Spadek obrotów na jałowym biegu. Czy to silniczek krokowy ?

Postprzez GetafiX » 1 paź 2010, 13:45

Mam pewien problem z mx3 1.6 95r. falowe obroty jak stoi to na niskich obrotach wskazówka obrotomierza faluje i obroty spadają mi nawet do 500 obrotów, potem np rosną do 800obrotów, zaś na wolnych obrotach – do 3tys lekko mi się silnik dławi tak jakby brakowało benzyny.

Ponadto od wczoraj zaczęła mi kopcić na niebiesko ... mam nadzieje że to jest powiązane z tym że za dużo paliwa się dostaje i może to być spowodowane zapchanym krokowym.
Macie jakieś pomysły co to może być ? i jeśli to krokowy czy wystarczy go przemyć benzynom ekstrakcyjną albo takim sprayem do gaźników co czyści z sadzy itp ? proszę o pomoc :)

Dzisiaj przeczyściłem przepustnicę i efektem jest to że płynniej chodzi ale obroty na biegu jałowym nadal spadają i rosną jak opisałem wyżej.
Podejrzewam, że to krokowy ale nie wiem gdzie go znaleźć. Ma ktoś jakieś wskazówki albo najlepiej zdjęcie na którym widnieje ów silniczek ?

~wiem że podobne tematy już były ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 30 lip 2010, 13:14
Posty: 10
Skąd: Bytom
Auto: Mazda MX3 1.6 95` : ))

Postprzez fazzi » 7 paź 2010, 12:52

Zacznij od uszczelnienia rury dolotu. Potem kombinuj z pracochłonnymi i precyzyjnymi czynnościami.
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2005, 13:16
Posty: 519
Skąd: Milanówek
Auto: były:
Mazda 323 F BG GT '89
Mazda MX-3 1.8 V6 '97
jest: Skoda Fabia :|

Postprzez Ania_TM » 7 paź 2010, 15:12

zacznij od tego,że skoro były podobne tematy, to należy tam się dopisać i tam prowadzić dyskusję, a nie zakładać kolejny na ten sam temat.

:)
Ania_TM
 

Postprzez GetafiX » 12 paź 2010, 12:09

ok :)
póki co udało pozbyć mi się tego niebieskiego dymu :) pare rzeczy przeczyściłem i myślę że środek którym to robiłem się wypalał stąd ten niebieski dym z wydechu :)

co do rury dolotu... jest uszczelniona dobrze sprawdzałem i dalej to samo... więc jak wspomniałem wyżej obawiam się że to krokowy a nie chce odkręcać i czyścić czegoś co nie jestem pewny że to właśnie krokowy... :) jeszcze jest opcja iść do mechanika ale tu są koszta ^^ a to duży nie przewidziany wydatek i wole zostawić to jako ostateczność :)
Byłbym wdzięczny za zdjęcie z zaznaczonym silnikiem krokowym w 1,6 95r 107km
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 30 lip 2010, 13:14
Posty: 10
Skąd: Bytom
Auto: Mazda MX3 1.6 95` : ))

Postprzez maris801801 » 13 paź 2010, 20:03

Obrazek
3maj! ;] to z czarna kopółką i z czarnymi rurkami to wlasnie krokowy ;]
^Bomba Tromba Elegancja Francja ;]^
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2009, 21:39
Posty: 452
Skąd: bytom
Auto: Mx3 1,8 *V6 * 24V * STAG300+ * '94

Postprzez GetafiX » 12 lis 2010, 14:28

Byłem dzisiaj u mechanika w serwisie Mazdy w Chorzowie (osobiście polecam świetni ludzie i miła atmosfera, w dodatku ludzie naprawdę znają się na rzeczy.) i przeczyszczono mi silnik krokowy oraz przepustnicę.
Mazda chodzi naprawdę super ale obroty nadal falują... ( może w lekko mniejszym stopniu ) Polecono mi zostawienie im samochodu na jakiś czas w celu sprawdzenia ogólnego stanu wszystkiego co jest pod maską ; ) Póki co się wstrzymałem.

ale skoro to nie krokowy a obroty nadal falują ( i co najważniejsze NIE SĄ TO TEŻ WTRYSKI [ o co się obawiałem] ) cóż to może być ? jakieś propozycje ? <co?>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 30 lip 2010, 13:14
Posty: 10
Skąd: Bytom
Auto: Mazda MX3 1.6 95` : ))

Postprzez maris801801 » 12 lis 2010, 21:19

moja propozycja: Zostaw auto i nich :) Bo jezeli Ci tego nie zrobili mechanicy na miejscu to znaczy ze przyczyna moze lezec gdzies doglebniej silnika a nie wydaje mi się ze my sami to tutaj zrobimy ;) Oczywiscie moze to być jakaś duperela, ale marne wywalanie kasy na nasze przypuszczenia... hmm... nie oplaca sie ;;d^^ ;) I chyba zle przeczysciles przepustnice i krokowy skoro tez Ci to robili a jest lepiej ;d
^Bomba Tromba Elegancja Francja ;]^
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2009, 21:39
Posty: 452
Skąd: bytom
Auto: Mx3 1,8 *V6 * 24V * STAG300+ * '94

Postprzez GetafiX » 12 lis 2010, 22:16

tzn krokowego w końcu nie czyściłem bo nie chciałem tego sam robić ^^ trochę się obawiałem że coś pokręcę i źle to zrobię ;d ale przepustnica była ładnie wyczyszczona ;d
co do zostawienia auta na 99% jestem przekonany że tam zostawię :D

Swoją drogą... widziałeś Maris tą Mazdę RX-8 co tam u nich stoi z chromowanym silnikiem wankla ? <33 cudo dla oczuuu <serduszka>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 30 lip 2010, 13:14
Posty: 10
Skąd: Bytom
Auto: Mazda MX3 1.6 95` : ))

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323