Stuki w układzie kierowniczym

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez ambraj10 » 13 kwi 2012, 12:39

Witam.
Miałem ten sam problem. Co się okazało, stuki spowodowane były wyrobionym sworzniem.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 6 lut 2007, 14:11
Posty: 18 (0/2)
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Auto: Mazda 323 F BJ 1,6 01r 98 KM

Postprzez rafal700 » 19 cze 2013, 07:19

Czy u was jest taka sytuacja, że jak wsiadacie odpalacie auto to podczas pierwszego ruchu kierownicy stuknie a potem jest w porządku ? Potem jak zgaszę auto i np. po minucie uruchomię to znowu to samo. Jakby pompa nie dawała takiego ciśnienia i właśnie jak się ruszy kierownicą to stuka bo pompa jeszcze ni9e rozprowadziła ciśnienia tak to tłumaczę sobie ale z drugiej strony kierownica lekko działa.
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2010, 17:39
Posty: 268 (0/1)
Auto: Mazda 323f bj 2001r
1.6 98KM

Postprzez rr86 » 25 cze 2013, 23:32

Czy ktos zyczliwy z Poznania moglby pozyczyc klucze potrzebne do regulacji luzow w przekladni ? Mam dostep do kanalu ale niestety nie posadam takich kluczy... Przewidziana nagroda % ;)
Początkujący
 
Od: 19 lis 2009, 18:21
Posty: 18
Skąd: Poznan
Auto: Mazda 323f 1.8 bj '00

Postprzez ckjojo » 14 lip 2014, 08:27

Podepnę się pod temat. Od pewnego czasu też mam dziwne buczenie/skrzypienie przy skręcaniu kierownicą czy to na postoju czy w czasie wolnej jazdy. Ujawnia się to jak jest ciepło na dworze lub po dłuższej jeździe.

brzmi to tak:

http://youtu.be/ovqknBeKpSk

Łożyska macpersona zostały nasmarowany i przeczyszczone, sworznie z lewej i prawej wymienione, tak jak i gumy łącznika stabilizatora. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być ? Mechanik powiedział, że nie widzi tam nic do zmiany. Wariuje już przez to.

Dzięki z góry
ckjojo
 

Postprzez alan78 » 29 sie 2014, 04:57

Jestem swiezo po wymianie przekładni. Znalazlem od BJ-ki z diesla i wsadzilem ja do siebie ( do benzyniaka ). Uzywka ale sprawna
Nie wiedzialem jak podejsc do tematu dlatego zajelo mi to kilka godzin. Teraz gdybym robil to jeszcze raz to z pewnoscia max 2- godziny i po robocie :D nowe doswiadczenie bezcenne :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2011, 10:22
Posty: 78
Auto: Mazda 323f / 1.6 / 2002

Postprzez Mati08 » 18 kwi 2015, 19:33

Witam,
tak czytam i czytam i mam chyba tę sama przypadłość a mianowicie ostatnio kupiłem Mazdę 323f 2002 rok na zimowych oponach wszystko ok fajnie ale po pewnym czasie zacząłem słyszeć stuki jakby od lewego koła ale jestem pewny że zawieszenie jest ok bo było robione mam rachunki. Na wyłączonym silniku ok że są stuki ale np nad ranem gdy jechałem do pracy był ok, stuki pojawiały się popołudniu w drodze powrotnej jak auto postało trochę na słońcu (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) i to nawet na równej nawierzchni wystarczyło lekko skręcić lub wjechać w lekki dołek i jazda. Dzisiaj zmieniłem opony na letnie i stuki ustały i teraz już sam nie wiem. Podczas zmiany posprawdzałem łączniki i sworznie wszystko ok więc nie wiem już co mogło być przyczyną stukania na zimówkach. Pojeżdze jeszcze trochę i sam znać czy jest cisza czy stuki wróciły. I nie mam żadnych luzów na kolumnie, ładnie wszystko jest wybierane. Koła zimowe to 185-65-R14, letnie 195-55-R15.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 21 mar 2015, 18:27
Posty: 5

Postprzez karlo8 » 7 lis 2015, 19:44

witam mam dziwny problem z pewnym nieprzyjemnym dźwiękiem w przedniej części auta
otóż dobiega dziwny głos z podwozie taki jak bym jechał sama felgą po asfalcie
wszystkie amorki wymienione
łączniki nowe
ostatnio szczeki i bebny nowe- tarcze i klocki nowe w bagażniku, ale to nie od hamulców
nie wiem gdzie szukać przyczyny

ostatnio jak jechałem równo 60km/h skręcając delikatnie w lewo coś delikatnie chrumchotału z podwozia, w prawo to samo i była cisza
zmyśliłem że któreś łożysko, ale to nie jest tak cały czas
czasem jak jadę po kocich łbach

czasem mam taki dźwięk przy dohamowywaniu przy światłach i ruszaniu, oraz tak jak bym na 5 biegu jechał 10 km/h
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2011, 22:48
Posty: 323
Skąd: Łódź; Widzew Wschód ; Sacharowa
Auto: Mazda 6 GG
2.0 benzyna
147KM
po lifcie 2006r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323