Regulacja reflektorów przednich

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Pavlikos » 19 paź 2006, 21:43

Dzisiaj chcialem sobie pod regulowac troche swiatla mx3... z lewym reflektorem obeszlo sie bez problemu ale z prawym juz nie. Srubka w prawej lampie regulujaca wysokosc swiecenia wogole nie zmienia konta lustra..., a druga sruba od regulacj prawo-lewo napoczatku ladnie przesowala kont lustra ale gdy chcialem poprawic lekko jeszcze ustawienie bo troszke za bardzo swiecila lampa na pobocze odmowila poszluszenstwa i kreci sie w kolo tak jak i sruba regulujaca wysokosc.
Prosze o rade w jakis sposob mozna to naprawic albo jak inaczej wyregulowac swiatla.
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez majes » 20 paź 2006, 19:01

u mnie jest tak samo.cos mi sie wydaje ze sruba wyleciala z gwintu.trzebqa by znow ja tam wlozyc.mam nadzieje ze da rade to zrobic bez rozklejania lamp.za tydzien chcialem sie za to zabrac wiec dam znac jak poszlo.pzdr
---------------------------------------
MX-3 V6
RX-7 III :P ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2004, 16:17
Posty: 117
Skąd: Włocławek
Auto: Mazda MX-3 1.8 V6 '92

Postprzez Pavlikos » 20 paź 2006, 19:49

udalo mi sie jednak rozwiazac ten problem! :)
Tak dokladnie sruba wyleciala sie z gwintu... Trzeba chwycic za zarówke... lekko pociagnac ja do gory i krecic srubka i sama sie wkreci w odpowiednie miejsce... i juz wszystko OK :)
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez Marcino » 21 paź 2006, 13:04

Ooo będę musiał spróbować bo już ponad roczek jeżdżę z rozregulowanymi światłami :) a mam ten sam problem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2005, 10:15
Posty: 494
Skąd: Bytom
Auto: 6 kombi 2.0 diesel 2004r

Postprzez tekknoraver » 23 mar 2007, 13:24

Że tak się podłącze...w 323 BG da się wymienić te śrubki?bo mam pordzewiałe i też nie mogę już za bardzo ustawić lamp :/
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2006, 13:03
Posty: 793 (2/0)
Skąd: Kamienna Góra
Auto: Była 323 BG
Była Mazda 6 TS2 GG 2.0 LF 147 qni
była Mazda6 Tamura 2007 GG 2.0 LF
Moja Trójeczka BK LF

Postprzez medzior » 28 lip 2007, 14:30

Ja mam identyczny problem w mojej 626 GF. Kiedyś obniżałem poziom świecenia reflektora przy pomocy plastikowej śruby (nie ma regulacji silniczkiem) i w pewnym momencie zauważyłem, że nie mogę z powrotem go podnieść. Bez jakiegoś odczucia, że coś strzeliło, wypadło itp. Zauważyłem przez ten wąski otwór, gdzie wymienia się żarówkę, że ślimak idący od tej śruby regulacyjnej nie jest do niczego podłączony i kręci się w powietrzu. Pewnie coś wypadło, ale w środku nic nie lata i nie widzę, żeby można było o coś w pobliżu zaczepić. Myślę nad rozebraniem reflektora, ale nie wiem jak się do tego zabrać.
Ma ktoś dobre rady? THX
medzior
 

Postprzez pawel-kowalski » 26 paź 2007, 08:42

W MX-3 widzę 2 śrubki. Ta wewnętrzna ma pewien opór i wyraźnie zmienia się kąt położenia żarówki (chyba na boki). Ta zewnętrzna kręci się luźno i chyba napędza ślimakowo taki drążek, co kończy się plastikową główką na tylnej ścianie reflektora. Kręcąc śrubą ten drążek też się kręci, ale nie widzę wyraźniej zmiany pozycji świateł. Czy tak powinno być, czy może ten drążek powinien coś przestawiać, ale u mnie nie ma to miejsca?

Pozdrawiam,
Paweł
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2007, 15:28
Posty: 98
Skąd: Wrocław
Auto: M6 '08 Sport Top L5 2.5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323