Zabezpieczenie antykorozyjne skraplacza klimatyzacji

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Micha3l » 13 maja 2015, 20:22

No i znowu czeka mnie wymiana skraplacza/chłodnicy klimatyzacji :(
Dokładnie w sierpniu 2013r, wymieniłem jeszcze oryginalny skraplacz na polecany NRF+osuszacz, w cenie 320+40 zł.
Już po tej zimie klima nie ruszyła, jednak dopiero teraz postanowiłem zainteresować się dlaczego. Po wstępnych oględzinach, podejrzenia padły właśnie na skraplacz. Wymontowałem pacjenta i zawiozłem na sprawdzenie do firmy która zajmuje się naprawą chłodnic. Następnego dnia dostałem informacje, że mój skraplacz to sito, cały skorodował. Korzystając wiec z okazji spytałem właściciela, czy poleci mi jakąś konkretna inną markę. Niestety stwierdził ze mój przypadek to nic nadzwyczajnego, że teraz 2-3 lata żywotności to norma. Wiadomo interes musi się kręcić.

Nowy skraplacz tak czy tak, będę montował. Zacząłem się tylko zastanawiać czy skoro te mikro nieszczelności spowodowane są korozją, to czy warto pomyśleć o własnym zabezpieczeniu nowego skraplacza. Może warto go pomalować? Wiem ze to w jakimś stopniu może pogorszyć jego sprawność oddawania ciepła, ale myślę że warto spróbować. Jeśli tak, to czym?

Edit: Skoro nikt nie che się wypowiedzieć w kwestii malowania samego skraplacza, to może chociaż macie jakieś rady odnośnie rodzaju lakieru/podkładu w sprayu jaki stosować na aluminium
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2011, 12:11
Posty: 152
Skąd: Łódź
Auto: 323F'99 BJ 1.5 GLX Twilight Blue Mica LPG KME Nevo

Postprzez Micha3l » 11 sie 2015, 20:43

Ponownie kupiony skraplacz NRF, tym razem jednak zabezpieczony 4 (cienkimi) warstwami lakieru w sprayu. Jedna puszka białego podkładu i jedna puszka czarnego lakieru.

Chłodnica zamontowana 25 maja i jak na razie wszystko działa jak należy, nawet przy obecnych upałach. Postaram się jeszcze kiedyś napisać jeszcze jak się sprawuje.

Chłodnica po pomalowaniu wygląda tak:

EDIT: 02.2018 skraplacz nadal szczelny <spoko>
Załączniki
11420013.JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2011, 12:11
Posty: 152
Skąd: Łódź
Auto: 323F'99 BJ 1.5 GLX Twilight Blue Mica LPG KME Nevo

Postprzez ezg_siwy » 22 cze 2021, 13:03

I ile lat finalnie przeżył?
Jest: Mazda 3 Kintaro

MX-5 NA

Była: Mazda MX-5
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2014, 11:58
Posty: 1034
Skąd: Zgierz / Warszawa
Auto: Mazda 3 Kintaro

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323