Centralny zamek nie działa po jednej stronie w upały

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Janeczek66 » 23 sie 2015, 21:20

Witam szanownych kolegów.
Ponieważ to moj pierwszy post proszę o wyrozumiałość i łagodną krytykę :)
Przeczytałem większość tematów z awariami centralnego zamka, ale odnoszących się do mojego problemu nie znalazłem.

Problem i śmieszny i straszny...

W upalne dni gdy Mazda stoi na słońcu, a nawet gdy panuje wysoka temperatura na zewnątrz centralny zamek nie rygluje drzwi. Ciekawa sprawa bo dotyczy to tylko jednych drzwi ( tzn dotyczyło) prawy-przód. Gdy schłodze samochód np jazda z klimatyzacją, albo umyje go na myjni wszystko wraca do normy na czas do momentu aż zrobi się ciepło w środku. Z problemem walcze z przerwami od 2 lat na jesień problem ,,sam" mija i tak do kolejnego lata. Wymieniłem zamek ,,zintegrowany" z siłownikiem bez rezultatów. W te lato miarka się przebrała bo padło zamykanie klapy bagażnika i prawe tylne drzwi. Kolejna zagwostka bo siłowniki pracują- słysze ich prace i widze delikatne drgnięcie rygielków w drzwiach. Wygląda to tak jak by siłowniki nie miały siły zamknąć zamka. Zdejmowałem boczki od drzwi i klapy bagażnika czyściłem styki w kostkach i mierzyłem napięcie podawane przy zamykaniu ... jest około 12v. Zawsze radziłem z drobnymi naprawami sam, ale teraz to magia... Panowie ratujcie bo już parę razy zostawiłem otwarte któreś drzwi na cały dzień (noc) Gdyby sprawa tyczyła się jednych drzwi szukałbym w nich problemu, ale teraz gdy padły 3 zamki coś jednak innego ma się na rzeczy.
Panowie może być problemem przekażnik od centralnego? Z tym że on jest po lewej stronie a to prawa strona jak się nagrzeje dzieją się cuda? w sterowniku napięć i oporów nie mierzyłem bo to dla mnie ,,czeski film" Jeszcze raz proszę o pomoc i za ewentualne błędy w poście przepraszam.
Początkujący
 
Od: 23 sie 2015, 20:57
Posty: 5
Auto: Mazda 323f bj, rok pr. 1999 benzyna+lpg

Postprzez Janeczek66 » 29 sie 2015, 19:19

Ponieważ nikt nic nie doradzil sam zacząłem sprawdzać element po elemencie....
Sprawca całego zamieszania jest mała blaszka która jest swojego rodzaju bezpiecznikiem. Blaszka owa znajduje się w silniczku siłownika. Obok szczotek. Osobiście wyciągnąłem blaszke a na jej miejsce włożyłem kawałek miedzianej blaszki aby zamknąć obwód. Efekt... Znowu mogę cieszyć się centralnym nawet w upały... U mnie padły 3 blaszki w 3 zamkach.Dziwny zbieg okoliczności ale jednak. Co ciekawe siłownik który kiedyś kupiłem i wymieniłem ten bezpiecznik też miał padnięty więc ten typ tak ma...
Początkujący
 
Od: 23 sie 2015, 20:57
Posty: 5
Auto: Mazda 323f bj, rok pr. 1999 benzyna+lpg

Postprzez Pangenitor » 30 sie 2015, 14:48

Mam podobny problem u siebie, tylko u mnie wygląda to tak, że w upały nie zamyka się zamek kierowcy, a w zimie poniżej -15 od strony pasażera. Zamki w tylnych drzwiach działają bez zarzutu przy każdej temperaturze. Chyba też będę musiał zerknąć na te blaszki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2011, 08:10
Posty: 87 (0/2)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 323F BJ 1.3 16V B3 Hatchback
Kia Ceed 1.5 M

Postprzez Piotr Raczkowski » 8 wrz 2015, 11:36

nawet gdzieś – chyba w premacy fotorelacja
ja usunąłem w każdym zamku i problem znikł
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 18:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323

cron