekło mi trochę wody na dywanik.

Jesteś pewien, że to od tej uszczelki skoro wodę masz na dywaniku?? Ja bym obstawiał na dziurę w pododzę, w nadkolu, zapchane kanaliki odprowadzające wodę itp. itd.
pracoholik
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2008, 00:31
Posty: 1634 (0/5)
Skąd: Włocławek
Auto: Chrysler Sebring '01 2.7V6

Postprzez Artex » 12 kwi 2010, 08:37

kolego krotko szczerze i na temat.
sam na milion % obstawiam ze ci peknie szyba ;/
do wyciagniecia szyby potrzebny jest specjalny drut do wycinania szyby ;/ i czasami w niektorych autach sa zatrzaski pod uszczelka ;/w moim mx tez odstawala uszczelka na rogach i z tego co sie dowiedzialem to podobno ktos juzmusial wymieniac szybe przedemna i poprostu zle to zrobil ;/

a kolego muwisz ze po deszczu zbiera ci sie woda na dywaniku ? myslisz ze jak by sie lala kolo szyby to doszla by az na dywanik ??
ja mysle ze splynela by gdzies po slupku i znalazla sie gdzies za przednim panelem ;/
a zreszta najlatwiejsza metoda sprawdzenia jest taka ze sadnij w aucie jak bedzie deszcz i sprawdzaj czy ci cieknie ;D
a taka troszeczke lepsza metoda to wez waz ogrodowy i popros kogos nie ci LEJE xD po szybie i bedziesz widzial cz to wina przedniej szyby ;/
ja doradzam ci wyczyszczenie z przodu pod maska tam tej rynienki bo sadze ze masz tam pewnie nie lada bałagan i zapchane odpływy ;/ i tamtędy przeważnie cieknie woda na dywanik ^^
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2009, 12:43
Posty: 44
Skąd: Strzyżów
Auto: Mazda MX-3 sport coupe

Postprzez szuma » 12 kwi 2010, 14:50

Ja proponuję pojechać na myjnie automatyczną i zostać w aucie :D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 mar 2010, 11:26
Posty: 13
Skąd: Kłodzko
Auto: Mazda MX-3 V6

Postprzez Kevin. » 12 kwi 2010, 19:53

uszczelki od 90 lat juz wszystkie prawie byly w tzw silikonie kup sobie taki silikon i najwyżej wcisnij w dziure jak taka posiadasz


szuma napisał(a):Ja proponuję pojechać na myjnie automatyczną i zostać w aucie


ja polecam wjechac do stawu lub jeziora najleprzy sposob :) :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2010, 21:32
Posty: 518
Skąd: Przyłubsko/Katowice
Auto: Była Mazda MX-3
DOHC 1.6 16v 96r.
"Oriental red"
jest Fiat Coupe 2.0 20v 147KM

Postprzez EUNOS » 12 kwi 2010, 23:41

Nie jestem pewien którędy to cieknie ale kapie mi po pedale sprzęgła na dywanik, po obydwu stronach z tym że po prawej jest to kilka kropel a po lewej znacznie więcej. Obstawiałem tą uszczelkę bo mi lekko odstaje i się rusza tak, że przyklejona nie jest. Szyba nie jest pęknięta ale na bank wymieniana bo nie ma oryginalnych oznaczeń. Postaram się jakoś posprawdzać ale pewnie nie będzie to łatwe, ale to dopiero w weekend. I spróbuje na razie ten silikon i zobaczymy. Dzięki za rady
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2010, 23:38
Posty: 255 (1/4)
Skąd: Warszawa
Auto: EC KL-DE 96' SilverStone
GL 2.0 AT SkyEnergy SonicSilver

Postprzez Siwus » 13 kwi 2010, 00:26

karollo_6 napisał(a):Nie jestem pewien którędy to cieknie ale kapie mi po pedale sprzęgła na dywanik, po obydwu stronach z tym że po prawej jest to kilka kropel a po lewej znacznie więcej. Obstawiałem tą uszczelkę bo mi lekko odstaje i się rusza tak, że przyklejona nie jest. Szyba nie jest pęknięta ale na bank wymieniana bo nie ma oryginalnych oznaczeń. Postaram się jakoś posprawdzać ale pewnie nie będzie to łatwe, ale to dopiero w weekend. I spróbuje na razie ten silikon i zobaczymy. Dzięki za rady

