Nie gaśnie ABS, TSC/TSC OFF i ręczny

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez raiders25 » 13 cze 2014, 15:26

Witam
Wczoraj rano odpalam auto wyjeżdżam z posesji na ulicę i zauważam ze nie zgasły mi kontrolki od ABS,TSC/TSC OFF i ręcznego jednak auto normalnie hamowało ,ręczny spuszczony , na zaciągniętym ręcznym auto stawiało opór przy próbie ruszenia .

Wiem ze ww objawy mogą wystąpić przy niskich temp ale teraz gdzie mamy +25-30C :|

zacząłem nie co grzebać i co mi przyszło pierwsze na mysl to czujnik w zbiorniku z płynem hamulcowym .Stan płyny na MAX ..odpiąłem wtyczkę od czujnika po chwili podłączyłem ,przekręciłem kluczyk i kontrolki zgasły po 2 sek tak jak ma być .
Ale dzisiaj wychodzę z pracy odpalam auto na parkingu i dupa ww kontrolki się świecą ... to zrobiłem ten sam myk z wtyczką jednak tym razem nie zadziałało :( .
BYłem zmuszony jechać na miasto załatwić kilka spraw ,zatrzymałem się na jednym parkingu zgasiłem auto załawtwiłem co trzeba ,odpalam i czterech kontrolek ABS , TSC ,TSC off ,ręczny ... po przekręceniu kluczyka zgasła tylko kontrolka TSC .
To zgasiłem ponownie auto ,po 1 min przekreciłem ponownie kluczyk zgasły 2 kontrolki TSC i reczny .
To powtórzyłem myk ,ale tym razem odpaliłem auto zgasły TSC /ręczny , włącznikiem na desce rozdzielczej kilku krotnie włączyłem/wyłączyłem TSC i kontrolka od TSC OFF również zgasła .... ABS ciągle się palił .

Nie wiedziałem co z tym począć mówię jadę do domu bedę myślał ... ruszając z parkingu skręciłem koła do oporu w prawo i ABS zgasł .
Przyjechałem do domu kilku krotnie gasiłem i zapalałem auto kontrolki gasną wzorowo po 2sek tak jak ma być .
Ale pewnie po nocy rano znowu bedą się palić .


Co to za przyczyna ? jak to naprawić ?
Osobiście sądze ze to coś z czujnikiem w zbiorniczku z płynem .

uszkodzenie czujnika ABS możemy chyba wykluczyć bo nie paliły by się wszystkie 4 kontrolki na raz .

W necie wyczytałem aby zresetować kompa odpinając minusową klemę na minutę ...warto ?

Nie trzeba bedzie później programować kompa/obrotów ?
Mazda 323F (BJ)ZM 2001
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2013, 17:54
Posty: 54 (1/0)
Skąd: FSW
Auto: Mazda 323f (BJ)ZM ,1.6 16V 2001

Postprzez xedos1972 » 13 cze 2014, 16:00

nie chce ci się szukać na forum ? 7 tematów niżej masz cały wątek o ABS i tam śmiało mogłeś napisać wszystko zostało już tam napisane w tej sprawie .najczęściej problemem tej usterki jest padający czujnik abs-u .układ ten ma samo diagnostykę przy każdym uruchomieniu silnika , jak uzna że układ jest sprawny to kontrolki gasną a jak nie to wywala błąd .procedura sprawdzenia jaki błąd zapisał sterownik też jest opisana na forum ,wystarczy spinacz biurowy lub kawałek drutu aby połączyć 2 piny w złączu diagnostycznym pod maską .
xedos1972
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2010, 00:15
Posty: 879 (0/15)
Skąd: Łódź
Auto: 323S/BJ/1.5 ZL/LPG/1999r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323