Mazda 323f straszne dymienie
1, 2
Witam mam pytanie do doświadczonych użytkowników mazd 323f z silnikiem 1,5 16v z gazem.Mam problem ostatnio kupiłem mazde u handlarza gdy ja oglądałem wszystko było ok,ale nastepnego dnia przy zapaleniu zaczęła strasznie dymić na biało-niebiesko, czuć jak pali olej gdy ją kupowałem musiała być nagrzana i nie było tego problemu.Przeczytałem już kilka postów o tym problemie i czy ktoś mógł by mi powiedzieć co teraz mam zrobić jak sprawdzić czy to pierścienie czy uszczelniacze zaworowe,czy jeszcze coś innego.Dodam tylko że po przełączeniu na gaz zaczyna mniej dymić i zaczyna ciszej chodzić.
Proszę o szybką pomoc.
Proszę o szybką pomoc.
- Od: 23 maja 2010, 16:13
- Posty: 7
- Auto: Mazda 323f BA
Jedź z powrotem do handlarzy po kasę na remont silnika. Nie chcę cię straszyć, ale silnik może być do kapitalki. Pierścienie zapieczone i przez lpg szlak trafił gniazda zaworowe jak nie były regulowane luzy zaworowe i była zbyt uboga mieszanka.
jezeli samochod dlugo stal czyli np. prawie rok jak moj gdy go kupilem to moze troche podymic moja mazda tak miala lepiej zeby chodzil na bezynie przez jakis czas gaz ma mniejsze smarowanie
Kazik
- Od: 14 maja 2010, 18:21
- Posty: 14
- Skąd: Lublin
- Auto: Mazda Xedos 6 2.0 v6
moja mazda po rocznym staniu dymila przez tydzien podejrzewam ze byl to syf w wydechu a jesli tobie dymi na zimnym silniku i przestaje to wystarczajace bedzie wymienic same uszczelniacze
Kazik
- Od: 14 maja 2010, 18:21
- Posty: 14
- Skąd: Lublin
- Auto: Mazda Xedos 6 2.0 v6
Kazik_sezam napisał(a):moja mazda po rocznym staniu dymila przez tydzien podejrzewam ze byl to syf w wydechu a jesli tobie dymi na zimnym silniku i przestaje to wystarczajace bedzie wymienic same uszczelniacze
nie jeden juz to przerabiał i same uszczelniacze nic nie dają trzeba wymienić również pierścionki a tematów na tom przypadłość jest na forum naprawdę sporo
- Od: 19 kwi 2008, 19:43
- Posty: 133
- Auto: była 323f jest avensis
Proponuję remont silnika.Koszt około 2000zł.Tylko zrób to u typa który sie na tym zna,a najlepiej u kogoś kto już to robił i został tobie polecony ;]
Jeżeli coś się zacina użyj siły,gdy się złamie to znaczy,że i tak wymagało wymiany :]
- Od: 19 maja 2008, 21:06
- Posty: 248
- Skąd: Kielce
- Auto: Mazda 323f ''96 1.5 Z5 + LPG BRC
Sequent 24
Czeka Cię remont silnika.Ja już to przerabiałem rok temu.Też mi strasznie dymiła na niebiesko ale jak brałem od kolesia to nawet dymka nie puścciła,pewnie była zalana jakimś motodoctorem bo wystarzyło że wymieniłem olej to zaczeła kopcić jak szalona.Ja wymieniłem pierścienie,panewki,uszczelniacze zaworowe,wszystkie uszczelki,oczywiście głowica do planowania.Wydałem na remont ok 1300 zł,założyłem gaz sekwencje i śmigam do tej pory bez problemu.Pozdrawiam
- Od: 12 kwi 2010, 12:26
- Posty: 40
- Skąd: RADOM
- Auto: Mazda 323f 1.8 96r.
Wiosna82, jakiej firmy kupowales czesci i gdzie?? w sklepie motoryzacyjnym czy na necie gdzies?? Bo mam juz plany na remont choc jak narazie zadnego kopcenia ani nic z tych rzeczy, tylko ze juz olej zaczyna brac jak narazie wyjdzie mi okolo 1l na 9-10tys, jeszcze mam wlasnie zmiane oleju i nie wiem czy dalje zalc 10w40 czy 15w40 czy da to cos, choc wiem ze malo bierze z tego co czytam na forum to niektorym biora po 1l na tys, a mam przjechane jakies 232tys. jak bys mogl podaj firmy i gdzie.bo mialem gaz w planach ale wole silnik zrobic.
- Od: 8 mar 2010, 19:20
- Posty: 7406 (216/46)
- Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
- Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium
arafal21 napisał(a):Wiosna82, jakiej firmy kupowales czesci i gdzie?? w sklepie motoryzacyjnym czy na necie gdzies?? Bo mam juz plany na remont choc jak narazie zadnego kopcenia ani nic z tych rzeczy, tylko ze juz olej zaczyna brac jak narazie wyjdzie mi okolo 1l na 9-10tys, jeszcze mam wlasnie zmiane oleju i nie wiem czy dalje zalc 10w40 czy 15w40 czy da to cos, choc wiem ze malo bierze z tego co czytam na forum to niektorym biora po 1l na tys, a mam przjechane jakies 232tys. jak bys mogl podaj firmy i gdzie.bo mialem gaz w planach ale wole silnik zrobic.
