Cieknący szyberdach webasto

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez gogo » 22 lis 2008, 18:54

Mam dokładnie taki sam szyber Webasto elektryczny. Kupiłem autko jakies 1.5 roku temu i przeciekał... Szukałem skąd i padlo na styk uszczelka (ramka dookoła) a dach. Wyciagnełem go (sporo srób dookoła) wyszyscilem wszystko pięknie (uszczelkę i dach) ,wkleilem go na zwykły przezroczysty sylikon. Bingo nie puszczał wody w aucie elegancko suchutko przez ponad rok czasu. Ostatnio znowu powtórka z rozrywki powódz w Madzi... Powtórzyłem to samo co z przed roku z tym że dałem teraz więcej sylikonu i narazie jest gites gitara :D
Musi palić.... GogoMech
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2008, 19:59
Posty: 264
Skąd: Giżycko
Auto: Była 323F BG 1.6 16V B6 94'
Jest Passat b4 TDI

Postprzez czejs » 22 lis 2008, 19:09

a ja dzis odkryłem że to chyba nie uszczelka która dociska szyba a ta uszczelka która jest między dachem a ramką szyberdachu... zdjełem cały szyberek zdrapałem dokładnie uszczelke (sparciałą) wytarłem rozpuszczalnikiem posmarowałem silikonem i czekam na obfite deszcze xD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2007, 23:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez AdiAdzio » 6 kwi 2017, 18:02

Szyberdachy Webasto są nie fabryczne, ta ozdoba od środka to jednocześnie rynienka bez odpływu jeśli gdzieś jest nieszczelności a przeważnie jest albo pod uszczelką dach szyber( zły montaż uszczelki) albo pod szybą szyberdachu powód sparciala uszczelka, uszkodzona, i słaby docisk. Zbiera się w niej woda i zaczyna wylewać się woda na podsufitkę. Najlepiej kupić nowe uszczelki w zależności która stanowi problem i podłożyć podkładki pod prowadnicę aby poprawić docisk tylnej strony szybra .A jeśli ktoś chce się bawić można dorobić odpływy tylko pamiętać aby rurki odpływowe pociągnąć aż do progów. Więcej się z tym nieda zrobić jedynie zaspawac otwór i wrócić do oryginału. Mam nadzieję że wkońcu rozwiązałem problem
Pozdrawiam
Adzio
Początkujący
 
Od: 25 lut 2017, 12:58
Posty: 16 (0/1)
Skąd: Stary Zamość
Auto: Mazda 323f ba 1,5 16v 88km 1997r
Czerwona strzała ;)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323