Jak zdemontować podszybie bez uszkodzenia go... ?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mocherix » 27 cze 2009, 21:27

Witam, tak jak w temacie, w samochodzie trochę śmierdzi gdy włączę nawiew i chcę się dostać do wlotów powietrzna na podszybiu... Czy wie ktoś jak to zdemontować?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 lut 2009, 19:06
Posty: 25
Skąd: Bełchatów
Auto: mazda 6 2.0 RF5c 2005r.

Postprzez markmas » 28 cze 2009, 00:31

Proste jak budowa cepa :)
1. Zdejmujesz ramiona wycieraczek
2. Zdejmujesz zaślepki – najlepiej małym wkrętakiem płaskim.
3. Odkręcasz wszystkie śrubki – krzyżakowy śrubowkręt – dobierz dobrą końcówkę, bo pomimo że śruby są mosiężne to zasyfione są na amen...
4. Delikatnie zejmujesz podszybie
5. reszta plastików jest na zatrzaskach – z lewej strony jeden zatrzask (spinka) jest na wylot – lekko zpłaszczasz kombinerkami. Po prawej stronie występują takie dwie – Reszta jest na kulkach. Dodatkowo plastiki są z uszczelką "wspawaną" już w blachę – jesli je zdejmiesz delikatnie to niewiele jej uszkodzisz :)
6. Zaopatrz się w rękawiczki – takie lekarkie (kilka par)– sam u siebie wyciągnąłem tonę syfu...
7. długim prętem/ patykiem przetykasz zasyfione kanały w plastikach które były na zatrzaskach.
8. wszystko składasz do kupy

Godzina roboty, a ile radości :)

PS. przy składaniu dobrze wyczyść miejsca na spinki kulkowe – tam jest dużo błota. Ja to zrobiłem spinaczem – mozesz lekko przemyć/ przepłukać strzykawka z cienką igłą (wieksze ciśnienie)

PS2. przy okazji czyszczenia podszybia z syfku przesmarowałem sobie ramiona wycieraczek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2008, 23:48
Posty: 567
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BG 1.6 16V
&
626 GV 2.2i 12V

Postprzez mocherix » 28 cze 2009, 10:40

Wielkie dzięki ! Jutro zabieram się do roboty, wolałem wcześniej zapytać aby czegoś nie połamać : :P
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 lut 2009, 19:06
Posty: 25
Skąd: Bełchatów
Auto: mazda 6 2.0 RF5c 2005r.

Postprzez szpon2 » 20 sty 2015, 23:57

Jakiej średnicy i długości są te spinki?
Początkujący
 
Od: 17 lut 2014, 22:58
Posty: 9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323