ABS – diagnostyka

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez SamochódPoKubusiu » 29 kwi 2018, 19:07

Pali i się kontrolka ABS i hamulca ręcznego. Wyczytałem na forum cos takiego i nie wiem jak to zrobić. "Aby zdiagnozować błędy ABS/TCS wystarczy zworka (kawałek drutu) między pinami GND+TBS i odczytanie kodu błyskowego kontrolki ABS na desce.
Długie impulsy oznaczają pierwszą cyfrę, krótkie drugą".


Mogłby ktoś to objaśnić, a najlepiej pokazać na zdjęciu skąd dokąd ma iść drut i jaki drut? Jestem zielony z elektryki i nie wiem co to GND TBS. Wiem tylko że w mojej Maździe mam gniazdo diagnostyczne pod maską i tyle.
Mazda 323 f BJ, 2002 Diesel, 101 KM
Początkujący
 
Od: 16 mar 2018, 14:57
Posty: 8 (1/0)
Auto: Mazda 323 f Sporty, BJ, Diesel-1998 cm/3, rok produkcji 2002.

Postprzez chmielu_KL » 29 kwi 2018, 19:17

Polecam przeczytać regulamin. Przenoszę wątek w odpowiedni dział po raz drugi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez SamochódPoKubusiu » 26 cze 2018, 17:40

Zauważyłem, że kiedy gaśnie kontrolka ABS ( a gaśnie czasami na parę minut, by potem znów się zapalić), to wtedy kiedy jadę wolno w posuwającym się korku, lub przed światłami, ABS sam się załącza przy suchej nawierzchni w lecie. Pierwszym razem trochę się wystraszyłem, bo myslełem, że hamulce mi wysiadły, ale wdepnąłem mocniej i zahamował. Przy większej prędkości takie coś nie występuje. Natomiast kiedy kontrolka ABS i wykrzyknik od hamulca ręcznego się zapalają wszystko wraca do normy i ABS sam się nie załącza. Może to będzie jakaś podpowiedz co mi się zepsuło. Byłem u jednego elektryka, ale nie umiał się podpiąć pod moje gniazdo diagnostyczne pod maską.
Początkujący
 
Od: 16 mar 2018, 14:57
Posty: 8 (1/0)
Auto: Mazda 323 f Sporty, BJ, Diesel-1998 cm/3, rok produkcji 2002.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323