Pasek przyciemniający na przednią szybę

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez pulkownik » 10 lip 2013, 16:02

Hej, ostatnio u mnie na wyspie zawitało słońce i mamy go aż naddto. Tym samym zaczęło mi dokuczać odbicie deski rozdzielczej w przedniej szybie. Zastanawiam się na zakupem paska folii na przednią szybę i chciałbym zasięgnąć informacji u tych którzy juz się w to bawili. Wszystkie porady bardzo mile widziane. Moje autko to mazda 323f '96 BA
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2009, 14:42
Posty: 155 (3/0)
Skąd: Bielsko-Biała

Postprzez Malin » 10 lip 2013, 22:03

Jeżeli przeszkadza Ci odbicie deski rozdzielczej to możesz sobie wyłożyć ją FLOK'iem – to taka permanentna metoda. Ciemny pasek na szybie raczej nie pomoże.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2007, 20:31
Posty: 89 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: 626 GD / 323f BA / 3 BK / MX-5 NC 2.5

Postprzez pulkownik » 10 lip 2013, 22:29

A z czym to się je?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2009, 14:42
Posty: 155 (3/0)
Skąd: Bielsko-Biała

Postprzez Malin » 10 lip 2013, 23:36

Wikipedia:
Flokowanie – proces technologiczny polegający na nanoszeniu na przedmioty wykonane z tkaniny, drewna, szkła, tworzywa sztucznego lub gumy ozdobnej warstwy ze strzyży tekstylnej. Strzyża tekstylna to włókno z tworzywa sztucznego pocięte na odcinki długości od 0,3 do 5 mm. Strzyża tekstylna nazywana jest flokiem.
Powierzchnia przedmiotu, który ma być flokowany pokrywana jest klejem. Klej nanosi się za pomocą pistoletu natryskowego, wałka lub metodą sitodruku. Następnie za pomocą urządzenia elektrostatycznego, w polu elektrycznym 60 do 90 kV, pokrywa się flokiem warstwę kleju. Przedmiot flokowany jest uziemiony. Pole elektryczne sprawia, że włókna floku z dużą prędkością poruszają się w kierunku flokowanej powierzchni i wbijają się w warstwę kleju, ustawiając się prostopadle do niej. Po utwardzeniu się kleju odciąg elektryczny usuwa nieprzyklejone włókna.
Flokowana powierzchnia wyglądem przypomina zamsz. Tą metodą ozdabia się wyposażenie samochodów (zwłaszcza deski rozdzielcze), zabawki, meble, nadruki na koszulkach i czapeczkach.


Polecam też google.com ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2007, 20:31
Posty: 89 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: 626 GD / 323f BA / 3 BK / MX-5 NC 2.5

Postprzez pulkownik » 11 lip 2013, 02:42

Z google to ja też umiem korzystać, napisałem że proszę o porady od osób które już naklejały pasek przyciemniający na przednią szybę.
Czytaj kolego ze zrozumieniem, nie pytałem "Co zrobić żeby nie mieć odblasków od deski rozdzielczej"

Oklejałeś już deskę rodzielczą czymś takim, masz doświadczenie w tym to się podziel.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2009, 14:42
Posty: 155 (3/0)
Skąd: Bielsko-Biała

Postprzez Malin » 11 lip 2013, 18:09

Proponowałbym lepsze sprecyzowanie pytania. Z Twojego problemu wynika że przeszkadza Ci odbicie w szybie deski rozdzielczej...
zaczęło mi dokuczać odbicie deski rozdzielczej w przedniej szybie

...i chcesz nakleić pasek przyciemniający by wyeliminować to odbicie – tak ja to zrozumiałem, a że nie jestem filologiem języka polskiego tak więc nie umiem doszukiwać się ukrytych przekazów czy drugiego dna, za co przepraszam ;)

Dodam jeszcze że napisałeś...
Wszystkie porady bardzo mile widziane.

