Strona 1 z 1

Jak zdemontować podsufitkę?

PostNapisane: 10 maja 2006, 19:13
przez donwito
Witam,
czy komuś udało się z sukcesem zdemontować i (to ważne :] ) z powrotem założyć tą samą podsufitkę w MX-3 albo którymś podobnym wozidle?
Próbowałem na razie odchylić ją delikatnie od tyłu, ale skrzeczy jakby była przylepiona i nie bardzo wiem, na co się mam nastawiać. Potrzebuję zdjąć, oblukać dokładnie wężyk od tylnego spryskiwacza, przepchać go lub wymienić i założyć podsufitkę z powrotem.

Pozdrawiam,

w.

PostNapisane: 11 maja 2006, 00:01
przez Sagitari
Nie byłem nigdy w MX-3, ale jeśli podsufitka jest z miękkiej tkaniny, pod którą można wyczuć cienką warstwę gąbki, to może być podobnie jak w BG. Tapicerka takiej podsufitki jest przyklejona do sztywnej matrycy (coś w rodzaju włókna szklanego), która jest podatna na pęknięcia. Żeby jej nie uszkodzić, trzeba odpiąć wszystkie elementy plastikowej tapicerki na słupkach. Dopiero wtedy można próbować ją wyjąć przez tylną klapę

PostNapisane: 11 maja 2006, 19:07
przez eMiX3
moze sie myle ale wydaje mi sie ze owy wezyk wychodzi z bagaznika i nie biegnie przez cala dlugosc samochodu.

PostNapisane: 11 maja 2006, 19:58
przez brii
Nie mylisz się – z tyłu w bagażniku po prawej pod dywanikiem jest zbiornik płynu :]

PostNapisane: 11 maja 2006, 22:08
przez donwito
eMiX3 napisał(a):wychodzi z bagaznika



Tak jest. Wychodzi z bagażnika, biegnie pod plastikami bagażnika z prawejs trony, potem wchodzi pod plastikowy słupek [jaki?] (ten w kolorze białym (szarym?) a potem trafia pod podsufitkę. Idzie pod podsufitką aż do gumowej tulei dach-klapa i pod szerokim plastikiem na górnej części klapy przechodzi przez karoserię i wychodzi na zewnątrz. Mam już rozpracowany kawałek w bagażniku (pompka pompuje, widać ruch płynu w górę) i na klapie (płyn nie wylatuje na szybę). Został mi do obadania jeszcze kawałek pod tapicerką tylnego słupka i pod podsufitką.

PostNapisane: 17 lip 2007, 12:06
przez Jacol
donwito napisał(a):Witam,
czy komuś udało się z sukcesem zdemontować i (to ważne ) z powrotem założyć tą samą podsufitkę w MX-3 albo którymś podobnym wozidle?

Dołącze sie do pytania, bo konkretnej odpowiedzi nie ma... Czeka mnie wymiana mechanizmu szyberdachu, a żeby to zrobic musze zdemontować podsufitke... czy ktoś wie jak to zrobić?

PostNapisane: 17 lip 2007, 15:51
przez marek
Jacol napisał(a):czy ktoś wie jak to zrobić


zdejmujesz nakładki na przednich słupkach (zatrzaski odpinasz od góry a na dole jest hak z którego zdejmniesz przesuwając plastik wzdłuż słupka w górę), następnie zdejmujesz boczki tylne, a żeby je wyjąć musisz wyjąć plastiki z bagażnika :D
Potem odkręcasz górne mocowanie pasów i zdejmujesz plastiki ze słupka B. Odkręcasz osłony przeciwsłoneczne, lusterko i lampkę oraz uchwyty dla pasażerów.. Potem zdejmujesz ramkę dookoła szyberdachu (taka sztywna z materiału tapicerki.
Potem odpinasz/wysuwasz z trzech bodajże zatrzaskóww tylnej częsci tapicerki tak ok 10-15cm od uszczelki klapy którą też chyba będziesz musiał zsunąć.
Można to zrobić bez zdejmowania boczków oraz rozbierania bagażnika – trzeba odpiąć ten plastik ze słupka B po odkręceniu pasa i najlepiej we dwie osoby wysunąć tapicerkę do tyłu – plastik na słupkach B można odchylić na tyle że podsufitka wyjdzie.

PostNapisane: 17 lip 2007, 20:09
przez Jacol
marek napisał(a):zdejmujesz nakładki na przednich słupkach (zatrzaski odpinasz od góry a na dole jest hak z którego zdejmniesz przesuwając plastik wzdłuż słupka w górę), następnie zdejmujesz boczki tylne, a żeby je wyjąć musisz wyjąć plastiki z bagażnika
Potem odkręcasz górne mocowanie pasów i zdejmujesz plastiki ze słupka B. Odkręcasz osłony przeciwsłoneczne, lusterko i lampkę oraz uchwyty dla pasażerów.. Potem zdejmujesz ramkę dookoła szyberdachu (taka sztywna z materiału tapicerki.
Potem odpinasz/wysuwasz z trzech bodajże zatrzaskóww tylnej częsci tapicerki tak ok 10-15cm od uszczelki klapy którą też chyba będziesz musiał zsunąć.
Można to zrobić bez zdejmowania boczków oraz rozbierania bagażnika – trzeba odpiąć ten plastik ze słupka B po odkręceniu pasa i najlepiej we dwie osoby wysunąć tapicerkę do tyłu – plastik na słupkach B można odchylić na tyle że podsufitka wyjdzie.

O mój boże... napewno cos spier***... dobra, pewnie wezme sie za to w ten weekend, to zrobie fotorelacje :) Dzięki wielkie marek.

PostNapisane: 17 lip 2007, 20:37
przez marek
Jacol napisał(a):dobra, pewnie wezme sie za to w ten weekend, to zrobie fotorelacje


jak cos nie bedzie szlo to wal na pw, podesle jakies skany z serwisowki

PostNapisane: 17 lip 2007, 21:16
przez Jacol
marek napisał(a):jak cos nie bedzie szlo to wal na pw, podesle jakies skany z serwisowki

to jakl mozesz to wyslij mi na adres jacol@mx-3.pl

PostNapisane: 17 lip 2007, 22:03
przez Achemenid
marek
Czy masz taki skan do mojego auta .

PostNapisane: 17 lip 2007, 22:11
przez marek
Achemenid napisał(a):Czy masz taki skan do mojego auta .


Darku, mam niestety tylko do GF, nie mam do GW

PostNapisane: 3 sty 2009, 00:52
przez asyriusz
panowie a jak wygląda sprawa tej podsufitki w 323 s ba 94 r?????????????