jak gdzieś jest taki przeciek to woda rozniesie się po całej wykladzinie, bo po prostu będzie przesiąkała. Jeśli to nie będzie szyba, to spróbuj zobaczyć pod wykładziną, dokładnie obadaj miejsca pod pedałami i w rogu za skrzynką z bezpiecznikami tam może być przeżarta dziura w nadkolu i podczas jazdy w deszczu woda tamtędy może się dostawać i roznośic wykładzinie.
Pozdrawiam!
pracoholik
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2008, 00:31
Posty: 1634 (0/5)
Skąd: Włocławek
Auto: Chrysler Sebring '01 2.7V6

Postprzez EUNOS » 13 kwi 2010, 17:38

Dziury w podłodze raczej nie ma bo oglądałem Ją od spodu jak wydech robiłem. Wykładzina pod dywanikiem a właściwie gumową wycieraczką jest sucha. Zauważyłem tą wodę po deszczu ale auto stało, nie jeździłem w czasie deszczu. Kupiłem już silikon, będę czyścił te kanaliki i uszczelnię szybę w najbliższym czasie, mam nadzieję, że poskutkuje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2010, 23:38
Posty: 255 (1/4)
Skąd: Warszawa
Auto: EC KL-DE 96' SilverStone
GL 2.0 AT SkyEnergy SonicSilver

Postprzez anieze89 » 19 kwi 2010, 16:51

lepiej szyby nie wyciągaj, ostatnio chciałam zmienić tez tą uszczelkę, pojechałam do 3 mechaników i usłyszałam, że jak ją wyciągną a szyba pęwnie co jest 50/50 % to za to nie odpowiadają... ;/ więc chyb atak łatwo się jej nie wyciąga...

Miałam ostatnio dach robiony i szybe wyciągneli, po włożeniu niestety uszczelka nie wygląda już tak jak wyglądała
Projektowanie stron internetowych www.deastudio.pl – Agencja Reklamowa
Początkujący
 
Od: 19 kwi 2010, 16:31
Posty: 13
Skąd: Zabrze
Auto: Mazda MX3 '98 1.6
Mazda 3 sedan '16 2.0

Postprzez D1_Piasta » 22 kwi 2010, 00:43

Szybę trzeba wykleić żeby to uszczelnić. U mnie strasznie gwizdało bo szyba lekko opadła. Sam tego nie ruszaj, koszt wcale duży nie jest, a poza tym wkleja Ci nową uszczelkę, bo pewnie ta stara jest sparciała i popękana. Ja robiłam jakoś rok temu i do dziś nie narzekam, wygląda rewelacyjnie, mam cicho i nic nie przecieka. Musisz podjechać do dobrego "szybiarza" i Ci to zrobią. Koszt we Wrocławiu 80zł :D
Proste są dla szybkich aut... Zakręty? Dla szybkich kierowców ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2009, 11:28
Posty: 175
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda Mx-3 1,8 v6

Postprzez EUNOS » 22 kwi 2010, 08:05

D1_Piasta dzięki za radę. Obecnie wyczyściłem wszystko dokładnie( kanaliki odprowadzające wodę) i uszczelniłem silikonem i chyba jest w miarę ok. Ale na pewno mnie czeka wizyta u szybiarza, prędzej czy później.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2010, 23:38
Posty: 255 (1/4)
Skąd: Warszawa
Auto: EC KL-DE 96' SilverStone
GL 2.0 AT SkyEnergy SonicSilver

Postprzez D1_Piasta » 22 kwi 2010, 11:36

No właśnie, silikon to tylko doraźnie pomoże. Ja już rok jeżdżę i nic się nie odkleja, nie przecieka, nie gwiżdże, powiem Ci nawet, że będę u nich robiła też inne uszczelki bo odchodzi mi przy lotce (z tyłu), boczne też są już poparciałe. Fakt: musisz znaleźć dobrego szybiarza :) Powodzenia CI życzę! POZDRAWIAM
Proste są dla szybkich aut... Zakręty? Dla szybkich kierowców ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2009, 11:28
Posty: 175
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda Mx-3 1,8 v6

