Strona 1 z 1

Dodawanie gazu przy rozruchu silnika 1.5

PostNapisane: 29 lis 2010, 15:21
przez presik
Witam,

Meczy mnie maly problem, moja Mazda przestala palic za "pierwszym kopem" i potrzebuje lekkiego dodania gazu, potem juz wszystko jest OK, co moze byc tego przyczyna?. Dodam, ze nie mam problemu z falowaniem obrotow itd.

Re: Dodawanie gazu przy rozruchu silnika 1.5

PostNapisane: 29 lis 2010, 19:18
przez michalxxxxx
Na poczatek przekrec o 0,5 max 1 obrot w prawa strone ta srubke Obrazek podkrecisz wolne obroty i powinno byc ok
zapamietaj o ile kreciles tak ze w razie czego bedziesz mogl wrocic do wczesniejszego ustawienia

Re: Dodawanie gazu przy rozruchu silnika 1.5

PostNapisane: 29 lis 2010, 19:21
przez trzydziech
ale czy to jest 1.5?
w 1.5 też jest taka śruba przy przepustnicy, ale żeby regulować obroty trzeba przejść w tryb serwisowy – było na forum ;)

Re: Dodawanie gazu przy rozruchu silnika 1.5

PostNapisane: 29 lis 2010, 20:33
przez michalxxxxx
nie nie to nie jest 1.5 i nie trzeba wchodzic w tryb serwisowy. ja u siebie normalnie podnosze maske odpalam silnik i krece. tam jest srubka i sprezynki, elektroniki tam nie ma zeby tryb serwisowy odpalac. a slychac ze silnik zaczyna inaczej chodzic

Re: Dodawanie gazu przy rozruchu silnika 1.5

PostNapisane: 29 lis 2010, 21:51
przez flywin
to źle robisz bo obroty ustawiasz na trybie Testu przy rozgrzanym silnikiem

Re: Dodawanie gazu przy rozruchu silnika 1.5

PostNapisane: 29 lis 2010, 22:37
przez mario1616
Tej sruby najlepiej nie ruszac...bo sie beda cuda dzialy z obrotami :D
Szukaj problemu gdzie indziej, a srubke zostaw w spokoju jesli nie masz problemow ze ssaniem i z falowaniem

Re: Dodawanie gazu przy rozruchu silnika 1.5

PostNapisane: 29 lis 2010, 22:54
przez michalxxxxx
flywin to moze fuxa mialem bo pokrecilem bez trybu serwis i dziala wszystko pieknie a na niskich obrotach nieladnie nie rowno madzia chodzila

Re: Dodawanie gazu przy rozruchu silnika 1.5

PostNapisane: 30 lis 2010, 00:06
przez soul
ja sobie dałem spokój z wprowadzaniem ECU w serwis przy kreceniu srubka od obrotów , toć to zmienia tylko przelot powietrza przez przepustnice :) rownie dobrze przepustnica moze sie zamknac o milimetr mniej lub wiecej albo lekko przybrudzić i juz bedzie efekt podobny jakby srubke przkrecić :)
komp i tak sam dostosowywuje dawke paliwa do ilosci powietrza zasysanego na wolnych obrotach dzieki przeplywce, jak sie odkreci srubke to leci wiecej air, przeplywka to widzi i czasy wtrysku PB leca do gory i obroty tez. Czy serwis czy nei serwis , dziala to tak samo :P