Nie pamiętam jakiej firmy były te części ale na pewno nie były żadne ori z ASO.Kupiłem u kumpla w sklepie i z tego co pamiętam to zestaw uszczelek był erlinga ale pod pokrywę zaworów to jednak musi być ori bo cieknie.Jak Ci nie dymi i bierze Ci tylko tyle oleju to nawet nie myśl o remoncie.Silnik masz jeszcze raczej w dobrej kondycji ale tak dla pewności sprawdz sobie kompresje.Pod żadnym pozorem nie zmieniaj oleju na mineralny.
- Od: 12 kwi 2010, 12:26
- Posty: 40
- Skąd: RADOM
- Auto: Mazda 323f 1.8 96r.
ja tez sie wystraszylem po kupnie, bo nastepnego dnia rano przywital mnie siwy dym po odpaleniu. w tej chwili sie tym nie przejmuje, bo oleju nie pije a i co ciekawe – jesli odpalam ja rano po cieplej nocy, jakie sa obecnie, ZERO dymu. mozliwe jest, ze mieszanka paliwa jest zbyt bogata na ssaniu?
Hope for the best, prepare for the worst
Moja 323C
Moja 323C
- Od: 16 maja 2007, 15:02
- Posty: 787
- Skąd: Nowy Dwor Maz.
- Auto: Mazda MX-3 white V6
andrzej-w napisał(a):ja tez sie wystraszylem po kupnie, bo nastepnego dnia rano przywital mnie siwy dym po odpaleniu. w tej chwili sie tym nie przejmuje, bo oleju nie pije a i co ciekawe – jesli odpalam ja rano po cieplej nocy, jakie sa obecnie, ZERO dymu. mozliwe jest, ze mieszanka paliwa jest zbyt bogata na ssaniu?
Sprawdz czy masz kata,jak nie to poprostu spaliny.U mine tez tak jest że w chłodniejsze dni tak zadymi a w ciepłe nic nie widać
- Od: 12 kwi 2010, 12:26
- Posty: 40
- Skąd: RADOM
- Auto: Mazda 323f 1.8 96r.
Co do samego remontu.
Pierścienie wyrabiają cylinder na jajko tak już sie benzyna spala. Jeżeli założysz nowe okrągłe : pierścienie to morze pogorszyć sprawe. Jeżeli chcesz cieszyć się długo swoja "Madzią" powinieneś zrobić :szlif, nowe tłoki pierścienie, itp. Wiem, że to troche kosztowne ale, takiej operacji przy normalnej eksploatacji pojazdu nie ma siły, żeby go zajeździć.
Pozdro
Pierścienie wyrabiają cylinder na jajko tak już sie benzyna spala. Jeżeli założysz nowe okrągłe : pierścienie to morze pogorszyć sprawe. Jeżeli chcesz cieszyć się długo swoja "Madzią" powinieneś zrobić :szlif, nowe tłoki pierścienie, itp. Wiem, że to troche kosztowne ale, takiej operacji przy normalnej eksploatacji pojazdu nie ma siły, żeby go zajeździć.
- Od: 7 maja 2010, 11:10
- Posty: 7
- Skąd: Podlaskie, Białystok
- Auto: Mazda 323F 1.8 16V(Mój ulubiony)
Mercedes 190 2.0 E (Dobry,ale wole Madzie)
Audi 80 1.9 TD combi(Pojemny)
też to przerabialem na zimnym kopcił jak star
wymieniłem w kolejności -uszczelniacze zaworów -bez zmian
-układ wydechowy-bez zmian
-pierścienie olejowe(zbierające)-sukces
mechanik wymienił mi od spodu bez ściągania głowicy
50 tyś km i spokoj
wymieniłem w kolejności -uszczelniacze zaworów -bez zmian
-układ wydechowy-bez zmian
-pierścienie olejowe(zbierające)-sukces
mechanik wymienił mi od spodu bez ściągania głowicy
50 tyś km i spokoj
- Od: 12 lis 2008, 00:44
- Posty: 398
- Skąd: opole
- Auto: była 323f ba Z5 jest dziadkowóz 1.8 16v + niemiecki klekot + shadow vt750 c2 ace
mario323f napisał(a):też to przerabialem na zimnym kopcił jak star
wymieniłem w kolejności -uszczelniacze zaworów -bez zmian
-układ wydechowy-bez zmian
-pierścienie olejowe(zbierające)-sukces
mechanik wymienił mi od spodu bez ściągania głowicy
50 tyś km i spokoj
Tzn. jak od spodu odkręcał i opuszczał cały wał?
1, 2
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości