Jak dobrać się do kabli radia (tudzież jak wymontować całe radio)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Briareos » 29 lip 2005, 14:33

Witam.

Jak w temacie – mam 2 kable do tylnych głośników które mi idą przez kabinę do komory bagażowej. Z oczywistych względów zdjąłem tę "instalację" ale kable nadal wyłażą mi zza radia przez szczelinę w plastikach osłaniających środkową kolumnę deski rozdzielczej – tuż koło nóg pasażera. Ogólnie to radio ma chyba upalony bezpiecznik lub kabel nawet, dobrze gdybym miał jak tam zajrzeć, ew. je wyjąć nawet do naprawy.
Jak zdjąć te plastiki? Błagam, nie odsyłajcie do postów o demontażu deski rozdzielczej w całości – no chyba że to jedyna możliwość... Ja potrzerzebuję tylko zdjać plastiki z kolumny między dźwignią zmiany biegów a panelem regulacji klimatycznej, a potem założyć to z powrotem i nic nie połamać.

Jeszcze tylko 1 małe i tak w pewnym sensie związane z tematem pytanko – jak wyjmowałem bezpiecznik z panelu koło nóg kierowcy to mi się wyśliznął z tej "łapki" i spadł w dół – oczywiście w tą czeluść tam. To gdzie go mam teraz szukać (łapy tam nie zmieszczę, a palcami tylko jakieś kable wymacałem). Muszę odsłonić cały dywanik pod nogami kierowcy?
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 16:26
Posty: 906 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323F BA 1.8 '95

Postprzez Anade » 1 sie 2005, 07:28

hej
no niestety jeżeli chcesz się dostać aż pod nawiewy to musiś rozebrać praktycznie całą deske rozdzielczą która składa się z 3 elementów: podłokietnika, części gdzie jest popielniczka i schowek pod radiem i trzecia częśc ta duża innej metody niema. Ale cała operacja jest bardzo prosta i zajmuje kilkanaści minut :)

poniżej opis i fotki jak to zrobić jak będziesz potrzebował szczegółów to zagadaj na gg :)

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... rozebranie
Anade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2005, 14:48
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Auto: 323f BA 1.5 Z5 r. 95

Postprzez Briareos » 1 sie 2005, 11:01

<uklon> wielkie dzięki. Już straciłem nadzieję że ktoś w ogóle odpisze.

Czy ktoś się orientuje czy i gdzie można nabyć te plastykowe kołeczki (2-czesciowe "grzybki") do zapinania osłon w kabinie i bagażniku do nadwozia? Poprzedni właściciel widać dopiero za którymś razem się zorientował jak się to poprawnie demontuje i mam pewne braki... na wybojach mi luźne wykończenie bagażnika potrafi stukać...

(i niech ziemia pochłonie tego, kto wymyślił żeby lusterka wisiały na korku RADIO...)
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 16:26
Posty: 906 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323F BA 1.8 '95

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323