Dziurawy dolot powietrza

Postprzez badziej » 15 mar 2016, 20:02

Witam.
Mam problem ze swoim mx ...
Po zdiagnozowaniu problemu z nierówną pracą, szarpaniem, nie wkręcaniem się na obroty czy gaśnięciem znalazłem podziurawioną gumę łączącą filtr powietrza z przepływomierzem. Znalazłem jego oznaczenie (k801 13 220D) zakleiłem taśmą izolacyjną tą rurę i pojechałem do sklepu gdzie okazało się że tylko serwis może mi takie coś sprzedać bo w sklepie nie ma. Pojechałem do kolejnego sklepu i kolejnego wszędzie to samo. (na necie nie mogłem znaleźć sprzedawanej) Zadzwoniłem więc do serwisu a oni 470 zł hahaha . Pytanie moje brzmi czy są jakieś zamienniki z innych modeli czy co kolwiek zrobione sensownie co by nie wyglądało na robotę "Pana Henia patenciarza " ?
Początkujący
 
Od: 15 mar 2016, 18:52
Posty: 2
Auto: mx3 1.8 v6 1993r.

Postprzez witek » 16 mar 2016, 23:29

Nie ma żadnych zamienników tej gumy. Niestety do V6 nie były wypuszczone.

Jedyna sensowna opcja to z uniwersalnych łączników coś zrobić ;)
artysta-kombinator
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2013, 19:38
Posty: 1119 (7/24)
Skąd: Włocławek
Auto: Jest:
Mazda RX-8 231HP
Było:Mazda MX-3 "Precidia" KL V6
Mazda MX-5 NB

Postprzez artur918273 » 30 kwi 2016, 17:32

ostatnio na allegro się pytałem sprzedawcy można kupić u niego gumę za 50zł podobno jeszcze nadaje się do czego kolwiek ta guma i nie jest dziurawa, jeśli chcesz mogę podać kontakt, lecz proponuję Ci tak jak użytkownik wyżej, zrobić to z łączników np. guma TurboWorks i złączki wszystko na jakiś ładnych opaskach skręcić i nie ma typowej wsi a dodatkowo wytrzyma dłużej. Jeśli nie chcesz robić tego sam wystarczy do jakiejś firmy tuningowej podjechać dokładnie wymierzą i powiedzą co jest potrzebne.
Początkujący
 
Od: 9 mar 2015, 23:39
Posty: 19 (2/0)
Skąd: Okolice Rzeszowa
Auto: Mazda MX-3 1.8 V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323