Różne kraje homologacji szyb i lamp + marki

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Stasiu » 26 sie 2013, 21:57

Powitać!
Jestem na etapie przebierania w ofertach sprzedaży Madzi 323F BJ i mam kilka pytań, odpowiedzi na które do tej pory nigdzie nie znalazłem.

HOMOLOGACJA
Wszystkie egzemplarze jakie do tej pory obejrzałem mają przeróżne homologacje szyb i lamp. Dominuje E6 czyli Belgia oraz E13 czyli Luksemburg. E1 (Niemcy) jest rzadkością, mimo że wszystkie egzemplarze były rzekomo stamtąd sprowadzane. Na jednym aucie potrafią być jednocześnie homologacje E1, E4 i E6.

Czy ktoś z Was orientuje się skąd Japończyki brały szyby i lampy do Mazd? Czy oryginalne homologacje powinny być Japońskie (E43)? Zdaję sobie sprawę, że na polski rynek trafiają głównie egzemplarze bite w Niemczech ale czy nie powinny one mieć homologacji niemieckiej zakładając, że tam były naprawiane? Żadnej E20 (Polska) póki co nie spotkałem.

LAMPY
Dominują BOSCH, Stanley i tańsze badziewia typu TYC i DEPO. W serwisach Mazdy twierdzą, że oryginały powinny być z lub bez loga Mazdy, że dostawcą oryginałów był Stanley a BOSH nie lub odwrotnie lub że żadne z nich, zależy do którego serwisu się zadzwoni.

SZYBY
Głownie Nippon Safety i Saint Gobain (Securit). Jakiś no name też się czasem zdarzy. Bywa, że jedne czytelne od zewnątrz, inne od wewnątrz. Żadne z tych co widziałam nie miały loga Mazdy

Z góry dzięki za pomoc i przepraszam jeżeli na któreś z pytań padła już konkretna odpowiedź na forum.
Stasiu
 

Postprzez smile » 26 sie 2013, 22:37

Podchodzisz do zakupu BJ jak by to było co najmniej BL.... co Tobie po szybach, nie lepiej się skupić na grubości lakieru?! Nie licz, że znajdziesz gdzieś auto 10-letnie które nigdy nie miało żadnej szyby wymienianej... Ja sam w swojej wymieniałem przednią, bo była już tak wypiaskowana, że mało co było widać... Szyba może pęknąć od małego kamyczka... podłużnica się od takiego nie gniecie... ;)
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Stasiu » 27 sie 2013, 08:32

Smile, całkowicie zdaję sobie z tego sprawę i nie wybieram się do Japonii w poszukiwaniu niebitego egzemplarza od pana Mijagi. Po prostu mnie ta kwestia zaciekawiła ale nigdzie nikt nic nie wie. Mechanika i lakier, wiadomo, sprawa pierwszorzędna.
Stasiu
 

Postprzez topik » 8 paź 2013, 20:33

Witam. Jest o tym na forum. Przed liftowa bj ma przednie lampy Boscha, przednie kierunki Stanley'a. Tylne lampy są Stanley'a. Przednia szyba Pilkington Austria, w przednich bocznych drzwiach Saint Gobain (Securit) a pozostałe Nippon Safety. Pozdrawiam
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 15:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez sebek-71 » 18 wrz 2019, 10:27

Odgrzeję kotleta....czy w oryginale rzeczywiście montowali przednią szybę w bj przed liftowych szyby Pilkingtona a nie Nippon Safety???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1113 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323