Koser47 napisał(a):czy zamiast tylnej szyby na swiatla
A ja nie rozumiem tego zwrotu. Co to znaczy? Co znaczy "szyby na światła"? Bo jakoś nie bardzo mogę tego zczaić.
Jeśli chodzi o jakąś szybę na światła, zamiast kloszy, to wykonania tego sobie nie wyobrażam.
Jeżeli zaś chodzi o tylną szybę pojazdu, to stanowczo odradzam. Dlaczego? To proste:
- Brak ogrzewania szyby
- Jak sobie wyobrażasz skorbanie szronu w zimę po plastikowej powierzchni?
- Szyba oryginalna jest profilowana. Wiesz, jak pokracznie będzie wyglądała szyba całkowicie prosta? Możesz poddać ją termoformatowaniu, ale kto Ci to zrobi?
- Wiesz, że używanie samej wycieraczki spowoduje jej zarysowanie?
- Pamiętaj, że pleksa/PCW, to nie szyba. Wystarczy, że ktoś się mocniej oprze i zamiast drzwiami, wejdą Ci do fury tylnym oknem.
Poza tym musisz zdawać sobie sprawę, że może PCW nie jest drogie (~50zł za 1000x1000x5 [mm]), ale pleksa już kosztuje np. 145zł za 1000x1000x5 [mm].
Jeśli chodzi o promienie UV, to bez obawy. Kupując płytę (pleksa/PCW), jedna strona jest pokryta warstwą odporną na promienie słoneczne. Minęły czasy, kiedy to tafle nie były pokryte warstwą odporną na promienie UV i stawały się po kilku wizytach słońca na płaszczyźnie tafli zżółkłe.
Aby nie było, że nie wiem, o czym piszę, to dodam, że mam jakieś doświadczenia z płytami PCW i zdaje mi się, że trochę wiem, o czym piszę

.
Pozdrawiam
..::GofNet::..