Wysokie obroty przy lekkim wciśnięciu gazu

Postprzez AlanWWL » 15 wrz 2022, 18:54

Cześć, znalazłem ciekawą Mazdę i pojechałem ja dziś obejrzeć. Mazda 323F 1998r, samochód po swapie na 1.8 16v 114 KM. Więcej szczegółów silnika nie znam. Mechanikiem nie jestem, znam podstawę, znaczy jak to mówił Lotek "spryskiwacze są". A tak serio i do sedna.
Jak podjechałem to silnik zimny oczywiście. I jak chciałem nim ruszyć to sprzęgło łapało wysoko, praktycznie na samym końcu. Ale co mnie jeszcze mocniej zaniepokoiło to że po delikatnym wciśnięciu gazu podczas ruszania obroty wzrosły do około 3000, i ruszył dopiero w okolicach 3.5 tys. Ogólnie obroty trzymały się w granicach 5k. Na jałowym silnik kręcił się lekko poniżej 1000. Zachodzie w głowę co może być nie tak... Pomyślałem o sprzęgle, albo o złej kompresji ale za cholerę nie wiem. Sprzedający twierdzi że wystarczy wyregulować przepustnice. Ale nie mam bladego juz pojęcia. Jest ktoś kto mógłby podpowiedzieć co się tam dzieje? Albo co może się dziać? Z góry dziękuję i przepraszam jeśli wrzuciłem nie tu gdzie trzeba.
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2022, 18:37
Posty: 1
Auto: 323F po swapie
1.8 16v 114KM
1998 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323