Mazda 323 BG – fotel z regulacją wysokości ?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mała Mi » 10 sie 2015, 16:00

Witajcie :)
Od 2 miesięcy jestem współwłaścicielką mazdy 323 BG (wraz z moją mamą, kwestia cen ubezpieczenia grała tu rolę, jako że jestem aktualnie "kandydatką na kierowcę", a mama mieszka za granicą, auto jej nie potrzebne, toteż papierki załatwiła w czasie urlopu). A od około godziny jestem zarejestrowana tu na forum.

Jestem również no cóż – kurduplem (dumne 151,5 wzrostu ). W punciaku, którym jeżdżę na kursie, mam regulację siedzenia "w górę i w dół", "przód-tył" i oczywiście nachylenia oparcia, toteż zawsze siedzę na odpowiedniej wysokości, co ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy – widzę więcej, mam więcej możliwości zareagowania, sięgam do sprzęgła bez wsuwania się pod kierownicę... <oczko>

Problem jest taki, że w mojej maździe, nie ma tej regulacji (auto 3 drzwiowe – przednie fotele są odsuwane i kładzione do przodu, żeby wpuszczać pasażerów do tyłu), mam tak naprawdę tylko tył-przód, a nachylenie oparcia jest praktycznie nie do wyregulowania "pode mnie", bo mam tylko tą wajchę do odsuwania fotela w celu wpuszczenia pasażerów, toteż jest małe pole do manewru, jeśli chodzi o regulację.

Pytania ujmę może w punktach, będzie łatwiej:
1: Czy da się zamontować fotel kierowcy z regulacjami jak w wyżej wymienionym punciaku?
2: Na olx, allegro i paru innych portalach nie znalazłam takiego fotela do tego modelu samochodu, czy do 323 BG pasuje fotel z innego modelu mazdy? Jak tak to z jakich?
3: Jak sądzicie, jaki to będzie koszt (fotel + montaż, pi razy drzwi, wiadomo, pod Warszawą inaczej, na Warmii inaczej), biorąc pod uwagę, jeśli taki fotel się znajdzie, oczywiście, w stanie minimum dobrym (nie wymagam cudów, ale porwanego/niesprawnego przecież nie wezmę).

(przejrzałam wątki, ale nie znalazłam nic przydatnego na ten temat – był wątek o tym kto jaką regulację ma, ale żadnych konkretów na powyższe, nurtujące mnie pytania. Mogłam coś przeoczyć, nowa jestem – jeśli przeoczyłam, to przepraszam, kolor włosów zobowiązuje <oczko> )
Mała Mi
 

Postprzez benq323 » 10 sie 2015, 21:05

Nie sądzę żebyś dopasowala taki fotel bez większych przeróbek. Najprostszy sposób to "zainstaluj" sobie pod siedziskiem poduszeczkę :)
Regeneracja DPF........info PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2009, 17:10
Posty: 1819 (22/16)
Skąd: Ostróda
Auto: Opel Signum 1,9 CDTI (Z19DT) 2004r

Postprzez sebek-71 » 10 sie 2015, 21:57

Tak poduszeczka z pewnością się przyda, ale z boku po lewej stronie(fotel kierowcy) powinna być taka wajcha, którą można podnieść lub opuścić przód fotela. Niby nie dużo, ale trochę pomoże w dostaniu nogami do pedałów... :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1113 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Postprzez Mała Mi » 11 sie 2015, 10:24

No mam obawy, czy poduszeczka wystarczy – jestem naprawdę krótkonogim kurduplem :D

Co do wajchy, obmacam i sprawdzę, aktualnie narzeczony zajumał mi autko do pracy, a ja za chwilę jadę na kolejną jazdę na kurs, po 14 będę mogła sprawdzić i obmacać :)

Wiecie, większe przeróbki to nie powinien być problem, i tak nie będę robiła tego sama – no gdzie, blondynce dawać coś przerabiać samej (haha), zaprowadzę autko do mechanika w tym celu, ale aktualnie w moim warsztacie są urlopy – więc nikt mi na razie nie pomoże i nie doradzi.

Dzięki za odpowiedzi, czekam na kolejne i miłego dnia wszystkim!
Mała Mi
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323