Strona 1 z 2

[Nagranie] Prośba o pomoc w zlokalizowaniu źródła tego dener

PostNapisane: 13 kwi 2009, 18:48
przez skitmen
Mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć, co wydobywa z siebie te dźwięki?

1. Coś piszczy, gdzies na forum wyczytałem, ze to alternator i można gdzies tam kapnąć oleju i na chwile pomoże, ale nie jestem pewien czy to to.

2. Cos w silniku ..."wyje"? Mówią, że pewnie pompa wody, ale też nie jestem pewien. Dobrze to słychać pomiędzy 19, a 21 sekundą nagrania, a tak na prawdę słychac to cały czas.

Bardzo prosze o pomoc!

Obrazek

PostNapisane: 13 kwi 2009, 19:11
przez Pioteq25
Jest taki stary sposób mechaników do szukania szumiących łożysk, nieszczelności itp. Bierzesz metrową rurkę gumową o średnicy ok 8mm i jeden koniec przykładasz do ucha, a drugi zbliżasz do potencjalnych źródeł tych dźwięków :) Sam trzymam taką rurkę w garażu i jak tylko trzeba dość łatwo można znaleźć szumiące łożysko lub nieszczelność w dolocie. Polecam prosty i sprawdzony sposób na taką diagnozę!

PostNapisane: 13 kwi 2009, 19:16
przez MariuS
a skąd wydobywa się ten dźwięk- jakie okolice? i kiedy jest najbardziej słyszalny? w kabinie słyszysz go?

PostNapisane: 13 kwi 2009, 19:29
przez skitmen
ten pisk chyba właśnie koło alternatora – w kabinie go nie słyszę – słychać go chyba w całym zakresie obrotów, a wycie nie mam pojęcia skąd dobiega, ale w kabinie jest słyszalne :/
mechanicy mówią, że chyba toooo albo tooo, a nikt nie wie co dokładnie :(

[Usunięte]

PostNapisane: 13 kwi 2009, 21:22
przez SpooN
PostTen post został usunięty przez Paweł 4 gru 2015, 12:37.

PostNapisane: 13 kwi 2009, 21:29
przez konrad278
SpooNdobrze gada vodki mu dać:) zdejmij pasek i zakreć kułeczkiem pewnie wylatane ,,FEST"

PostNapisane: 13 kwi 2009, 21:47
przez anus1983
łożyska na alternatorze albo koło pasowe!!kup pasek 4pk885 , ściągnij stary , zakręć kółkami i będziesz wiedział co i jak!!
No i załóż nowy bo po licho zakładać stary!!Ale o ile pamiętam to chcąc zmienić pasek na alternatorze musisz sciągnąć oba!
Tak więc miłej zabawy :P

PostNapisane: 13 kwi 2009, 22:46
przez skitmen
dzieki Panowie!
a jak to będzie to nieszczęsne koło pasowe, to... mam przechlapane? to koło, które napędza 2 paski klinowe – czy jak to sie tam nazywa?

PostNapisane: 14 kwi 2009, 15:06
przez skitmen
i jeszcze pytanie – które koło pasowe służy do czego? :(

Obrazek

PostNapisane: 14 kwi 2009, 16:39
przez soul
1 to pompa wody .

a 2 to no... glowne kolo pasowe silnika. przymocowane do wału korbowego :P

PostNapisane: 14 kwi 2009, 17:56
przez skitmen
dzięki soul :)

teraz mam 2 pytania.
1 – próbowałem poluzować alternetor, odkręciłem tą śrubę do napinania paska przy alternatorze i tą drugą obok, ale alternator nawet nie drgnął. jak go poluzować, żeby zdjąć pasek?

2. jak już poluzuję alternator, to czy mogę zapalić silnik na powiedzmy 20 sekund ze zdjętym paskiem, zeby sprawdzić co tam tak wyje?

PostNapisane: 14 kwi 2009, 20:45
przez Cingular
a ty nie musisz chyba luzowac alternatora po prostu chyba masz taki napinacz i ni sie bawidsz dokałdnie nie wiem jak jest u ciebie bo mam całkiem inne auto ale nie musisz chyba nic odkrecac żeby ten pasek sciagnać niech ci jakis posiadacz 323 powie :) a auto bez paska na alternatoże możesz odpalić na te 30 czy nawet 60 sekund wtedy nie bedziesz miał ładowania aku ale aku sobie poradzi na ta chwile bez ładowania moja mazda bez problemu wytrzymała 5 minut i zapaliła :P

PostNapisane: 15 kwi 2009, 08:40
przez soul
skitmen napisał(a):2. jak już poluzuję alternator, to czy mogę zapalić silnik na powiedzmy 20 sekund ze zdjętym paskiem, zeby sprawdzić co tam tak wyje?


z tym radzilbym uwazac, alternator jest na tym samym pasku co pompa wody... zeby nie doszlo do miejscowego przegrzania niektkorych czesci silnika z powodu braku cyrkulacji wody w ukladzie..

PostNapisane: 15 kwi 2009, 09:52
przez piatek05
To napewno któraś rolka od pasków . Miałem podobne świsty ale u mnie były do wymiany tylko paski bo były już sciurchane , a żeby je wymienić trzeba było troche się namęczyć :))

PostNapisane: 15 kwi 2009, 11:56
przez skitmen
soul zrobie to na bardzo zimnym silniku, moze nic sie nie stanie :)
piatek05 może podpowiesz jak poluzować ten alternetor i inne pompy? :)

PostNapisane: 15 kwi 2009, 17:36
przez piatek05
musiałem poluzować śruby od pompy wspom. i ją troche przestawić . Nie wiem dokładnie która rolka Ci hałasuje ... wypróbuj sposób z rurką . Zawsze znajdziesz przyczyne .

PostNapisane: 15 kwi 2009, 19:38
przez skitmen
przeciez wspomaganie jest po przeciwnej stronie :/

PostNapisane: 15 kwi 2009, 21:14
przez piatek05
ja wszystkie paski mam od strony pasażera ....

PostNapisane: 15 kwi 2009, 22:34
przez skitmen
no ja też, ale patrząc od strony pasków, to pompa wspomagania jest po prawej, a alternator po lewej. w sumie to nie ważne, to chyba jednak pompa wody i wyje i piszczy :/ mam nadzieje, że pożyje jeszcze ze 2 tygodnie :(
dzieki wszystkim za pomoc

Re: [Nagranie] Prośba o pomoc w zlokalizowaniu źródła tego dener

PostNapisane: 2 cze 2010, 21:51
przez grzesiek1989cz
tylko dlaczego to tak wyje tylko w zakresie 2tys obrotow?