Konserwacja podwozia !!

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez deutro » 7 paź 2016, 19:13

witam!

chce jutro się wziać za konserwacje przedewszystkim tylnych nadkoli przeczyscic i bollem na pedzel posmarowac oczywiscie wczesniej umyc i epoxydem ok... wstep to byl ale chodzi mi o te szmaciane nadkola rozmawialem ze znajomym lakiernikiem dla firmy audi ... i stwierdzil ze to najwieksze zlo co trzyma wode i jak sie napije to tragedia rdza idzie pieruńsko...wiec wpadlem na pomysl aby wysluszyc te szmaty i pomalowac delikatnie zywica z mala iloscia utwardzacza po czym siknac bollem w spreyu aby to wygladalo jakie opinie na temat mojego pomyslu??
deutro
 

Postprzez Ani » 8 paź 2016, 09:38

1. spęka Ci ta zywica i woda tak czy siak wejdzie w ten filc i juz z niej nie wyjdzie bo zapaćkasz to bolem
2. mysle ze ten filc jakby nie patrzec takze wyglusza Ci samochód.. utwardzony moze stracic te wlasciwosci.. chyba ze z tyłu dasz dodatkowe maty wygłuszajace...

taka moja opinia i sugestia :)
Początkujący
 
Od: 7 wrz 2016, 10:20
Posty: 28 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BK 2.0 Top Sport 06r.

Postprzez rafał88 » 8 paź 2016, 10:50

Temat załozony w niewłąsciwym dziale to po raz. Kolejna sprawa to szmaciane cos dodatkowo zbiera wilgoć i dalej bedzie Ci kwitneła rdza od tego. Najlepiej jakby to wyjąc wymyc ,wysuszyc i czy polakierowac ,zeby było gładkie i nie "piło" wody. A same nadkola wymyc, nie koniecznie dawać podklad , chyba ze chcesz i na to baranek ale jakis dobry ,zeby to nie odpadło po 1 zimie. Ja u siebie dałem z WURTH i trzyma sie mega i jest cholernie twarde jak fabryczny baranek.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 19:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez Drakonius » 18 mar 2017, 10:24

Witam, chciałem zapytać czy orientuje się ktoś gdzie w Nowym Sączu lub okolicy można zrobić konserwację podwozia (wycinanie, wstawka i konserwacja) za w miarę nie duże pieniądze a żeby było to zrobione dobrze?
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 26 cze 2016, 19:32
Posty: 14
Auto: Mazda 323F BJ 1.6 16V DOHC, 2002r. LIFT

Postprzez Andrzej414 » 18 mar 2017, 23:01

Za w miarę nieduże pieniądze nikt tego dobrze nie zrobi i powiedzmy sobie to otwarcie. Dobra konserwacja kosztuje około 1000-1500zł i to wtedy można mówić o dosyć dobrych środkach, które nie odpadną po roku ani nie wyjdzie nic spod nich. Do tego oczywiście blacharz, a tu cena zależy już od tego ile tego spawania itp. Radzę zatem się dobrze zastanowić czego tak naprawdę oczekujesz. Dobrze zakonserwować to sobie możesz robiąc to samemu i przy tym nie szczędząc na środkach i przykładając się do tego.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2011, 11:44
Posty: 1205 (3/48)
Skąd: Pierwsza Stolica Polski
Auto: Mazda 323C BA 1.5 '96 – była
Mazda 2 DE 1.5 '09
Mazda 3 BK 1.6 '07

Postprzez wasesd » 5 wrz 2017, 23:19

Witam forumowiczów
Mam szybkie krótkie pytanie. Czy któryś z was może mi polecić gdzie w okolicach Warszawy można dobrze zakonserwować podwozie? Słyszałem, że podobno w Otwocku ktoś się tym trudzi i robi to dobrze. Czy ktoś wie na ile w tym prawdy?
Pozdrawiamy!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 sie 2017, 18:21
Posty: 4
Auto: Mazda 6 GH kombi
2.5 PB + LPG
2008 r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323