...i przykro mi teraz :P

Czy oklejałem deskę flokiem, ja osobiście? Nie... zlecałem to i wiem jaki daje efekt.
Czy naklejałem pasek na szybę? Nie, nie naklejałem, przyciemniałem za to szyby boczne folią i naklejenie paska nie wydaje się skomplikowane w porównaniu z przyciemnianiem. Paski możesz kupić na allegro od 10zł. Nakleja się od środka, myjesz szybę, odtłuszczasz np. benzyną ekstrakcyjną. Wynik pracy zależy od tego czy jesteś pedantem i czy masz cierpliwość. Im tańsza folia tym bardziej podatna jest na zadrapania podczas wygładzania.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2007, 20:31
Posty: 89 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: 626 GD / 323f BA / 3 BK / MX-5 NC 2.5

Postprzez JapanBA » 11 lip 2013, 19:53

Jedź sobie tam gdzie szyby przyciemniają i sie dowiesz wszystkiego a nie bedziesz sie tu sapał....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2012, 00:57
Posty: 391 (2/8)
Skąd: Łódź-Ozorków
Auto: Mazda Lantis CBA 98r.
Mazda Xedos 9 TA KL 01r.
Lexus LS 460 08r.

Postprzez ptaszek775 » 11 lip 2013, 20:01

po 1 czym psikasz deska jak plakiem to mie dziw sie ze sie odbija kup cos innego np proboys łądnie pachnie i nie daje tłusyego efektu
a co dopaska to kup tak jak kolega mowi na allegro i na zewnatrz szyby po psikaj troche płynem do mycia szyb na łoz pasek daj 2cm dłuzszy po bokach utnij
od srodka u myj dobrze szybe i płynem do szyb lub woda z mydłem w plynie bedzie lepiej po psikaj przyłoz pasek (moze ci ktos pomoc trzymac) i jedziesz od lewej do prawej delikatna sciereczka zeby bombli nei było i to cała filozofia jak chcesz miec pasek
tylko nie kupuj za szerokiego zeby nie był szerszyh niz zasłonki w aucie bo beda sie czepiac
X E D O S 6Obrazek
Sprzedam pompe wody xedos 6 2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2012, 07:54
Posty: 753 (2/2)
Skąd: Kościan okolice
Auto: viewtopic.php?f=314&t=156205

Postprzez pulkownik » 12 lip 2013, 02:37

Jakby to było takie proste to bym tutaj nie pisał. Mieszkam na zielonej wyspie i tutaj jest problem z takimi usługami dlatego się pytam.

Malin przepraszam Cię jeżeli poczułeś się urażony, nie miałem zamiaru tego robić.

Chodzi mi efekty po naklejeniu tego paska, wiem, że na przykład w alfie 147 się to sprawdza.

Naklejeni tego paska od środka może być odrobinę skomplikowane ponieważ dostęp nie jest łatwy. Nigdy tego nie robiłem i nie chciałbym stracić pół dnia, nerwy i na końcu pełno bąbli pod folią.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2009, 14:42
Posty: 155 (3/0)
Skąd: Bielsko-Biała

Postprzez Marek 161BD081 » 12 lip 2013, 08:28

pulkownik napisał(a):Jakby to było takie proste to bym tutaj nie pisał. Mieszkam na zielonej wyspie i tutaj jest problem z takimi usługami dlatego się pytam....

Jakbyś uzupełnił profil o lokalizację to byłoby czasem łatwiej.

Temat przenoszę do właściwego działu – proszę na przyszłość zwracać na to uwagę.

PS. moim zdaniem pasek na szybie niewiele pomoże bo zapewne nie będzie on dużo dłuższy niż osłony p-słoneczne ale ... to już twój wybór.
161 BD 081 26.425 & 27.555 MHz USB
Xedos 9 KL '01 & AR 156 1.8TS & Honda Shadow VT1100 C3 Aero ’99
Były: 323F BA Z5
Honda Shadow VT1100C2 Sabre ’03
Honda Shadow VT500C '84
Dział BA/BH
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 28 lut 2009, 23:05
Posty: 5019 (34/87)
Skąd: Chełm
Auto: 323F '95 & Xedos 9 '01

Postprzez Ogierson » 24 lip 2013, 16:28

Odnośnie tego paska może i fajna sprawa,ale pozostaje kwestia ,,kolegów po fachu" ostatnio widziałem jak zabrali jednemu facetowi dowód za ową naklejkę,nie wiem jak jest z tym dokładnie od strony prawnej ale widać że nie jest z tym ciekawie
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 paź 2012, 21:23
Posty: 14
Skąd: Czarnocin
Auto: Mazda 323 sedan 1.5 Z5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323