kompletny zestaw uszczelek silnika

Postprzez sub_men » 10 mar 2015, 01:27

Witam,
planuję wymianę uszczelek silnika w mojej "magdalenie" :) znalazłem kilka sklepów w internecie, które posiadają takowe zestawy, żaden jednak nie jest dostępny od ręki, a gdy piszę maile z zapytaniem o dostępność, otrzymuje informacje, że nie będą dostępne. Zwracałem się także do dealera mazdy i tu otrzymałem pozytywną odpowiedz, ale w kwocie 1660 zł, co przekracza wartość całkowitą silnika :D Czy w internetach są jeszcze dostępne zestawy uszczelek? Czy przy wymianie uszczelek warto wymienić coś jeszcze, jak na przykład panewki, tłoki, itp? Zapytacie dlaczego chcę wymienić uszczelki? Silnik się strasznie "poci". Troche bierze też olej i ostatnio zaczyna ubywać płynu chłodniczego. Nie chcę ładować w to auto 10000 zł, ale chcę, żeby pojeździło jeszcze może kilka lat.
sub_men
 

Postprzez witek » 11 mar 2015, 11:30

a nie lepiej będzie jak sobie wszystko oddzielnie z jakiejś hurtowni motoryzacyjnej zamówisz? Głowic pewnie nie będziesz chciał ruszać? To masz uszczelkę pokrywy zaworów, dwa uszczelniacze wału, uszczelniacz na wałku rozrządu i mise na dirko sklejasz od nowa :) Obejrzyj silnik i zobacz gdzie jeszcze cieknie. Na pewno wyjdzie Cię to znacznie taniej niż brać jakiś komplet :)

W skrzyni też możesz wymienić uszczelniacze na półośkach jak przeciekają.
artysta-kombinator
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2013, 19:38
Posty: 1119 (7/24)
Skąd: Włocławek
Auto: Jest:
Mazda RX-8 231HP
Było:Mazda MX-3 "Precidia" KL V6
Mazda MX-5 NB

Postprzez sub_men » 12 mar 2015, 00:20

dorwałem dzisiaj cały zestaw uszczelek (kompletny) za (uwaga) 264 złocisze, tylko czas oczekiwania 3 tyg :) ale w sumie dobrze się złoży. Cieplej będzie
sub_men
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323