Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów [BA Z5]

Postprzez marihuario » 2 sie 2011, 09:38

:)
Ostatnio edytowano 21 lut 2013, 00:29 przez marihuario, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lut 2011, 06:16
Posty: 22 (0/1)

Postprzez Lorne » 2 sie 2011, 13:51

Własnie szykowalem sie dziś do tej wymiany, ale w wypozyczalni mieli tylko wieksze klucze od 40 Nm :( dzieki za kolejność dokreceń śrub. szukam juz tylko tego klucza.. ale to ciezko:/ a wlasnej sile nie wierze.

I jak nie ma wycieków teraz po wymianie?
Lorne
 

Postprzez marihuario » 2 sie 2011, 14:14

Lorne napisał(a):I jak nie ma wycieków teraz po wymianie?


Na razie sucho wokół uszczelki. Stary olej na silniku sie przepala. Jak walne z 500 km. i nie będzie dalej brać oleju (wcześniej jakiś 1l/2000km) to gitara ;]
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lut 2011, 06:16
Posty: 22 (0/1)

Postprzez Lorne » 2 sie 2011, 14:20

Spoko ... swoj klucz masz czy wypozyczałes? Bo widzialem taki to koszt okolo 140 zl
Lorne
 

Postprzez marihuario » 2 sie 2011, 14:29

Udało mi się 'pożyczyć' na dzień z pracy :P Te opisane 7-10 Nm docisku myślę że na wyczucie można spróbować. Jak poczujesz opór na kluczu tzn. że jest ok.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lut 2011, 06:16
Posty: 22 (0/1)

Postprzez Majki88 » 2 sie 2011, 15:33

Fotorelacja nawet ładna ale są 2 pytania
jakiej firmy uszczelka
i dlaczego nie używałeś silikonu w punktach gdzie zaleca producent ( doczytaj manual do Z5)
Gdy ci smutno, gdy ci źle, odpal Vałke przejedź się
Best ET 16,654 – Konin 11' 16,291 – Ryki 11' w deszczu
15,95 – Kąkolewo 14'
Cierpliwy
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 25 kwi 2008, 18:29
Posty: 1489 (3/6)
Skąd: Łódź
Auto: silniki rzędowe są nudne
Mazda 323F BA KL 94'

Postprzez arkadiuszek1 » 2 sie 2011, 15:40

jeżeli uszczelka pod pokrywę zaworów z firmy erling to daremna była Twoja praca.... u mnie ona wytrzymała miesiąc, teraz mam ori i nic nie cieknie z pół roku
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2009, 20:38
Posty: 94 (0/1)
Skąd: Gdańsk
Auto: 323F 1.8 16v 114kM 95r

Postprzez Lorne » 2 sie 2011, 15:50

Majki88 napisał(a):i dlaczego nie używałeś silikonu w punktach gdzie zaleca producent ( doczytaj manual do Z5)


wiec w ktorych punktach trzeba?
Lorne
 

Postprzez marihuario » 2 sie 2011, 17:23

[quote="Majki88"
jakiej firmy uszczelka
i dlaczego nie używałeś silikonu w punktach gdzie zaleca producent ( doczytaj manual do Z5)[/quote]

Elring, kupiłem zanim doczytałem o różnicach między nią a ori, mam nadzieje, że ich właściwości są podobne. Znalazłem kilka opinii że spokojnie wytrzymują bez silikonów, więc przekonamy się po moim przypadku. Jak napisałem wcześniej, jeśli coś się będzie dziać, zaraz odkurzę temat. Pzdr.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lut 2011, 06:16
Posty: 22 (0/1)

Postprzez marihuario » 2 sie 2011, 17:25

Lorne napisał(a):wiec w ktorych punktach trzeba?



Gdzieś na forum o ile pamiętam był taki temat, chyba dotyczył wymiany oringa w aparacie zapłonowym, lub coś w tym rodzaju. Pzdr.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lut 2011, 06:16
Posty: 22 (0/1)

Postprzez MIRU » 2 sie 2011, 17:28

Lorne napisał(a):
Majki88 napisał(a):i dlaczego nie używałeś silikonu w punktach gdzie zaleca producent ( doczytaj manual do Z5)


wiec w ktorych punktach trzeba?


Obrazek

gdzies tam co zielone :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2009, 02:26
Posty: 904 (0/2)
Skąd: hell
Auto: 323F BA KLT

Postprzez Lorne » 3 sie 2011, 20:02

Zrobione. Dokrecalem na czuja.

