glosniki w mazdzie MX3

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Pavlikos » 3 cze 2005, 23:09

Jakie wchodza glosniki (chodzi o wymiary ) do mazdy mx3 do drzwi i do tylu ?
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez nero » 3 cze 2005, 23:20

w przednie dzwi mozna wlozyc 16.5 cm tylko trzeba uwazac na glebokosc – tzn. ja mam wsadzone teraz glosniki o glebokosci 60 mm tylko ze dorobilem sobie pierscien z mdf-u (koszt 20 zl) bo nie chcialy wejsc bez tego. Ogolnie to tak do tych 50 mm mozna wsadzac bez kombinacji.

Jesli chodzi o tyl to nie wiem – w fabrycznych miejscach nie montowalem niczego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2004, 21:48
Posty: 193
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V

Postprzez Pavlikos » 3 cze 2005, 23:26

wlasnie chodzi mi przede wszystkim o tyl .... o fabryczne miejsca ..... dzieki Nero:)
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez brii » 4 cze 2005, 08:42

Jak monotawłem głosniki do przodu i skrzynkę to powiedzieli mi, że do tyłu wejdą 13cm – trochę średnio :|
Jeśli nie wozisz nikogo z tyłu, albo wozisz rzadko to daj sobie spokój z tylnymi głośnikami i zainwestuj w skrzynkę – efekt duuuużo lepszy.
Tak przy okazji to kiedyś zkładałem taki temat...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Pavlikos » 4 cze 2005, 12:01

no wiem wiem ze skrzynka to super efekt ale ja potrzebuje bagaznik ..... i woze czesto kogos z tylu.... ale nawet nie o to chodzi ..... ja poprostu chce miec pozadne audio w samochodzie. Chce wlozyc tam glosniki basowe ktore w jakims stopniu zastapia skrzynke
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez nero » 4 cze 2005, 12:41

Pavlikos napisał(a): Chce wlozyc tam glosniki basowe ktore w jakims stopniu zastapia skrzynke


ale głośników basowych 13 cm to raczej nie robią wiec ten pomysl imho odpada. Jak nie chcesz skrzynki to zamontuja porządne głośniki z przodu (jakiś panelik z mdf-u, porządne kable i wyciszenie drzwi) a na tył wrzuć sobie głośniki 6x9 w półkę (tylko że trzeba zrobić nową półkę z mdf-u bo ta co jest oryginalnie to się nie nadaje no i w robiona polke mozesz wsadzic tak glosniki zeby nie bylo ich widac). Ja mam u siebie dokładnie taki zestaw z tym, że [jakie?] głośniki mam podpięte pod wzmacniacz bo radio nie dawało rady uciągnąć przodu i tyłu i efekt jest niezły – skrzynke sobie podlaczalem tak na probe i wiadomo ze lepiej bylo bo nawet jak muzyka grala cicho to basik juz byl z tym ze mi jest potrzebny bagaznik wiec skrzynka odpada.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2004, 21:48
Posty: 193
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V

Postprzez Pavlikos » 4 cze 2005, 14:01

wlasnie z tego co widzialem na tyl wchodza jakies jajowate – ale czy to sa 6x9 ? Wlasnie o to pytam ....
Tak tez chce zrobic

Mysle nad tymi gosnikami zeby wlazyc je na tyl
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52895857
ale nie wiem wlasne czy wejda

Znacie moze ta firme? Warte cos sa te glosniki?
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez brii » 5 cze 2005, 11:57

Jednyna opcja to 6x9 w półkę, ale jeśli kupisz jakieś lepsze to musisz dobrze je zamaskować bo możesz je stracić...
Z przednich drzwi nawet po wygłuszeniu porządnym dobrego basu mieć niestety nie będziesz :(
Ja swoją skrzyneczkę wyciągam jak potrzebuję bagażnika – wystarczy odpiąć dwa kable. Poza tym opracowalem technologie załadunku do bagażnika wyposażenia montera WiFi przy wrzuconej skrzynce :D Bagażnik jest wypchany calutki, ale wszystko się mieści

