Autoalarm – nie działa

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez EUNOS » 30 mar 2010, 00:24

Witam,
Mam takie pytanie, czy wszystkie mx3 miały alarm w standardzie?
posiadam taki polot z kluczykiem(jest on moim zdaniem ori)
Obrazek
przycisk który zaznaczyłem jest chyba od alarmu. centralka działa bez zarzutu a alarm niestety nie. Jest taka możliwość żeby alarmu nie było w mojej Madzi a mam taki pilot? dodam że po naciśnięciu tego przycisku zapala się dioda w pilocie tak samo jak w przypadku przycisków od centralki wiec pilot raczej sprawny. w czym może być problem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2010, 23:38
Posty: 255 (1/4)
Skąd: Warszawa
Auto: EC KL-DE 96' SilverStone
GL 2.0 AT SkyEnergy SonicSilver

Postprzez rook » 30 mar 2010, 00:44

Raczej w MX-3 w standardzie alarmu nie było. Był immo. Ten pilot masz dokładany do centralnego zamka najprawdopodobniej. Z całą pewnością w standardzie nawet dwóch siłowników zamka centralnego nie było nie mówiąc już o alarmie. Ja u siebie dokładałem siłownik w lewych drzwiach i sterownik zamka na pilota. Pilot nie jest oryginalny tak samo jak kluczyk.
Forumowicz
 
Od: 30 lis 2008, 11:00
Posty: 141
Skąd: Uniejów

Postprzez Siwus » 30 mar 2010, 00:47

Możesz nie miec głośnika od alarmu, albo głośnik ten został poprostu odłączony, przez poprzedniego właściciela, gdyż mógł szwakowac i alarm sam się włączał (z doświadczenia).
Zajrzyj pod maske poszukaj centralki od alramu (mała czarna puszka przeważnie na malutki kluczyk) i zobacz którędy biegną kable do głośnika.
Może tez być tak, że alarm moze nie mieć zasilania od aku. Moga być różne przyczyny tego.
Pozdrawiam!
pracoholik
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2008, 00:31
Posty: 1634 (0/5)
Skąd: Włocławek
Auto: Chrysler Sebring '01 2.7V6

Postprzez EUNOS » 30 mar 2010, 10:01

Czyli i centralka i alarm(ewentualnie) był dokładany, ale skoro mam pilota z takim przyciskiem(właściwie dwa piloty) to ten alarm powinien być. Poszukam pod maską czy mam tą czarną skrzynkę od alarmu i zobaczymy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2010, 23:38
Posty: 255 (1/4)
Skąd: Warszawa
Auto: EC KL-DE 96' SilverStone
GL 2.0 AT SkyEnergy SonicSilver

Postprzez rook » 30 mar 2010, 10:15

Poszukaj syrenki pod maską, ale to i tak nie koniecznie coś powie bo niektóre autoalarmy podłączane są pod klakson. Najlepiej jakbyś znalazł centralkę alarmową / centralnego zamka i przeczytał jej nazwę. Jak wpiszesz do Google to się dowiesz co to jest. A ten 3 przycisk to ja też mam u siebie w pilocie ale alarmu nie mam. Generalnie piloty produkuje jedna fabryka wraz z modułami odbiorczymi a później producenci urządzeń wykorzystują te przyciski do różnych celów. Żeby był alarm to powinny być przynajmniej podłączone krańcówki drzwiowe do centralki + krańcówka pod maską ew. tylną klapą. A kierunkowskazy migają jak zamykasz drzwi i otwierasz czy nie ?
Forumowicz
 
Od: 30 lis 2008, 11:00
Posty: 141
Skąd: Uniejów

Postprzez EUNOS » 30 mar 2010, 21:34

Kierunki nie migają, pod maską nic nie znalazłem, wiec chyba nie mam alarmu. Jutro będę miał więcej czasu to jeszcze poszukam dokładniej jak sprawa wygląda. A powinny migać przy zamykaniu i otwieraniu gdyby alarm był? u Ciebie migają?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2010, 23:38
Posty: 255 (1/4)
Skąd: Warszawa
Auto: EC KL-DE 96' SilverStone
GL 2.0 AT SkyEnergy SonicSilver

Postprzez rook » 30 mar 2010, 21:47

Ja sobie podłączyłem kierunki i migają ale takiego obowiązku nie ma. Przy alarmie zwykle się podłącza żeby zwracało uwagę ludzi. Także wydaje mi się że nie masz alarmu tylko sterownik zamka centralnego. Moim zdaniem to dobrze. Z alarmami są niekiedy problemy a rozbroić je łatwo. Tylko ludzi wkurzają. Lepiej załóż sobie odcięcie paliwa dodatkowo, tak żebyś tylko Ty wiedział jak to rozbroić. To jest dużo skuteczniejsze.
Forumowicz
 
Od: 30 lis 2008, 11:00
Posty: 141
Skąd: Uniejów

Postprzez EUNOS » 30 mar 2010, 21:58

A gdzie ten sterownik może być? a z tą odcinką to masz rację <spoko> najlepszy sposób ;) I jeszcze jedno, jak podłączyłeś kierunki do centralki?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2010, 23:38
Posty: 255 (1/4)
Skąd: Warszawa
Auto: EC KL-DE 96' SilverStone
GL 2.0 AT SkyEnergy SonicSilver

Postprzez rook » 30 mar 2010, 22:08

W mojej centralce jest wyjście odpowiednie na miganie kierunków. Kable znajdziesz w wiązce która idzie wzdłuż lewego progu. Wystarczy zdjąć ten czarny plastik i wyciągnąć wiązkę. Sterownik najprawdopodobniej jest za czarnym plastikiem co jest na słupku A ( ten co są bezpieczniki). Inna opcja że jest wsadzony trochę wyżej tam gdzie jest oryginalny sterownik zamka. Prawdopodobnie w Twoim przypadku sterownik jest dopięty do oryginalnego i podaje jedynie impulsy sterujące. Ja niestety musiałem zmienić sterownie na inne bo nie miałem siłownika w lewych drzwiach, ale to już inny temat.
Forumowicz
 
Od: 30 lis 2008, 11:00
Posty: 141
Skąd: Uniejów

Postprzez EUNOS » 30 mar 2010, 22:18

Dzięki rook :) Jutro zgłębię temat, poszukam tego sterownika i się wyjaśni. Z tymi kierunkami też coś może pokombinuję.

Edit:

Poszukałem i znalazłem. Mam tylko centralkę i sterownik nie ma niestety wyjścia na miganie kierunków.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2010, 23:38
Posty: 255 (1/4)
Skąd: Warszawa
Auto: EC KL-DE 96' SilverStone
GL 2.0 AT SkyEnergy SonicSilver

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323