Hmmm stara uszczelka wyglada jak nówka. I tak mysle i mysle ze powodem nieszczelnosci byl nadmiar silikonu na niej a przez to powstala malutka szczelinka i wypieralo.
Lorne
 

Postprzez marian3333 » 21 lut 2012, 18:47

Witam,mam pytanie ,gdzie można dostać dobrą uszczelkę pod pokrywę zaworów?Wiem ze kiedyś ktos na forum miał do sprzedania ori. bo w serwisie nawet boje sie zapytać.Bo tego CENZURA jak erling itd to nawet nie chce widzieć.Dzisiaj jak wyciągnąłem przewód od świecy to sie przestraszyłem,cały w oleju,az dziwne ze jeszcze normalnie auto chodzi.Jak macie jakies namiary to prosiłbym o jakies info. mariusz-k220@wp.pl,lub 506180614
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2010, 20:43
Posty: 62
Skąd: Włoszczowa
Auto: Mazda 323f ba 1,5 16v z5 95r +Lpg stag4

Postprzez puznies0 » 21 lut 2012, 18:58

marian3333 napisał(a):Witam,mam pytanie ,gdzie można dostać dobrą uszczelkę pod pokrywę zaworów?Wiem ze kiedyś ktos na forum miał do sprzedania ori. bo w serwisie nawet boje sie zapytać.Bo tego CENZURA jak erling itd to nawet nie chce widzieć.Dzisiaj jak wyciągnąłem przewód od świecy to sie przestraszyłem,cały w oleju,az dziwne ze jeszcze normalnie auto chodzi.Jak macie jakies namiary to prosiłbym o jakies info. mariusz-k220@wp.pl,lub 506180614



w serwisie za około 60 zł kupisz... nie kupuj nic innego tylko oryginalną z serwisu... żadne erlingi, reinzy,czy inne pochodne... tylko oryginalna uszczelka trzyma jak należy ... za erlinga zapłacisz 45 zł i za miesiąc będzie pociło... ( wiem bo przerabiałem temat osobiście). od ponad roku nawet kropelki nie ma nigdzie... przy zakładaniu oryginału nie trzeba żadnych silikonów nigdzie dawać to tak na marginesie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2008, 16:44
Posty: 456
Skąd: stąd
Auto: Mazda

Postprzez MIRU » 21 lut 2012, 19:11

puznies0 napisał(a): przy zakładaniu oryginału nie trzeba żadnych silikonów nigdzie dawać to tak na marginesie...

serwisówka mowi co innego...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2009, 02:26
Posty: 904 (0/2)
Skąd: hell
Auto: 323F BA KLT

Postprzez puznies0 » 21 lut 2012, 21:54

MIRU napisał(a):
puznies0 napisał(a): przy zakładaniu oryginału nie trzeba żadnych silikonów nigdzie dawać to tak na marginesie...

serwisówka mowi co innego...
Obrazek


wiedziałem że ktoś zaraz z serwisówką wyjedzie... dobra.... serwisówka serwisówką ale z doświadczenia wiem że nie trzeba dawać silikonu jak masz oryginalną uszczelkę... już raz taką batalię o serwisówkę toczyłem z gościem i on wie swoje a ja swoje ... on gadał bo tak piszą i tak musi być a ja wykonałem osobiście naprawę bez żadnych silikonów na zagięciach i jest idealnie nic nie puszcza i nie cieknie...
ja u siebie nie dawałem nic tylko dokładnie wyczyściłem, zmatowiłem , odtłuściłem i już ponad rok jeżdżę i nawet najdrobniejszego wycieku nie ma...

poza tym z silikonem jest taki myk że jak ktoś da go za dużo to podbije uszczelkę i oliwa przedostanie się spod pokrywy zaworów i może zacząć przeciekać...

przy dokręcaniu pokrywy ważne żeby zacząć od środka i lecieć na zewnątrz stopniowo i z wyczuciem żeby nie przeciąć uszczelki...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2008, 16:44
Posty: 456
Skąd: stąd
Auto: Mazda

Postprzez MIRU » 21 lut 2012, 23:56

puznies0 napisał(a):poza tym z silikonem jest taki myk że jak ktoś da go za dużo to podbije uszczelkę i oliwa przedostanie się spod pokrywy zaworów i może zacząć przeciekać...