Przy okazji – jak będziesz chciał kupić wzmacniacz to nie oszczędzaj – ja oszczędziłem i to była porażka. Jeśli nie chcesz wydać na wzmacniacz więcej niż 400zł to proponuję kupić dobre radio na MOSFET 4x50W – będzie grać lepiej niż tani wzmacniacz. Pamiętaj, że jeśli kupujesz wzmacniacz na tył to dodatkowo liczyć się trzeba z wydatkiem rzędu 150 – 200zł na kable zasilające i sterujące...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Pavlikos » 5 cze 2005, 12:29

nie bardzo sie znam na tym dzieki Brii za pomoc

Kable..... toznaczy trzeba nowe wsadzic? nie da sie podpiac pod te co sa wlozone seryjnie glosnikow? Wiem ze trzeba dodatkowy przeprowadzic kabel zasilajacy wzmacnicz. Planuje pod wzmacniacz podlaczyc tylko [jakie?] glosniki. W dzwiach nie ma sensu. Wzmacniacz ma duzy pobor pradu?
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez nero » 5 cze 2005, 13:25

Pavlikos napisał(a):Kable..... toznaczy trzeba nowe wsadzic? nie da sie podpiac pod te co sa wlozone seryjnie glosnikow? Wiem ze trzeba dodatkowy przeprowadzic kabel zasilajacy wzmacnicz. Planuje pod wzmacniacz podlaczyc tylko [jakie?] glosniki. W dzwiach nie ma sensu. Wzmacniacz ma duzy pobor pradu?


Jak chcesz podpiac glosniki [jakie?] pod wzmacniacz beda potrzebne 2 kable – jeden zasilajacy (jak masz porzadny wzmachol i glosniki) to kabel ten musi byc gruby. Kabel ten trzeba podlaczyc bezposrednio do akumulatora i w odleglosci okolo 30 cm od niego zastosowac bezpiecznik.
2 kabel to sygnałowy (2 chincze plus kabelek sterujacy ktory jak wlaczasz radio uruchamia tez wzamacniacz) i jego podlaczasz pod wyjscie w radiu i ciagniesz do wzmacniacza.

I teraz co wazne(jak chcesz zeby to zagralo jakos)
1. Kable porzadne a nie jakies tam po 50 groszy za metr.
2. Najlepiej byloby kabel zasilajacy puscic oddzielnie od sygnalowego zeby nie bylo zaklocen
3. Porzadne koncowki

Jak chcesz wlozyc glosniki w polke to:
1. Te buszmeny sie nie nadaja – szkoda ciac polke na takie cos
2. Zakladam ze kupisz cos lepszego to znowu szkoda wkladac w oryginalna polke – jest po prostu zbyt slaba wiec jak masz czas i ochote to kup kawalek mdf-u i zrob sam albo zlec komus kto to zrobi( ja za swoja polke placilem 200 zl z obiciem materialem, montazem glosnikow i kabli tak zeby nie bylo ich widac – jedyna wada tego rozwiazania to to ze polka jest bardzi ciezka i klapa Ci jej nie podniesie – trzeba samemu.

Podsumowanie:
Jesli nie chcesz wydac kasy w błoto a zeby to gralo naprawde fajnie to trzeba liczyc okolo 300-400 zl na glosniki, z 400 zl na wzmacniacz(na allegro mozna wyrwac porzadny wzmachol uzywany w atrakcyjnej cenie – ja kupilem swoj jakies 2 lata temu Blaupuntka GTA 4100 za 340 zł gdzie w sklepie kosztował około 700 zł tylko dlatego że obudowa była porysowana), 150 zl na kable i tyle samo mniej wiecej na zrobienie polki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2004, 21:48
Posty: 193
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V

Postprzez brii » 5 cze 2005, 13:32

Kable muszą być dobre, najlepiej z zapasem. Zestaw rozsądnych kabli zasilających z bezpiecznikiem 40A + kable sygnałowe (RCA) i sterujące(włączają/wyłączają wzmacniacz wraz z radiem) to min 150zł. Można użyć słabszych, ale nie warto – zaoszczędzisz niewiele. Pamiętaj o tym, żeby kable zasilające szły po jedenj stronie samochodu (lewej), a sygnałowe po drugiej (prawej). Kable które masz przy głośnikach możesz wykorzystać do podpięcia do zmacniacza.