Postprzez Ariel84 » 22 kwi 2010, 19:49

to częsty problem w mx i 626 z uszczelką na rogach przedniej szyby , mi też odeszła ale w lato zauważyłem ,że można ją naciągnąć i wepchnąć na miejsce , o dziwo nie przecieka ani kropla , znalazłem silikon do uszczelniania silników i zamierzam tym to uszczelnić w 1 cieplejszy weekend , co gorsza uszczelki na boczny szybach też zaczynają pękać ;/ ,może ktoś wie jaki jest koszt takich uszczelek i ich wymiany ????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2009, 14:38
Posty: 61
Auto: Mx-3 k8

Postprzez Ariel84 » 22 kwi 2010, 19:55

zadałem pytanie i sam znalazłem odpowiedz w innym temacie :) oto link viewtopic.php?f=117&t=95385
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2009, 14:38
Posty: 61
Auto: Mx-3 k8

Postprzez D1_Piasta » 22 kwi 2010, 20:45

Kropelke? <olaboga> daj spokój, lepiej zrobić to porządnie, na długo...
Proste są dla szybkich aut... Zakręty? Dla szybkich kierowców ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2009, 11:28
Posty: 175
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda Mx-3 1,8 v6

Postprzez Czaki85 » 1 sie 2010, 09:32

Mi zbiera się dość spora kałuża na tylnym dywaniku za kierowcą, ktoś wie skąd ona tam się bierze? Mam szyberdach, niby brakuje kawałka uszczeli, ale po podsufitce nie widać żeby nim ciekło.
Początkujący
 
Od: 16 lip 2010, 13:05
Posty: 7
Auto: Mazda mx-3 1.8 V6 Precidia

Postprzez Adri@n » 17 mar 2013, 16:14

Jeśli chodzi o szyberdach to ja też mam taką 1cm przerwę w uszczelce na górnej części i nic nie przecieka, a szyberdach posiada 4 rurki w każdym rogu do odprowadzenia wody z rynienki zawartej w konstrukcji szyberdachu, które idą wzdłuz słupków od wewnątrz.

Co do uszczelki szyby czołowej to wygląda następująco, mianowicie cała uszczelka jest z materiału podobnego do plastiku i jest nasadzona na szybę ; pod szybę; jest bardzo twarda.
są dwa rodzaje uszczelki:
– z rynienką która odprowadza wodę zgarniętą przez wycieraczki na dół lub na dach, tak aby nie wylewała się na boczne szyby, ale minus jest taki że trochę hałasuję; wiadomo konstrukcja i opór powietrza; i ta jest przyklejona jeszcze do słupków, do karoserii;
– druga jest zwykłą płaską równą z szybą, która jest bardzo "cicha".
Generalnie jest bardzo ciężko ją wyciągnąć w całości i bez uszkodzenia jej jak i szyby, tym bardziej tej pierwszej – z rynienką.

Szyba zawsze może przeciekać, mimo tego, że są to szyby wklejane, a uszczelka to tylko ozdoba.
Powodem może być korozja lub złe wklejenie szyby, tzn. złe przygotowanie podłoża do wklejenia jej.
Jeśli chodzi o uszczelnianie silikonem to nie polecam, ponieważ jest on na bazie bodajże octu , który wpływa na korozje i zamiast tego użyłbym profesjonalnego kleju do szyb; koszt w granicach 30zl 400ml; trzeba pamiętać o przygotowaniu podłoża, tzn. wiadomo odtłuścić odpowiednio i na suche podłoże wklejać.

Jeśli chcecie dość odpowiedni efekt uzyskać wizualny, mogę pomóc w doborze uszczelki zamiennej płaskiej – pw, a co do uszczelki z rynienką to niestety, ale chyba tylko serwis, koszt ok 300-400zl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2009, 09:42
Posty: 344
Skąd: Elbląg, 3city
Auto: MX3 K8 '91 black

Postprzez wiiteekk » 17 mar 2013, 23:35

Trochę odkop ale kolega wyżej ma racje, ta "uszczelka" to tylko ozdoba, to samo jest w tylnej szybie. Wyciągałem obie do malowania i pech chciał że z przodu pękła mi szyba... Z przodu przy okazji wymiany szyby udało mi się dokupić uszczelkę za grosze która była prawie nowa i zupełnie inna od starej, dużo bardziej miękka i elastyczna. Z tylu muszę za to włożyć starą uszczelkę i najlepiej ją wkleić na klej do szyb?
wiiteekk
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323