w serwisówce jest napisane ile jest potrzeba...
puznies0 napisał(a):przy dokręcaniu pokrywy ważne żeby zacząć od środka i lecieć na zewnątrz stopniowo i z wyczuciem żeby nie przeciąć uszczelki...

zerknij na ostatnie foto z rysunku co wkleiłem ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2009, 02:26
Posty: 904 (0/2)
Skąd: hell
Auto: 323F BA KLT

Postprzez puznies0 » 22 lut 2012, 13:33

MIRU napisał(a):
puznies0 napisał(a):poza tym z silikonem jest taki myk że jak ktoś da go za dużo to podbije uszczelkę i oliwa przedostanie się spod pokrywy zaworów i może zacząć przeciekać...

w serwisówce jest napisane ile jest potrzeba...
puznies0 napisał(a):przy dokręcaniu pokrywy ważne żeby zacząć od środka i lecieć na zewnątrz stopniowo i z wyczuciem żeby nie przeciąć uszczelki...

zerknij na ostatnie foto z rysunku co wkleiłem ...


zapytam kolegę... masz wiedzę praktyczną czy tylko teoretyczną w takich sprawach???? bo z tego co widzę to opierasz się tylko na teorii i tym co napisali ci w serwisówce.. ja widziałem ostatnie foto i dlatego napisałem o tym żeby od środka zaczynać... wierz mi że robię przy tym od paru lat i wiem jak zmieniać uszczelki pokrywy zaworów... nie potrzebuję serwisówek w takiej sprawie... jeśli potrzebujesz to korzystaj z nich... jak ja będę potrzebował informacji z serwisówki to też sobie ją znajdę ... poza tym odpowiadaj na temat kolegi który pytał o jakość uszczelki a nie wdajesz się ze mną w dyskusje odbiegając od przewodniego tematu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2008, 16:44
Posty: 456
Skąd: stąd
Auto: Mazda

Postprzez marian3333 » 22 lut 2012, 16:56

Koledzy nie ma sie co kłucic o serwisówki,wiadomo ze czasami głupoty piszą.Sylikon jest dobry ale nie zawsze do wszystkiego.Gdybym nie chciał kupowac ori to odrazu sylikonem bym smarował ale to nie jest takie dobre uszczelka gumowa + sylikon,i w tym przyznam racje.Ale uszczelke juz kupiłem koszt na allegro 86zł z przesyłką,made in japan ;) zobacze co teraz sie bedzie działo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2010, 20:43
Posty: 62
Skąd: Włoszczowa
Auto: Mazda 323f ba 1,5 16v z5 95r +Lpg stag4

Postprzez MIRU » 22 lut 2012, 17:16

puznies0
podałem tylko jak sprawa wygląda nt prawidłowego montażu uszczelki...nie musisz się kolocic ze mną i pokazywać ze zjadłeś wszystkie rozumy...Jak ktoś tego nie robił to może takie info mu się przyda w którym zawarte ma wszystko a więc ile i gdzie silikon i z jakim momentem dokręcac a także kolejnośc.
puznies0 napisał(a):zapytam kolegę... masz wiedzę praktyczną czy tylko teoretyczną w takich sprawach???? bo z tego co widzę to opierasz się tylko na teorii i tym co napisali ci w serwisówce..

tak się składa że mam jeśli juz pytasz i trochę więcej niz kilka lat...
puznies0 napisał(a): poza tym odpowiadaj na temat kolegi który pytał o jakość uszczelki a nie wdajesz się ze mną w dyskusje odbiegając od przewodniego tematu...

nie pouczaj mnie co mam pisać bo nie tobie to oceniać...jesli moderator uzna ze zle zrobiłem wklejając takie info to niech skasuje :] i też się trzymaj tematu jak już jestes taki przepisowy bo swoje pytania i sądy mogłes skierowac do mnie na pw ...
marian3333 napisał(a):ale to nie jest takie dobre uszczelka gumowa + sylikon

to zalezy...powiem ci ze w swojej byłej BA dekiel sciagałem 2 razy. Jak robiłem remont i jakis czas pozniej gdy robiłem regulację zaworów. Nie kupowałem nowej tylko na silikonie dawałem tylko dobrym firmy wurth i jakoś nic nie ciekło. Dopiero teraz widze ze zaczyna się pocić ale to mineły ponad 2 lata :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2009, 02:26
Posty: 904 (0/2)
Skąd: hell
Auto: 323F BA KLT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323