Szarpanie podczas jazdy i zmiany biegów w 323F 95r.

Postprzez Danieltg » 15 mar 2011, 18:15

Witam ,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Mazdy 323F z 95r wersja BA,silnik 1,5 , autko sprowadziłem w zeszłym roku z Niemiec do teraz mnie nie zawodziło aż pojawił się problem : Cały czas jeździłem na paliwie 95 aż coś mi przyszło do głowy by zalać coś mocnego więc poczęstowałem efke benzyną 98 , od tego czasu auto strasznie mi szarpie podczas jazdy i zmiany biegów. Czy zatankowanie mocniejszej mieszanki mogło spowodować ten problem ? Nie wiem od czego mam zacząć szukanie ? czy to przez świece , filtr paliwa a może coś innego ? Jeśli ktoś miał podobne problemy i się z nimi uporał proszę o pomoc :)
Danieltg
 

Postprzez Danieltg » 16 mar 2011, 16:39

Widzę że coś nie bardzo przypadł temat :) w każdym bądź razie zakupiłem świece i kable do nich zobaczymy czy coś pomoże
Danieltg
 

Postprzez Bakoma4 » 16 mar 2011, 20:56

ja to bym zaczął od układu paliwowego... czyli moim zdaniem filtr paliwa . nie dużo kosztuje a wymienić nie zaszkodzi. mi pomogła taka operacja
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2010, 21:48
Posty: 12
Skąd: Wieliczka
Auto: Mazda 323f 1.5 BA 1996 Lpg.

Postprzez Lantis 89 » 18 mar 2011, 00:18

Spróbuj innego paliwa,skoro masz pewność iż po tankowaniu 98 to sie dzieje, oczywiście podstawowe rzeczy warto wymienić,swiece,kable,filtr paliwa filtr powietrza, gdy to nie pomoże wtedy napisz a będziemy myśleć ;)
Lantis 89
 

Postprzez Leszek » 18 mar 2011, 01:06

Danieltg napisał(a):Czy zatankowanie mocniejszej mieszanki mogło spowodować ten problem ?

Bardzo wątpię, aby mieszanka miała taki skutek. Zresztą wielokrotnie wałkowano na forum ten temat i można stwierdzić na 100% że to nie to.
W Twoim przypadku postawiłbym jednak na wodę w paliwie albo zupełnie inną usterkę, która wyskoczyła przypadkowo w tym samym czasie kiedy wlałeś inne paliwo.
Standardowo zmień filtr paliwa [zrób to w zakładzie, bo samemu to trudne i nie warte tych kilkudziesięciu złotych za usługę], świece i sprawdź błędy kompa. Wtedy dowiesz się coś więcej.
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 19:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez Danieltg » 18 mar 2011, 11:39

No i wyjaśniło się :) zmieniłem świece i kable zapłonowe i jest wszystko ok , a historia z wlaniem innego paliwa okazała się nieprawdziwa po prostu zbieg okoliczności ( szybciej już idzie chyba trafić w totka :P ) mam tylko nadzieję że problem nie powróci bo wyczytałem na forum że wymiana kabli i świec tylko maskuje na jakiś czas problem a prawdziwą przyczyną może być aparat zapłonowy. Filtr paliwa napewno wymienię bo powinienem się zamknąć w 60zł u mechanika wiec nie ma co żałować .

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem , jeśli by powrócił napewno dam znać :)
Danieltg
 

Postprzez rollo_motta » 1 cze 2016, 12:42

witajcie. mam z moja panamera podobny problem. nie zbyt mocno ale jednak szarpie od 1500 d0 2000 rpm. wymienilem juz kable swiece i dzisiaj dolot. ma tez dziwne obroty w zaleznosci od humoru. poz zmianie dolotu sie uspokoiło ale wciaz potrafi wejsc na jałowym nawet na 1500 przez chwile wymienie jeszcze filtry a jak nie pomożę to rozwód :D
Początkujący
 
Od: 11 maja 2015, 07:48
Posty: 5
Skąd: zgierz
Auto: mazda 323f ba r.1995 poj. 1,5 16v

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323