Mazda MX3 1.8 v6

Postprzez Nawaki » 6 kwi 2016, 11:59

Witam.

Przewertowałem całe forum szukając odpowiedzi, trafiłem na poszlaki i wskazówki.
Niestety dalej nie jestem pewny co jest nie tak.

Ze zbiorniczka na płyn chłodniczy czuć spaliny, rura wodna od bloku silnika do chłodnicy twardnieje przy zwiekszaniu obrotów silnika.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Daniel.
Nawaki
 

Postprzez mx-3lover » 6 kwi 2016, 21:27

Nawaki napisał(a):Ze zbiorniczka na płyn chłodniczy czuć spaliny

Wygląda to na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Jaki kolor mają spaliny? Ubywa płyn? Jak rozgrzeje się silnik i przegazujesz go lecą bąbelki powietrza w zbiorniczku wyrównawczym?
Nawaki napisał(a):rura wodna od bloku silnika do chłodnicy twardnieje przy zwiekszaniu obrotów silnika

Dzieje się tak na zimnym czy ciepłym silniku? Twardnieć będzie na zimnym, bo zamknięty jest termostat. Na ciepłym gdy jest otwarty, przy wysokich obrotach twardnienie nie powinno być wyczuwalne.
und CRX fan
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 kwi 2011, 23:58
Posty: 576 (2/7)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda MX-3 EC KL-ZE '93
Toyota Yaris I 1SZ-FE

Postprzez witek » 6 kwi 2016, 21:40

Węże od chłodnicy zawsze będą sztywne na ciepłym, nawet muszą być. Jest to układ ciśnieniowy i korek w chłodnicy (ten ze sprężynką) je reguluje. Jak węże są miękkie to znaczy że jest on uszkodzony i puszcza całe ciśnienie w zbiorniczek wyrównawczy. W zbiorniczku nie ma ciągłego obiegu, więc przy sprawnym układzie bąbelków tam nie zobaczy
artysta-kombinator
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2013, 19:38
Posty: 1119 (7/24)
Skąd: Włocławek
Auto: Jest:
Mazda RX-8 231HP
Było:Mazda MX-3 "Precidia" KL V6
Mazda MX-5 NB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323