Jakie masz radio?? Jeśli jakieś dobre na MOSFET to kup lepsze głośniki o dużej efektywności i podepnij je pod radio. Warunek – nie chcesz bić rekordów dB drag ;)
Taka opcja wyjdzie taniej
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Fiveopac » 6 cze 2005, 09:26

Dorzuce i swoj grosz. Montujac glosniki z przodu TRZEBA dac dystanse, jesli glosnik bedzie głeboki to podczas zamykania szyby bedziesz uderzal nia o magnes glosnika ;P tak mialem u siebie gdy wywalilem serje i wrzucilem zestaw rainbow'a <diabełek>
Less roof, more fun
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4296 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Pavlikos » 6 cze 2005, 11:18

Fiveopac napisał(a):Dorzuce i swoj grosz. Montujac glosniki z przodu TRZEBA dac dystanse, jesli glosnik bedzie głeboki to podczas zamykania szyby bedziesz uderzal nia o magnes glosnika ;P tak mialem u siebie gdy wywalilem serje i wrzucilem zestaw rainbow'a <diabełek>


Ale chyba przy glosnikach 50mm nie bedzie problemu ?
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez brii » 6 cze 2005, 18:17

Przy 55mm napewno jest problem – tak miałem jak kupiłem samochód. Wrzuciłem głośniki 45 mm i jest luz mimo braku dystansów :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez roadrun » 7 cze 2005, 16:59

ja do tylu w miejsce rogu szyby wymontowalem plastikowe "trojkaciki" i wlozylem tam glosniki 6x9... bylo troche problemow z ladnym zamaskowaniem ich... ale dla chcacego nic trudnego...:)
Początkujący
 
Od: 7 cze 2005, 16:37
Posty: 8

Postprzez Pavlikos » 7 cze 2005, 22:10

a tak a propo jakie glosniki lepiej beda grac 6x9 czy okragle 200mm? JBL czy pionierek....czy moze co innego? Do 100w rms glosnikow 4 droznych wystarczy wzmacniacz 50 w rms?
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez roadrun » 8 cze 2005, 16:03

glosniki "paro-drozne" przewaznie miaja gorszy dzwiek niz osobno montowane nisko, srednio i wysoko-tonowe... ale na montarz osobnych glosnikow potrzeba wiecej miejsca...
ja w tej pare dni temu dla testow wylaczylem glosniki 6x9 z tylu i zamontowalem tam duze tweetery od glosnikow estradowych... do tego mam woofer w bagarzniku, z przodu mam midi-bassy i tweetery... i z samymi tweeterami z tylu muzyczka ma duzo ladniejszy dzwiek niz z 3-droznymi 6x9
Początkujący
 
Od: 7 cze 2005, 16:37
Posty: 8

Postprzez Pavlikos » 8 cze 2005, 19:21

coraz czesciej spotykam sie z opiniami ze glosnik 200 mm bedzie lepiej gral niz 6x9. Chyba wloze 200mm jednak. Zasanawiam sie jeszcze nad firma glosnikow?
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez brii » 9 cze 2005, 14:41

Nie kupuj Pioneerów. Ta firma robi dobrą elektornikę (radia, wzmacniacze) ale głośniki powinni sobie odpuścić
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Pavlikos » 9 cze 2005, 19:14

spoko

a 6x9 czy 200mm
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323