Silnik stoi po założeniu skrzyni

Postprzez baphomet » 26 mar 2013, 20:27

Witam.

Kupiłem mx3 z sprzęgłem do wymiany, zabrałem na warsztat i tu się zaczęły schody. Za pierwszym razem zdjąłem skrzynie, wymieniłem samą tarczę, założyłem skrzynie, skręciłem auto do kupy odpalam i nie wchodzą biegi (docisk też trzeba było wymienić). Na następny dzień znów skrzynia w dół, wymieniłem docisk, łożysko i skręciłem do kupy. Wkładam kluczyk w stacyjkę i słyszę tylko bendix jak tyka. Tu pojawia się problem, dlaczego zblokowało mi silnik? Sprawdziłem pasek rozrządu, rozrusznik zdjęty, oraz próbowałem ruszyć kołem zamachowym i bez skutku? Jaka może być przyczyna? Źle założona skrzynia? Dodam, że na pych też nie było opcji, koła się kręcą, skrzynia daje, ale tarcza trze o koło zamachowe. Blok stoi w miejscu.

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.
baphomet
 

Postprzez nynuch76 » 26 mar 2013, 20:53

Może powodem jest odwrotnie założona tarcza :P
Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem! ;–)Obrazek
Kto wymyślił downsizing ?
Forumowicz
CUP 2011 miejsce 1
 
Od: 31 sie 2005, 12:42
Posty: 632 (24/26)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 sportkombi 2.2 diesel
Mazda wy"Miata" 2.5 benzyna

Postprzez baphomet » 26 mar 2013, 21:31

Odwrotnie założona tarcza może zblokować silnik? raczej byłby jeden bieg bez możliwości zmiany itd. Mimo to silnik by odpalił "chyba"
baphomet
 

Postprzez honda2911 » 26 mar 2013, 23:37

pewnie kupiles z zarżniętym silnkiem a nie sprzęgłem
a próbowałeś przekręcić kołem jak miałes zdjętą skrzynie???
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2011, 13:35
Posty: 586 (0/4)
Skąd: EBE
Auto: mazda mx3 1,8 bp supercharger
audi a6 c5 2,4
Leon cupra4

Postprzez baphomet » 27 mar 2013, 00:10

Tak było bez problemu z ruszeniem kołem, zarżnięty silnik odpada bo mechanik zaglądał i wręcz przeciwnie mówił, że igła, równo pracuje, żadnych falowań na obrotach, świece suche, nigdzie nie cieknie, zawory nie klekoczą etc.

edit. O 9 jadę z Mazdą do mechanika i jedyne co mi przychodzi do głowy to zapłacić za założenie skrzyni jak należy i zobaczeniu efektów. Napisze co i jak z tego wyszło, dalej proszę o sugestie?

edit 2. Mechanik chory więc nic nie zdziałałem, to auto już mnie powoli przerasta.
baphomet
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323